FANDOM


Bakınız

Şablon:Federasyonbakınız - d {{Federasyonbakınız}}


"Federasyonlar"
Kulüp - Birlik - Oda - Dernek
Federasyon - Federasyonlar - SGM
Konfederasyon - Konfederasyonlar

Bağımsız Spor Federasyonlarının Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik
Spor Federasyonlarının Teşkilatı Çalışma, Görev, Yetki ve Sorumluluk Yönetmeliği
3289 sayılı Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Federasyonlarının Teşkilatı Çalışma, Görev, Yetki ve Sorumluluk Yönetmeliği‎‎
Federasyon seçimleri
Federasyon Başkanları Seçim Yönetmeliği
Örnek Federasyon Kurul Listesi
aşağıda federasyonun resmi ana statüsünün linki yer alıyor... Madde 34'nin 4. alt bendine dikkat edin lütfen.. ifade net;
"bütçenin yüzde 15'ini kulüplere ve altyapıya yardım olarak vermeliler"... zaten bilançoları iki hafta sonra yayınlayacaklar ve hepimiz verilmediğini göreceğiz... tabi ki mali bütçeyi ibra ettirecekleri bölümde de hesabını
Seçim sürecinde itiraz :Tahkim Kurulu
Spor federasyonu
Federasyon/Ana statüleri
Spor Federasyonları

Okul Sporları Federasyonu
Türkiye Okul Sporları Federasyonu
Türkiye Okul Sporları Federasyonu/Başkan seçimi
Türkiye Okul Sporları Federasyonu/Delegeler
Türkiye Okul Sporları Federasyonu/Ana statü
TOSF ANA STATÜSÜ
Okul Spor Kolları Yönetmeliği

Türkiye Badminton Federasyonu
Türkiye Badminton Federasyonu/Başkan seçimi
Türkiye Badminton Federasyonu/Delegeler

Amatör spor kulüpleri
Amatör spor kulüpleri federasyonu
ASKF
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu
http://www.taskk.org/
Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu http://www.mersinaskf.com/
Mithat Ertaş

Oda Federasyonları
Federasyonlar ve Akdeniz Oyunları
Esnaf Federasyonu
Sanayici Federasyonu
Oda Konfederasyonları
TŞOF
Dernek
Dernek Federasyonları
Dernek Konfederasyonları

Federasyon terimleri
Federal - fedaral - federation
Federal agency -Federal agent Federal Aviation Agency
federate - Federated
Fédéré - federated
federal tax lien -Federal soldier
Federal Security Service
Federal Security Bureau
federal savings bank
Federal Reserve System
Federal Trade Commission
federation of tribes A federation (as of American Indians)

TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU BRANŞ VE KURULLARI


Federasyon Başkanı

Ahmet Mazhar BOZDOĞAN

Genel Sekreter

Adnan ÖZTÜRK

Genel Koordinatör

Mustafa TUNCER



Federasyon Başkanı

Ahmet Mazhar

BOZDOĞAN



Genel Sekreter

Adnan ÖZTÜRK



Genel Koordinatör

Mustafa TUNCER



YÖNETİM KURULU

ADI SOYADI

GÖREVİ

Av.Haşim Onat YILDIRIM

Başkan Vekili

Akın VURAL

Yüzme Branşı Sorumlusu

Nilüfer SANVAR

Senkronize Yüzme Branşı Sorumlusu

Öğr.Grv. Cem GÖRGÜL

Atlama Branşı Sorumlusu

Cengiz VARGİL

Master Branş Sorumlusu

Yrd.Doç.Dr. Nevzat MUTLUTÜRK

Açık Su Branşı Sorumlusu

Öğr.Grv. Haluk OKUR

Milli Takımlar Genel Sorumlusu

Ozan BOZDOĞAN

Dış İlişkiler Sorumlusu

Dt.Argir LİAJE

Organizasyon ve Sponsorluk İlişkilerinden Sorumlu Üye

Nevres AKAN

İç İlişkilerden Sorumlu Üye

Av. Cemil KONAÇ Mevzuatlar ve Hazırlanması İşlerinden Sorumlu Üye
Ahmet UZUN

Tesisler ve Organizasyon Denetiminden Sorumlu Üye

Prof.Dr. Güner EKENCİ Eğitim Faaliyetlerinden Sorumlu Üye
Sultan ACUNEROĞLU Taşra illerindeki Yüzme Faaliyetlerinden Sorumlu Üye





DİSİPLİN KURULU

ADI SOYADI

Av. Behçet KURTİÇ

Av. Aydın ALTAÇ

Melek İPEKÇİ

Beyazıt AKYÜZ

Okan TERKİN


DENETLEME KURULU

ADI SOYADI

Erol BAT

Abdulfettah ÇETİNKAYA

Şadi ÜSTÜN



YÜZME - YÜZME TEKNİK KURULUEdit

Teknik Kurul Danışmanı ORHAN MENGİ (İSTANBUL)

TEKNİK KURUL (BÜYÜKLER)

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Ender KALPAK (İSTANBUL)
Erkan MUTLU (İSTANBUL)
Savaş TAFTAF (İSTANBUL)
Ali BİRİNCİ (İSTANBUL)
Serdar UÇAN (İSTANBUL)
Cengiz BİNGÖL (G. ANTEP)
Halil YILDIRIM (ANKARA)
İ.Yavuz DAL (ESKİŞEHİR)
Hacı MAZLUM (TRABZON)


TEKNİK KURUL (GENÇLER-YILDIZLAR)

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Ömür SÖNMEZ (BURSA)
Devrim ALSANCAK (İZMİR)
Şenol ÖZORAL (SAMSUN)
Erkan GÜNAY (KAYSERİ)
Memduha DENİZER (İSTANBUL)
Sabri BOZCA (KOCAELİ)
Sezer ALGİR (İSTANBUL)
Batu TULGA (İSTANBUL)
Erkin SİLAHLI (İSTANBUL)
Hasan DİLEK (İSTANBUL)


TEKNİK KURUL (MİNİKLER)

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Han BATUR (İSTANBUL)
İbrahim AKSOY (İSTANBUL)
İzzet KASAP (ADANA)
Ahmet KESKİN (DENİZLİ)
Durak GÜLTAŞ (BURSA)
Fatih POYRAZ (İSTANBUL)
Meral SEVÜK (DENİZLİ)
Vahap KARAASLAN (MALATYA)
Zeynep ATIL (İSTANBUL)
İlhan GÖLLER (İSTANBUL)
Melih OTOBÜSÇÜ (İSTANBUL)
Muharrem KALYONCU (İSTANBUL)
Muammer PEKŞEN (TRABZON)


TEKNİK KURUL (ANADOLU)

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Mustafa AKKAŞ (BURSA)
Vedat AYDIN (ANKARA)
Halil TAŞ (SİİRT)
Aykut Asım KARA (GAZİANTEP)
Erhan YALÇINKAYA (ADANA)
Saruhan GEDİK (KUŞADASI)
Alper TUTAK (MERSİN)
Kamil KÖSEOĞLU (HATAY)
Emrah KOÇAK (ANTALYA)


YÜZME MERKEZ HAKEM KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Yücel YILMAZ (ANKARA) AS BAŞKAN
Bayram ÖZBAL (ANKARA) SEKRETER
Ahmet YILDIZ (GAZİANTEP)
Gürhan BENCAN (ADANA)
Selim OTOBÜSÇÜ (İSTANBUL)
Ahmet SALGIN (İZMİR)
Bülent ERDEM (BURSA)


OPEN WATER

(Açık SU)

OPEN WATER TEKNİK KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Bahtiyar Özçaldıran
Engin Söylemezoğlu (İstanbul)
Aydoğan Ulaş (Yarışma Parkur Sorumlusu)
Cem Dağdelen (KKTC)
Ozan Atalağ (IT destek sorumlusu)
Volkan Unutmaz (İZMİR)
Cumali KANDİLCİ (Adana)


OPEN WATER ORGANİZASYON KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Hilmi Kısa (Marmaris)
Müge Polat (İstanbul)
Ömer Şengöl (Eğirdir Belediye Başkanı)
Ender SÖZERLER
Şadan ÖKTEM


OPEN WATER ALT YAPI KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Kemal HINCAL
Ogün YAVUZER
Taner KARATAŞ
Yüksel IŞIK
Mustafa AKYÜREK
Fatih Rıza UCAR
Muharrem KALYONCU


OPEN WATER HAKEM KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Üstün Erek
Murat ŞAYDAK
Ali GÜRLER
Ömer AKGÜL
Nihat YANIK
Mehmet KOÇ


ATLAMA

ATLAMA TEKNİK KURULUEdit

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Nihat COŞKUN Başkan
Yrd.Doç.Dr. Tülin ŞENER Üye
Onur BOLLUK Üye
Erinç KUZUCU Üye
Munise TUNA Üye


ATLAMA MERKEZ HAKEM KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Emine YAVUZ Başkan
Hüseyin ÜÇLER Üye
Nurtaç KİTER Üye
Necati SALMAN Üye

Aylin AKARÇAY

Üye


ATLAMA EĞİTİM KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Yrd.Doç.Dr. Soner ÖZSU Başkan
Deniz TIKIZ Üye


ATLAMA ORGANİZASYON KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Mehmet DENİZERİ Başkan
İlknur AKÇA Üye
Anıl AYDIN Üye
Ali Kemal DİNGİL Üye
Serkan ŞEN Üye


ATLAMA ALT YAPI KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Ertuğrul AKAN Başkan
Fatih ŞAŞMAZ Üye
Olcay KONDAKÇI Üye
Mehmet KUMARTAŞLI Üye
Özkan KILIÇ Üye


MASTERLER


MASTERLER TEKNİK KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

FARUK MORKAL (ADANA)
SERDAR SANRI (ADANA)
PROF.DR. SADIK ERSÖZ (ANKARA)
TUNCAY ŞENYÜZ (ANKARA)
DR. TAHİR ÖZKAN KALKAN (ANKARA)
FERHAT PEKGELEGEL (ANTALYA)
DURSUN SARU (BURSA)
MEHMET KOÇ (GAZİANTEP)
AYŞEGÜL MÜHÜRHANCI DAL (ESKİŞEHİR)
NEVAL ÖZBEK (İZMİR)
BÜLENT ONURALP (İZMİR)
PROF. DR. VİKTOR ZEKERİYA (İSTANBUL)
SEBLA TANIK (İSTANBUL)
HASAN GÜRTAY (İSTANBUL)
DİLEK BÖKE (İSTANBUL)
GÖKSEL GENÇ (KOCAELİ)
ERHAN TURAN (KOCAELİ)


MASTERLER EĞİTİM KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

DOÇ.DR. AYDIN YAĞMURLU
UZM.DR. SELAMİ AKSOY
İSMAİL BURAK YİĞİTDİNÇ
ESRA TERMİYECİ
TAYFUN GEREK


MASTERLER ORGANİZASYON

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

DR.TAHİR ÖZKAN KALKAN
DİLEK BÖKE
MISRA YILMAM
RENİN GEMİCİOĞLU
İLKAN SERTKAYA TARBA
FATMA KAMACI
HAKAN ÇARK
CAN KARAKAŞ
FATİH GÖTÜREN
HÜSEYİN TURAN


MASTERLER DIŞ İLİŞKİLERDEN SORUMLU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

ERHAN TURAN


SENKRONİZE YÜZME

SENKRONİZE YÜZME ONUR KURLU VE YURT DIŞI İLİŞKİLER KOMİTESİ

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Yıldız KAVKLIOĞLU
Gülcan ÖZBİLEN


SENKRONİZE YÜZME HAKEM KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

MAUMİ VCHİDA
ORKİDE AKÇAL
ZÜMRÜT CAN AMBARCI
BURKAY GÜNAY
ONUR BAŞAR
ELVAN KARTAL
DR. BEGÜM ÖZÜEKREN
NAZLI DEDE


SENKRONİZE YÜZME TEKNİK KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

MAUMİ VCHİDA
BAŞAK ÖZER
ÇİĞDEM AKGÖL
DR. BEGÜM ÖZÜEKREN
ELVAN KARTAL
HARİKA KİPER
DENİZ AKER
NAZLI DEDE
TUĞBA USLUCAN


SENKRONİZE YÜZME EĞİTİM KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

DENİZ AKER
NAZLI DEDE
HARİKA GÜZEL


SENKRONİZE ORGANİZASYON KOMİTESİ

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

BARBAROS ÇELİKÖZ
EMİR KUZU
MUHARREM KALYONCU
MELİH OTOBÜSCÜ
MISRA YILMAN
ESRA TERMİYECİ
ÇİĞDEM AKGÖL


YÜZME FEDERASYONU BİLİM KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

1. Prof. Dr. Berrin DURMAZ Ege Ü. Tıp Fak. FTR, ABD Başkanı
2. Prof. Dr. B.Muammer KAYATEKİN Dokuz Eylül Ü. Tıp Fak Fizyoloji ABD.
3. Prof .Dr. Aysel PEHLİVAN Marmara Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
4. Prof. Dr. B.Muzaffer ÇOLAKOĞLU Ege Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
5. Prof. Dr. Birol ÇOTUK Marmara Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
6. Prof. Dr. Çetin İŞLEĞEN Ege.Ü.Tıp.Fak.Spor Hekimliği ABD
7. Prof. Dr. Salih PINAR Marmara Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
8. Prof. Dr. Turgay BİÇER Marmara Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
9. Yrd.Doç. Dr. İnci Banu AYÇA Marmara Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
10. Yrd.Doç. Dr. Yusuf ARIKAN Polis Akademisi Güvenlik Bil. Enst.
11. Yrd.Doç.Dr.M.Zahit SERASLAN Marmara Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
12 Yrd. Doç. Dr. Faruk TURGAY Ege Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
13 Dr. Mesut NALÇAKAN Spor Hekimi
14 Meltem YAMAN Diyetisyen
15 Tolga Çapanoğlu Fizyoterapist


YÜZME FEDERASYONU EĞİTİM KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

1. Doç. Dr. Bahtiyar ÖZÇALDIRAN Ege Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
2. Yrd. Doç. Dr. Çiğil Gün GÜLER Marmara Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
3. Yrd. Doç. Dr. Adnan TURGUT Akdeniz Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
4. Yrd. Doç. Dr. Zafer ÇİMEN Gazi Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
5. Yrd. Doç. Dr. M. Haluk ÇEREZ Akdeniz Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
6. Yrd. Doç. Dr. Cemal GÜNDOĞDU Fırat Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
7. Arş. Gör.Dr. Önder DAĞLIOĞLU Gaziantep Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
8. Öğr. Gör. Dr. Serdar TOK Ege Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
9. Öğr.Gör.T.Cem AKALIN Karaelmas Ü.Beden Eğitimi Spor Bölümü
10. Arş. Gör. M. Zeki ÖZKOL Ege Ü. Beden Eğitimi ve Spor Y.O
11. Okt. Serhat ÇETİNKAYA Trakya Ü. Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Y.O
12. Okt. İ. Burak YİĞİTDİNÇ Uludağ Ü. Eğt. Fak. Bed. Eğt ve Spor Böl.
13. Okt. Emin ÖZTOP Pamukkale Ü. Spor Bilimleri ve Teknolojisi Y.O
14. Öğr. Grv. Serkan ACUNER Rize Üniversitesi
15. Akif SÖZERİ Antrenör
16. Hakan KİPER Antrenör
17. Emin GÜLER Antrenör


YÜZME FEDERASYONU SAĞLIK KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Ord. Prof. Dr. Asksfendysos Dulhi Kalangos (İSTANBUL)
Prof. Dr. Salih KURDAK (ADANA)
Prof. Dr. Birsen SİRMEN (İSTANBUL)
Dr. Hüseyin AKSOY (HATAY)
Dr. Kasım YILDIZER (ADANA)
Dr. M.Beşir TÜRKMEN (ADANA)
Dr. M.Zeki AKKUM (DİYARBAKIR)
Dr. Bekir KILYAR (GAZİANTEP)
Dr. Erdinç ÖZTAN (ANKARA)
Dr. Aylin ÇEÇEN AKSU (İZMİR)
Dt. Tahir Özkan KALKAN (ANKARA)
Kaya LİVANELİOĞLU (ANKARA)


YÜZME FEDERASYONU ORGANİZASYON KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

İsmet TÜRKER (ANKARA)
Ömer Faruk DURSUN (ADIYAMAN)
Ömer ALPORAL (İSTANBUL)
Aynur AKTAŞ (DENİZLİ)
Dağıstan ŞENOĞLU (ANKARA)
Cemal ÇAMLIBEL (GAZİANTEP)
Engin KATER (KOCAELİ)
Heves BOZBAĞ (GİRESUN)
Alper ORKUN (ANKARA)
M.Kemal ÖZGÜN (DENİZLİ)
Mine DEMİRKAN (KAYSERİ)

YÜZME FEDERASYONU DANIŞMA VE ONUR KURULU

ADI SOYADI

GÖREV YERİ

FAHİMAN AKDAĞ
RIZA HALUK TOYGARLI
YILMAZ ÖZÜAK
ORHAN MENGİ
NEJAT NAKKAŞ
ERDAL ACET
ZİYA BORA
KAYA AKAL

YÜZME FEDERASYONU HUKUK KURULU


ADI SOYADI

GÖREV YERİ

Av. Sami DİNÇ
Av. Cem PAPİLA
Av. Mahmut OMURTAK
Av. Nazile BEDEL
Hüseyin ÇAĞLAK
Yusuf KARA
Feyzi Bozdoğan
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.