*Protokol < Protokol listesi < Yenişehir ilçesi protokol listesi < Mersin ili protokol listesi < Cumhurbaşkanlığı protokol listesi <
*Protokol listesi: İlçelerin protokol listesi < İllerin protokol listesi
- Mersin ili protokol listesi/Sıralamalı
1.Vali Hasan Basri Güzeloğlu[]
2.Mersin Milletvekilleri[]
- Mersin Milletvekili Mehmet Şandır MHP
- Mersin Milletvekili Kadir Ural MHP
- Mersin Milletvekili Behiç Çelik MHP
- Mersin Milletvekili Akif Akkuş MHP
- Mersin Milletvekili Ali Er AKP
- Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen AKP
- Mersin Milletvekili Mehmet Zafer Üskül AKP
- Mersin Milletvekili Ömer İnan AKP
- Mersin Milletvekili Ali Oksal Chp
- Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk Chp
- Mersin Milletvekili İsa Gök Chp
- Mersin Milletvekili Vahap Seçer Chp
Akdeniz Bölge Ve Garnizon Komutanı[]
- Tuğamiral İsmail Taylan
Büyükşehir Belediye Başkanı[]
Cumhuriyet Başsavcısı[]
- Mustafa ERCAN
Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Ve 1.Ağır Ceza Mahk.Başkanı[]
- Mustafa Kahveci
- Adnan Yıldırım
Mersin Üniversitesi Rektörü[]
Prof.Dr.K.Süha Aydın
Çağ Üniversitesi Rektörü[]
- Prof. Dr. H.Çetin Bedestenci
Baro Başkanı[]
- Hulki Özel
- Mersin 1. İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Koçak
- Mersin 2. İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Arslan
- Mersin 1. Vergi Mahkemesi Başkanı. V. Yeşim Tümer
- Mersin 2. Vergi Mahkemesi Başkanı Uğur Şahin
Vali Yardımcıları[]
- Vali Yardımcısı Şükrü Kurnaz
- Vali Yardımcısı Mehmet Çubuktar
- Vali Yardımcısı Ahmet Soley
- Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay
- Vali yardımcısı Mustafa Ergün
- Vali Yardımcısı Turgut Serimer
- Vali Yardımcısı Ahmet Hikmet Şahin
- Vali Yardımcısı Hüseyin Parlak
- Vali Yardımcısı Kadir Okatan
Kaymakamlar[]
- Akdeniz Kaymakamı Bekir Atmaca
- Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu
- Toroslar Kaymakamı Kaya Çıtak
- Yenişehir Kaymakamı Eyüp Sabri Kartal
İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Bedri Dursun
Sahil Güvenlik Komutanı Dz.Kur.Kd.Alb. Rahim Çonguloğlu
İl Emniyet Müdürü[]
- Arif Öksüz
Polis Eğitim Merkezi Müdürü[]
- İsmail Boşnak
Merkezdeki İlçelerin Belediye Başkanları[]
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna
Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç
Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım
Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl TÜRK
Hakimler, Savcılar[]
===Noter Odası Başkanı
- Yavuz Savaş
TBMM'de Grubu Bulunan Siyasi Parti İl Başkanları[]
Ak Parti İl Başkanı Fatih Kısa
Chp İl Başkanı Yılmaz Şanlı
Mhp İl Başkanı Mahmut Tat
Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Enstitü Ve Yüksekokul Müdürleri[]
Meü Rektör Yardımcısı Prof. Uğur Atik
Meü Rektör .Yardımcısı Prof. E.Berika İpekbayrak
Meü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürol Emekdaş
Meü Genel Sekreter V. Prof..Dr.Yüksel Özdemir
Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Çıtak
Meü Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr .Şahan Saygı
Meü Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ata Tezbaşaran
Meü Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Fahreddin Abdullayev
Meü Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.E.Berika İpekbayrak
Meü İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Bahar Taner
Meü İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ünsal Yetim
Meü Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Tamer Gök
Meü Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.C.Cengiz Arcasoy
Meü Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Özden Baştürk
Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Gürcan Ültanır
Meü Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Güliz İkizoğlu
Meü Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Prof.Dr.Mahir Turhan
Meü Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürü Doç.Dr.Ülkü Çömelekoğlu
Meü Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Prof.Dr.A.Nükhet Adıyeke
Meü Beden Eğitimi Ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr.Şefik Tiryaki
Meü Devlet Konservatuvarı Müdür.V Ögr.Gör.Münif Akalın
Meü Erdemli Uygulama Teknoloji Ve İşletmecilik Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr.Sedat Bilgen
Meü Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr.Ayşe Özcan
Silifke.Uyg.Teknoloji.Ve İşletmecilik Yüksek Okulu Müdürü.V Prof. Dr. Emel Ültanır
Takı Teknolojisi Ve Tasarımı Yo.Müdürü Prof E. Berika İpekbayrak
Meü Tarsus Uygulama Teknoloji Ve İşletmecilik Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Kemal Külekçi
Turizm İşl.ve Otl.Y. Okulu Müdürü Prof.Dr. Abdülcelil Çakıcı
Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hikmet Tan
Meü Anamur Myo Müdürü Yrd.Dç.Dr. M. Akifaltınbıçak
Meü Aydıncık Myo Müdürü Yrd.Doç.Dr.M.Akif Altınbıçak
Deniz Ve Ticaret Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr Ferid Rad
Meü Erdemli Myo Müdürü Öğr.Gör.Erdem Daşcı
Meü Gülnar Myo Müdürü Öğr.Gör. Suat Kavas
Meü Mersin Myo Müdürü Prof.Dr. Caner Özdemir
Meü Mut Myo Müdürü Doç.Dr .Levent Son
Meü Sağlık Hizmetleri Myo Müdürü Doç .Dr.Oğuz Köksel
Meü Silifke Myo Müdürü .Doç.Dr.Münir Tuncer
Meü Sosyal Bilimler Myo Müdür Doç.Dr.M. İsmail Yağcı
Meü Tarsus Myo Müdürü Doç.Dr. M.Kemal Külekçi
Teknik Bilimler M.Y.O.Müdür Prof.Dr. Fahreddin Abdullayev
Meü Akdeniz Kent Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr.Tamer Gök
Meü Atatürk İlk.İnk.Tarihi Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr.Nükhet Adıyeke
Meü Bilgi İşlem Araştırma Uygulama Merkezi.Müdürü Prof.Dr.C.Cengiz Arcasoy
Meü Fen Bilimleri Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr.Özden Baştürk
İlk Yardım Araş.Ve.Uyg. Merkezi Müdürü Yrd.Doç.Dr.M.Metin Eskandari
Meü Kadın Sorunları Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr.Bahar Taner
Kariyer Merkezi Müdürü Yrd.Doç.Dr.Ender Gürgen
Meü Kilikia Arkeoloji Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr.Serra Durugönül
Meü Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof.Dr.Zafer Gökçakan
Meü Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürü Prof.Dr.Fevzi Demir
Meü Tıp Fakültesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. H.Erdal Doruk
Meü Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü.Doç.Dr.Caner Özdemir
Meü Restorasyon Ve Koruma Merkezi Müdürü Prof.Dr.Tamer Gök
Meü Atatürk İlke Ve İnkılap Tarih Bölüm Başkanı Prof.Dr.Şerife Yorulmaz
Meü Beden Eğitim Bölüm Başkan V. Yrd.Doç.Dr.Zekai Pehlivan
Meü Türk Dili Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Orhan Özdemir
Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı Prof.E.Berika İpekbayrak
Silahlı Kuvvetler Mensupları[]
Kurmay Başkanı Dz.Kur.Kd.Alb.Tayfun Düryaz
Merkez Komutanı Dz.P.Kd.Alb.Talha İnan
Karakol Ve Çıkarma Gemileri Komodoru Dz.Kur.Kd.Alb.Zafer Çalışkan
Muayene ve Kabul Komisyon Başkanı Dz.Kd.Alb..Sevcan Türkez
Tcg İskenderun Komutanı Dz.Kur.Alb. Aykut Manioğlu
Seferberlik Bölge Başkanı Dz.P.Kd.Alb. Koray Karaca
Mersin Orduevleri Müdürü Dz.Yb.Ahmetceylani
Onarım Destek Komutanı Dz.Alb.Hamdi Güler
Karargah Destek Kıtalar Komutanı Dz.Alb.Ekram Özer
İkmal Destek Komutanı İk.Yb.Ömer Aksay
İkinci Ulaştırma Terminal Birlik Komutanı Ulş.Alb.Şenol Baş
Üs Savunma Birlikleri Komutanı Gv.Alb.Muhittin Soylu
Akdeniz Gözetleme .Komutanı. Dz. Alb.Orhan Bıçkıcı
Satınalma Komisyon Başkanı İk.Bnb.Ayhan Canlı
Personel Şube Müdürü Dz.Bnb.Serkan Demirbaş
Adli Yargı Mensupları[]
1.Cumhuriyet Başsavcısı V. Davut Telli
2.Cumhuriyet Başsavcı V. Süleyman Bal
3.Cumhuriyet Savcısı Ahmet Çetin Alkan
4.Cumhuriyet Savcısı Ahmet Soytürk
5.Cumhuriyet Savcısı Ali Avan
Cumhuriyet Savcısı Ali Çağır
Cumhuriyet Savcısı Ali Ergen
Cumhuriyet Savcısı Ali İlker Dülger
Cumhuriyet Savcısı Ali Urunca
Cumhuriyet Savcısı Celal Albay
Cumhuriyet Savcısı Ekrem Bereketbulur
Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Hastaoğlu
Cumhuriyet Savcısı Fatih Kocaköseoğlu
Cumhuriyet Savcısı Hakan Günal
Cumhuriyet Savcısı Hasan Kaya
Cumhuriyet Savcısı Hatice Tatar
Cumhuriyet Savcısı Hayrettin Semerkant
Cumhuriyet Savcısı İbrahim Taner Özkeser
Cumhuriyet Savcısı İ. Önder Özer
Cumhuriyet Savcısı İsmail Topçuoğlu
Cumhuriyet Savcısı İsmet Şanlı
Cumhuriyet Savcısı Malik Karslıoğlu
Cumhuriyet Savcısı Mehmet M. Eker
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yılmaz
Cumhuriyet Savcısı Murat Şadan Baş
Cumhuriyet Savcısı Mustafa Erdal
Cumhuriyet Savcısı Mustafa Yakar
Cumhuriyet Savcısı Osman Akıncı
Cumhuriyet Savcısı Ömer Güneş
Cumhuriyet Savcısı Remzi Çanta
Cumhuriyet Savcısı Sabahattin Öztemiz
Cumhuriyet Savcısı Sabiha Gündoğ Sürer
Cumhuriyet Savcısı Salim Çevik
Cumhuriyet Savcısı Seyfi Öngeç
Cumhuriyet Savcısı Tansel Ünal
Cumhuriyet Savcısı Ünsal Demirci
Cumhuriyet Savcısı Yusuf Taner Yıldız
Cumhuriyet Savcısı Yahya Küçük
Ağır Ceza Mahkemeleri[]
1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Adnan Yıldırım
1.Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Adnan Yıldırım
1.Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi
1.Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Hanım Urunca
1.Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Hasibe Zöhre
2.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Hulusi Yeşil
2.Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Yaşar Güneş
2.Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Nuh Güler
2.Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Ayten Yıldız
3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
3.Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Hasan Aydın
Asliye Ticaret Mahkemeleri[]
1.Asliye Ticaret Mahkemesi
1.Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı Akif Doğru
1.Asliye Ticaret Mahkemesi Üyesi Ruşen Gedik
1.Asliye Ticaret Mahkemesi Üyesi Kadriye Şahan
Asliye ticaret mahkemeleri
2.Asliye Ticaret Mahkemesi
2.Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı Gültay Şendur
2.Asliye Ticaret Mahkemesi Üyesi Selçuk Zöhre
2.Asliye Ticaret Mahkemesi Üyesi Ahmet Bayram
Asliye ceza mahkemeleri[]
1.Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Osman Yıldırım
2.Asliye Ceza Mah. Hakimi Nimet Demir
3.Asliye Ceza Mah. Hakimi Halil Gürcan
4.Asliye Ceza Mah. Hakimi Hamit Sarak
5.Asliye Ceza Mah. Hakimi Ahmet Kiriş
6.Asliye Ceza Mah. Hakimi Muzaffer Çetin
7.Asliye Ceza Mah. Hakimi Y. Mehmet Şahan
8. Asliye Ceza Mah. Hakimi İsa Ak
9. Asliye Ceza Mah. Hakimi Haşim Kızıltaş
Sulh Ceza Mahkemeleri[]
1.Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Ali Ünal
2.Sulh Ceza Mah. Hakimi Dilek Erdal
3.Sulh Ceza Mah. Hakimi Ahmet Vedat Serin
4. Sulh Ceza Mah. Hakimi Rasim Manav
Çocuk Mahkemesi Hakimi[]
1.Çocuk Mahkemesi Hakimi Dursun Yalçınkaya
2.Çocuk Mahkemesi Hakimi Namık Kemal Yaşar
Asliye Hukuk Mahkemeleri[]
1.Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi
2.Asliye Hukuk Mah. Hakimi Güventürk Kızılyel
3.Asliye Hukuk Mah. Hakimi Ali Kiraz
Sulh Hukuk Mahkemeleri[]
1.Sulh Hukuk Mahkemesi Refik Eğri
2.Sulh Hukuk Mah. Hakimi Ali Çörten
3. Sulh Hukuk Mah. Hakimi Nilgün Toroslu
Aile Mahkemeleri[]
1.Aile Mahkemesi Hakimi Remzi Nazlıcan
2. Aile Mahkemesi Hakimi Nezahat Yalçınkaya
3.Aile Mahkemesi Hakimi Harun Türker
İş Mahkemeleri[]
1. İş Mahkemesi Hakimi Mustafa Topak
2. İş Mahkemesi Hakimi Abdülkadir Hökelek
Tüketici Mahkemesi Hakimi[]
- Mustafa Gezmen
Kadastro Mahkemesi[]
- Refika Nurgül Ünal
İnfaz Hakimliği[]
- Muzaffer Çetin
İcra Mahkemeleri[]
1.İcra Mah. Hakimi Refika Nurgül Ünal
2.İcra Mah. Hakimi Kenan Telli
3.İcra Mah. Hakimi Mehmet Başaran
Hakimler[]
1.Ahmet Badalı
2.Ahmet Ekinci
3.Fatma Ekinci
4.İzzet Durak
5.Kamil Yiğit
6.Niyazi Akdoğan
Başbakanlık Ve Devlet Bakanlıklarına Bağlı Kuruluşlar[]
1.İl Müftüsü Niyazi Ersoy
2.Gençlik Ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın
3.TRT Çukurova Müdürü Halil Kahveci
4.Gümrükler Ve Muhafaza Baş Müdür V. Süleyman Tosun
5.İl Afet Ve Acil Durum Müdür V. Mehmet Koç
6.İl Sosyal Hizmetler Müdür V. Azmi Gülşen
7.Mersin Serbest Bölge Müdürü Yusuf Şenel
8.Akdeniz İhracatçı Birlikleri Koordinator Başkan Mahmut Arslan
9.Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri V. Zübeyde Oğuzcan
10.Liman Başkanı Engin Aksu
11.Dış Tic Müs Güney Anadolu Bölge Müdürü Şükrü Çalışkan
12.Kambiyo Müdürü Fikri Uçar
İçişleri Bakanlığı[]
1.İl.Özel İdaresi Genel Sekreteri Vedat Güngör
2.Özel Kalem Müdürü İhsan Hekim
3.İl Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürü Süleyman Gezici
4.İl Planlama Ve Koordinasyon Müdür Vekili Ender Özbek
5.İl Yazı İşleri Müdürü Remzi Kuyugöz
6.İl İdare Kurulu Müdürü Mehmet Lütfi Tanrısever
7.İl Mahalli İdareler Müdürü Mehmet Akdoğan
8.İl Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürü Sultan Cihan
9.İl Dernekler Müdür Vekili Sevim Zater
10.İl.Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel
11.İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Hilmi Dulkadir
12.İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Daire Başkanı
13.İl Özel İdaresi Köye Yönelik Hizmetler Daire Başkanı Hüsnü Öz
14.İl Özel İdaresi İmar İnşaat Daire Başkanı Nurullah Merdan
15.İl Özel İdaresi Hukuk Müşaviri .V Bilgen Delay
Maliye Bakanlığı[]
1.Defterdar Veli Tunçez 2.Vergi Dairesi Başkanı A. Serdar Aksoy 3.Devlet Malzeme Ofisi Bölge Müdürü Hasan Özer
Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar[]
1.Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül
2.Hizmet İçi Eğitim Enstitü Müdürü Yusuf Duman
3.Kredi Ve Yurtlar Kurumu Mersin Yurt Müdürü Hasan Kuş
4.Bayındırlık Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar
5.Bayındırlık Ve İskan Müdürü Ahmet Sevencan
6.Kadastro Müdürü Mikail Şahin
7.Yenişehir 1.Bölge Tapu Sicil Müdürü Ahmet Sarıoğlu
8.Yenişehir 2.Bölge Tapu Sicil Müdürü Mehmet Sadık Yumuk
9.Akdeniz Tapu Sicil Müdürü Seyfettin Özyazgan
10.Mezitli Tapu Sicil Müdürü Durhasan Can
11.Toroslar Tapu Sicil Müdürü Eyvaz Zeybek
12.Sağlık Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar
13.İl Sağlık Müdürü Dr. Kadir Çağlar Çatak
14.Devlet Hastanesi Başhekimi Suat Özer Öner
15.Toros Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Cavit Göktaş
16.Sahil Sağlık Denetleme Merkez Tabibliği Dr.Alirıza Yardımcı
17.Çocuk Ve Doğum Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Aydınoğlu
18.Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Başhekimi Diş Hekimi Turhan Sezer
Ulaştırma Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar[]
1.Karayolları 5. Bölge Müdürü
2.P.t.t. Baş Müdürü Abdullah Yüksel
3.Mersin Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Bölge Müdürü Reşat Yılmaz
4.TCDD.Mersin Lojistik Müdür V. Nezir Durgay
5.TCDD.Mersin Lojistik Müdürü Fevzi Durgay
6.Denizcilik Bölge Müdürü Cem Murat Yıldırım
Tarım Ve Köy İşleri Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar[]
1.Tarım Ve Köy İşleri İl Müdürü Hasan Hüseyin Uluğ
2.Toprak Mahsulleri Ofisi Şube Müdürü Mücahit Pişpinlioğlu
3.Çaykur Pazarlama Bölge Müdürü Necati Tüfekçi
4.Mersin İl Kont. Labv.Müd. Mehmet Kılınç
5.Zirai Karantina Müdürü Cüneyt Dutlu
Tarım Ve Köy İşleri Bakanlığı İle İlgili Kuruluşlar[]
1.Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Gökçel 2.Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdürü Mustafa Ercan
Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar[]
1.SSK.İl Müdürü Mükremin Sürücü 2.Türkiye İş Kurumu İl Müdürü Fevzi Büyükkaya
Sanayi Ve Ticaret Bakanlığı[]
1.Sanayi Ve Ticaret İl Müdürü Mustafa Yıldız
2.KOSGEB Merkez Müdürlüğü Ali Çelik
3.Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli
4.Organize Sanayi Bölge Müdürü Halil Yılmaz
5.Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurum Ve İşletici Tic. A.ş. (Tecnoscope) Özgür Durmaz
6.TSE Mersin Gözetim Ve Muayene Bölge Müdürü Mehmet Ahrazoğlu
Sanayi Ve Ticaret Bakanlığı İle İlgili Kuruluşlar[]
1.Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Faik Burakgazi
2.Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut
3.Ticaret Ve Sanayi Odası Genel Sekreter V. Abdülkadir Dölek
4.Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Jan Taşçı
5.Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Cihat Lokmanoğlu
6.Deniz Ticaret Odası Genel Sekreteri Korer Özbenli
7.Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hüseyin Arslan
8.Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir
9.Ticaret Borsası Genel Sekreter V. İsmail Sarı
10.Esnaf Ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Talat Dinçer
11.Esnaf Sanatkarlar Ve Odalar Birliği Genel Sekreteri M.Niyazi Dondurmacıoğulları
12.Esnaf Ve Kefalet Kooperatif Başkanı Sabit Yelkovan
Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar[]
1.Toroslar Tedaş İl Müdürlüğü Mehmet Tayyar Irmak
Kültür Ve Turizm Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar[]
1.İl Kültür Ve Turizm Müdürü Mehmet Çalışkan
2.Devlet Opera Ve Bale Müdür.V. Emin Hasan Alptekin
3.Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Aşkın Günay
Çevre Ve Orman Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar[]
1.Orman Bölge Müdürü Mustafa Gözükara 2.İl Çevre Ve Orman Müdürü . Ökkeş Bahadır 3.DSİ.67. Şube Müdürü A. Kadir Taştan 4.Meteoroloji Müdürü Erdoğan Sarı
Orta Öğretim Ve Temel Eğitim Okul Müdürleri[]
1.19 Mayıs Anadolu Lisesi Müdürü Menduh Nergiz
2.Arslanköy Yahya Aydın Lisesi Müdürü Hüseyin Arslanköy
3.Atatürk Lisesi Müdürü M.Ersintoroslu
4.Cemile Hamdi Ongun Lisesi Müdürü Ömer Vecihi Özer
5.Fen Lisesi Müdürü Muzaffer Arslan
6.Gazi Lisesi Müdürü İbrahim Yıldırım
7.H.Okan Merzeci Lisesi Müdürü Sinan Yapıcı
8.Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Arif Bolat
9.Hasan Akel Lisesi Müdürü Hakan Çelik
10.Mine Günaştı Lisesi Müdürü Talip Onur
11.Pakize Kokulu Lisesi Müdürü Mehmet Satır
12.Şevket Pozcu Lisesi Müdürü H. Yaşar Yavuz
13.Salim Yılmaz Lisesi Müdürü Mustafa Aygün
14.Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi Müdürü M.Naci Durmaz
15.Toroslar Lisesi Müdürü Lütfi Işık
16.Dumlupınar Lisesi Müdürü Ahmet Ruşen
17.Mehmet Sertaş Anadolu Lisesi Müdürü Oğuz Kaymaz
18.75.Yıl Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Mehmet Sungur
19.Mersin Anadolu Lisesi Müdürü Ali Çiftçi
20.Ticaret Ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Müdürü Ali Sarı
21.Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi Müdürü
22.M.Adnan Özçelik Anadolu Lisesi Müdürü Sabri Akgül
23.Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Suat Say
24.Davultepe Lisesi Müdürü Mehmet Malkoç
25.Akdeniz İşitme Engelliler İ.Ö. Ve Meslek Lisesi Müdürü Nizamettin Kürem
26.Anadolu Kız Meslek Lisesi Müdürü Türkan Yıldız
27.Anadolu Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Günaydın
28.Anadolu Tekniklise Ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Murat Akbaş
29.Atatürk Anadolu Teknik .l.Ve.E.M. Lisesi Müdürü Tuncer Çoğür
30.Çankaya Mes.Ve Mes .Egt.Merkezi Müdürü Zeki Urhan
31.Gözne Lisesi Müdürü Muhittin Tüney
32.Hüseyin Polat Egt.Uy.Ok.Ve İş.Eğit.Merkezi Müdürü Mehmet Avcı
33.İmam Hatip Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Atilla Köse
34.İsa Öner Ç.P Lisesi Müdürü Bahri Yavuz
35.Kazanlı Lisesi Müdürü Cahit Özdemir
36.Mareşal Fevzi Çakmak Ç.P.Lisesi Müdürü Fevzi Yaşar
37.Mezitli Teknik Lise Ve Ç.P.Lisesi Müdürü Yusuf Koçakgöl
38.Nevit Kodallı Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mete Koyuncu
39.Nihal Erdem Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Hikmet Atalay
40.Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Derye Arıkan
41.Yahya Günsur Anadolu Bilgisayar Tek.And.Bilm.Ve E.M.Lisesi Müdürü Sinan Akın
42.Otistik Çocuklar Egi.Uy.Okulu Müdürü Nermin Tutucu
43.Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Müdürü Adem Aksay
44.Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Ahmet Güleç
45.Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Birol Güvenç
46.Suphi Öner Ögretmenevi Ve Aso Müdürü Hüseyin Günaydın
47.Mersin Ögretmenevi Müdürü A.Seydi Ağçelik
Yayınevi Müdürü[]
- Aziz Kuşluk
Halk Eğitim Merkezi Müdürü =[]
- Mustafa Özsoy
Resmi Bankalar[]
1.Merkez Bankası Müdürü Muharrem Zengin 2.Ziraat Bankası Müdürü Şefik Dilcioğlu 3.Vakıflar Bankası Müdürü Selahattin Özyavuz 4.Türkiye Halk Bankası Müdürü Mustafa Maden
TRT=[]
1.TRT Çukurova Müdür Yard. (Radyodan Sorumlu) Muhammet Dut
2.TRT Çukurova Müdür Yard. (Haberden Sorumlu) Hasan Gizli
TBMM'de Grubu Bulunmayan Siyasi Parti İl Başkanları[]
2.BBP İl Başkanı Rıdvan Çöp
3.BDP İl Başkanı
4.Bağımsız Cumhuriyet Partisi İl Başkanı Yahya Tarhan
5.Bağımsız Türkiye Partisi İl Başkanı Ahmet Şemsettin Doğulu
6.Cumhuriyetçi Demokrasi Parti Feridun Gündüz
7.Demokrat Parti İl Başkanı Müfit Yılmaz
8.Demokrat Türkiye Parti İl Başkanı Kürşat Haddat
9.DSP İl Başkanı Adem Topcu
10.DYP İl Başkanı Dr.Fevzi Karaca
11.Emeğin Partisi İl Başkanı Mehmet Taşçı
12.Genç Parti İl Başkanı Ekrem Bilim
13.İşçi Partisi İl Başkanı Süleyman Çelikcan
14.Liberal Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Alim
15.Millet Partisi İl Başkanı Mustafa Aykun
16.Özgürlük Ve Dayanışma Partisi İl Başkanı Onur Abdullah Turgut
17.SHP İl Başkanı Canan Demirel
18.Sosyalist Demokrasi Partisi İl Başkanı Hüseyin Gür
19.SP İl Başkanı Sezai İncesu
20.Türkiye Komünist Parti İl Başkanı Selahattin Bozkurt
21.YTP İl Başkanı Ali Bilen
22.Halkın Yükselişi Partisi İl Başkanı Av.Ali Duran
İl Genel Meclisi[]
İl Genel Meclisi Başkanı
- Nihat Tamer
İl Daimi Encümen Üyeleri=[]
1.İl Genel Meclisi Üyesi(Anamur) Ali Yılmaz Sarıoğlu
2.İl Genel Meclisi Üyesi(Gülnar) Bayram Ali Dede
3.İl Genel Meclisi Üyesi(Tarsus) Emrah Oksal
4.İl Genel Meclisi Üyesi(Toroslar) Hüseyin Yıldırım
5.İl Genel Meclisi Üyesi(Tarsus) Mustafa Ergüneş
6.İl Genel Meclis Üyesi - Akdeniz Ali Erdinç
7.İl Genel Meclis Üyesi - Akdeniz Fahrettin Kılınç
8.İl Genel Meclis Üyesi - Akdeniz Halil Ünal
9.İl Genel Meclis Üyesi - Akdeniz İbrahim Akyol
10.İl Genel Meclis Üyesi - Akdeniz Muazzez Araç
11.İl Genel Meclis Üyesi - Akdeniz Muhammed Emin Tuncar
12.İl Genel Meclis Üyesi - Akdeniz Yusuf Saat
13.İl Genel Meclis Üyesi - Mezitli Ahmet Şenayar
14.İl Genel Meclis Üyesi - Mezitli Ali Kaya Mutlu
15.İl Genel Meclis Üyesi - Mezitli Ali Özer
16.İl Genel Meclis Üyesi - Mezitli Celal Alçamlı
17.İl Genel Meclis Üyesi - Mezitli Mehmet Şahin
18.İl Genel Meclis Üyesi - Toroslar Celalettin Gelen
19.İl Genel Meclis Üyesi - Toroslar Dinçel İlksen Sorguç
20.İl Genel Meclis Üyesi - Toroslar Hüseyin Yıldırım
21.İl Genel Meclis Üyesi - Toroslar İlhan Çokgün
22.İl Genel Meclis Üyesi - Toroslar İshak İçel
23.İl Genel Meclis Üyesi - Toroslar Mert Hazar
24.İl Genel Meclis Üyesi - Toroslar Nurettin Özyurt
25.İl Genel Meclis Üyesi - Yenişehir Aydın Dirik
26.İl Genel Meclis Üyesi - Yenişehir Cem Nacar
27.İl Genel Meclis Üyesi - Yenişehir Doğan Türkmen
28.İl Genel Meclis Üyesi - Yenişehir Mehmet Güner
29.İl Genel Meclis Üyesi - Yenişehir Mehmet Serhan Antalyalı
30.İl Genel Meclis Üyesi - Yenişehir Muhammet Fatih Seyit
31.İl Genel Meclis Üyesi - Anamur Ali Rıza Kibrit
32.İl Genel Meclis Üyesi - Anamur Ersoy Gölge
33.İl Genel Meclis Üyesi - Anamur N. Ali Keskin
34.İl Genel Meclis Üyesi - Anamur Ali Yılmaz Sarıoğlu
35.İl Genel Meclis Üyesi - Aydıncık Mustafa Ergüneş
36.İl Genel Meclis Üyesi -Aydıncık Nazım Çabuk
37.İl Genel Meclis Üyesi -Bozyazı Hasan Çetin
38.İl Genel Meclis Üyesi - Bozyazı M. Ali Gökmen
39.İl Genel Meclis Üyesi -Bozyazı Mustafa Çetinkaya
40.İl Genel Meclis Üyesi -Çamlıyayla Kemal Sofu
41.İl Genel Meclis Üyesi -Çamlıyayla Lütfi Demirel
42.İl Genel Meclis Üyesi - Erdemli Hasan Mavi
43.İl Genel Meclis Üyesi - Erdemli Kerim Yıldırım
44.İl Genel Meclis Üyesi - Erdemli Muhammet Günaydın
45.İl Genel Meclis Üyesi - Erdemli Nihat Taner
46.İl Genel Meclis Üyesi - Erdemli Serdar Arslan
47.İl Genel Meclis Üyesi - Gülnar Ali İhsan Yılmaz
48.İl Genel Meclis Üyesi - Gülnar Bayram Ali Dede
49.İl Genel Meclis Üyesi -Gülnar Mehmet İmik
50.İl Genel Meclis Üyesi -Mut Ali Can
51.İl Genel Meclis Üyesi - Mut Mehmet Yıldız
52.İl Genel Meclis Üyesi - Mut Nebi Yılmaz
53.İl Genel Meclis Üyesi -Mut Sefa Çiftçioğlu
54.İl Genel Meclis Üyesi -Silifke Ali Tokmar
55.İl Genel Meclis Üyesi -Silifke Çağatay Akyürek
56.İl Genel Meclis Üyesi - Silifke Durmuş Ali Gölgeli
57.İl Genel Meclis Üyesi -Silifke Mustafa Göktaş
58.İl Genel Meclis Üyesi -Silifke Yahya Yılmaz
59.İl Genel Meclis Üyesi - Tarsus Bilal Duman
60.İl Genel Meclis Üyesi - Tarsus Daniyel Mercan
61.İl Genel Meclis Üyesi - Tarsus Emrah Oksal
62.İl Genel Meclis Üyesi - Tarsus Harun Keskin
63.İl Genel Meclis Üyesi - Tarsus Hud Karakulak
64.İl Genel Meclis Üyesi - Tarsus İbrahim Gül
65.İl Genel Meclis Üyesi - Tarsus Mehmet Yıldız
Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri[]
1.Akdeniz Belediyesi
2.Ali Yenilmez
3.Hasan Gençay
Mehmet Altuntaş Mehmet Arslan Nuri Özdemir Tarfa Arıç Yasmina Lokmanoğlu Mezitli Belediyesi İsmail İnam Kemal Sığırcıkoğlu Mehmet Ali Can Ramazan Tüzün Salih Ertan Özel Yusuf Yazıcı
Toroslar Belediyesi[]
Ali Galip Özkan Faik Harmancı Gençağa Meral Hikmet Koç Nevzat Gilik Saffet Sucu
Yenişehir Belediyesi[]
Akın Güneş Ali Erol Ertan Ali Kamış Cengiz Düzgün Hüseyin Atılgan
Ö. Abdullah Özdemir
Dış Ülke Temsilcilikleri[]
KKTC Mersin Başkonsolosu Oya Tuncalı
Fahri Konsolosluklar[]
- Avusturya Fahri Konsolosu Hüseyin Fazıl Tütüner
- Brezilya Fahri Konsolosu M.Cengiz Sönmez
- Danimarka Fahri Konsolosu Jozef Atat
- Etiyopya Fahri Konsolosu Bülent Elbeylı
- Filipinler Fahri Konsolosu Şükrü Diyab
- G.Afrika Fahri Konsolosu Numan Olcar
- Honduras Fahri Konsolosluğu Janette Torres Trastullo
- İsveç Fahri Konsolosu Mişel Şaşati
- Kırgızistan Fahri Konsolosu Mahmut Arslan
P*olonya Fahri Konsolosu Jan Taşçı
- Sri Lanka Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu Azat Baçgeroğlu
Mesleki Ticari Ve Sanayi Kuruluş Temsilcileri[]
- MESİAD Başkanı Ali Doğan
- MÜSİAD Başkanı Mekin Merter Salt
- Mersin Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kuzey Acarbaş
- M.I.P. Mersin Uluslar Arası Liman İşletmeleri .Genel Müdürü Peter Kim Pong Ong
UND Mersin Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Nuhoğlu Diş Hekimleri Odası Başkanı Bülent Özdemir TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Kamer Gülbeyaz Tabibler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr.Mustafa Nihat Kuruloğlu Veteriner Hekimler Odası Başkanı M.Orhan Özbaba MESKİ Genel Müdür Ömer Gülay
- 25.Bölge Eczacılar Odası Başkanı Hüseyin Şimşek
- MENKOBİRLİK İlhami Hançer
- Toros Tarım Sanayi Ve Ticaret A.Ş. M.Necat Haksal
Genel Müdür Yardımcısı
- Türk Telekom A.Ş. İl Yöneticisi İsmail İnam
- Ataş Genel Müdürü Haluk Urul
- Anadolu Cam Sanayi Fabrika .Müdürü Osman Sarı
- Paşabahçe Mersin Fabrika Müdürü Osman Savaş Büke
- Trakya Cam Sanayi Fabrika Müdür Ertan Tanyeli
- Soda Sanayi Genel Müdürü Hidayet Eski emekli Ayhan idi.
- ÇİMSA Genel Müdürü Yılmaz Külcü
- ÇİMSATAŞ Genel Müdürü Ahmet Zafer Müftüoğlu
- Serbest Muhasebeciler Ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Dursun Göktaş
- Şöförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı
- Mimarlar Odası Mersin Şubesi Başkanı Sabri Konak
- Fırıncılar Odası Başkanı Süleyman Dalkılıç
Bakkallar Ve Bayiler Odası Başkanı Eşref Tombak MESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu MESBAŞ Genel Müdürü Edvar Mum (MERTİD) Mersin Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Mustafa Kale Mersin Kundura Deri Ve Deri Mamulleri Ve Hediyelik Eşya İmalat Tamir Satıcıları Esnaf Sanatkarlar Odası Fatih Özcan Türk Sanayici Ve İş Adamları Vakfı Akdeniz Bölge Temsilcisi Tarık Antalyalı (DASİFED) Doğu Akdeniz Sanayicileri Ve İşadamları Derneği Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça Mersin Akdeniz Sanayici Ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Ali Haydar Ark MEGİAD (Mersinli Genç İşadamları Derneği ) Kasım Tanrıöver LİONS Kulüpleri Genel Yönetmen Vekili Lion Nedret Yılmaz GİŞKAD Cavidan Demirağ Türk Arap İş Adamları Derneği Doğan Narin
Gazeteciler Cemiyeti Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal Anadolu Basın Birliği Mersin Şube Başkanlığı Selman Özipek Akdeniz Radyo Tv. Çalış.Derneği Mehmet Parku Mersin Merkez Gazeteciler Der.Nazmi Akdağ TRT Bölge Müdürü Vekili Harun Reşit Savrun Radyo Müdürü Ali Osman Akça Haber Müdürü Nevzat Kültür Yaygın Basın Temsilcilikleri Ajanslar Anadolu Ajansı Süleyman Tıraş Doğan Haber Ajansı Ali Ekber Şen İhlas Haber Ajansı Hüseyin Kar YHA Abdullah Biçer Cihan Haber Ajannsı Ümit Pıtır Batı Haber Ajansı Mehmet Ülgen Ulusal Tv Kanal Temsilcilikleri Ve Muhabirlikleri NTV Mehmet Miras ATV Şevket Coşkun CNN Türk Ali Ekber Şen TGRT Hüseyin Kar Kanal 7 Abdullah Biçer Show Tv Abdullah Biçer STV Ümit Pıtır Kanal 24 Aslı Saliha Açıkar Aksu Tv Hami Fiskeci Ulusal Gazete Temsilcilikleri Ve Muhabirlikleri Milliyet –Hürriyet Gazetesi Ali Ekber Şen Türkiye Gazetesi Hüseyin Kar Zaman Ümit Pıtır Sabah Gazetesi Şevket Coşkun Cumhuriyet Gazetesi Nazmi Akdağ Dünya Fahriye Kutlay Şenyurt Akşam, Güneş, Tercüman Beycan Üçkardeş Bugün Gazetesi Mustafa Taştı Star Gazetesi Uğur Özgür Özel Tv İstasyonları Mersin T.V. Hamide Ünal Sun T.V Ali Adalıoğlu Kanal 2000 Nebahat Aktaş Kanal 33 Ahmet Eşiyok İGRT Osman Hasdal Güney T.V. Ali Bağrık Radyo İstasyonları Kent Radyo Mirza Turgut Mersin Fm, Radyo Klas, Radyo Mer Rüstem Kayatepe Radyo Su Ahmet Şahin Radyo Metropol Necmi Aydın Radyo Sun Ali Adalıoğlu Radyo Ses Süleyman Besili Radyo Aktif Suat Yıldız Radyo Ülkü Nevzat Gilik Miks Fm m. Galip Baydur Radyo Akdeniz M.Nizamettin Hancıoğlu İGRT Radyo Osman Hasdal Çetin Radyo Saliha Telefon Çağrı Radyo Sait Uzundal Resmi İlan Alan Günlük Gazeteler Hakimiyet Gazetesi H. Mete Aktaş Haberci Gazetesi Selman Özipek Yeni Gazete Mustafa Özgür Bugün Mersin Gazetesi İlhami Demir Çukurova Gazetesi Neslihan Yalçın İçel Ekspres Gazetesi Nevzat Yastıı Güneyde İmece Gazetesi Nazmi Akdağ Anadolu Nazmi Akdağ Güney Gazetesi Aydan Tunç Yeni Gün Gazetesi Selçuk Tulay Mersin Gazetesi Selahiddin Akkuş Özgür Haber Gazetesi Halil Arslan Düzenli Çıkan Günlük Gazeteler Akdeniz Olay Gazetesi Selahiddin Akkuş Akdeniz Gazetesi Gülşan Beyazateş Yeni Güney Gazetesi A. Hamit İzol Düzenli Çıkan Haftalık Gazeteler İstikbal Gazetesi Rüştü Aydın Mersin Tercüman Gazetesi Abdi Şatıroğlu Mersin Ekonomi Politika Gazetesi Selahiddin Akkuş Yerel Gazete Gazetesi Ahmet Levent Yürü Mersin Ses Gazetesi M.Suphi Arıkan Gülnar Gazetesi Ramazan Sarıtaş Yeni Gökalp Gazetesi Mehmet Torun Özel Bankalar Akbank Cihat Şık HSBC Bölge Müdürü Feridun Yayman Fortisbank İsmail Gökçel Deniz Bank Şenay Aşıcı Türkiye Ekonomi Bankası Celal Altıntaş Türkiye Garanti Bankası Abdurrahman Kenger Oyak Bank Celal Sürer Türkiye İş Bankası Hasan Hüseyin Ünver Kuveyt Türk Bank Mustafa Dedik Şekerbank Ayhan Çiftçioğlu Finans Bank Yıldız Sever Türkısh Bank A.Ş.Mustafa Seven Yapı Kredi Bankası Hakkı Yücel Bank Asya İzzet Aksoy Kamu Yararına Çalışan Dernekler "Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Bölge Temsilcisi" Hikmet Altundağ "Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Fahri Tanıtım Kurulu Başkanı" Mualla Aşut Mersin Görme Özürlülerini Birleştirme Ve Kalkındırma Dernek Başkanı Mustafa Öztürk İçel Soroptimist Kulübü Derneği Fatma Yüksel Mersin Verem Savaş Dernek Başkanı Atilla Tümay Türkiye Yardımsevenler Derneği Mersin Şubesi Başkanı Zafer Sevim Türkiye Anıtlar Derneği Mersin Şubesi Başkanı İrfan İnanoğlu Türk Hava Kurumu Mersin Şubesi Başkanı Akın Atilla Türk Anneler Derneği Mersin Şubesi Başkanı Nihal Aydın Türkiye Kızılay Derneği Mersin Şubesi Başkanı Selçuk Erdur Türk Diabet Cemiyeti Mersin Şubesi Başkanı Ahmet Uyar Türk Muharip Gaziler Derneği Mersin Şubesi Başkanı Kemal Cındız Şehit Ve Gazi Ailelerine Yardım Derneği Suna Ünlüselek Mülkiyeliler Birliği Mersin Şubesi Celalettin Çıplak Türkiye Emekli Ast. Derneği Mersin Şubesi Ökkeş Özçelik Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Şubesi Başkanı Musa Yıldırım Türk Kütüphaneciler Derneği Mersin Şubesi Başkanı Ahmet Özbek Türk Ocakları Mersin Şubesi Necati Özkaya Türk Ziraatçılar Derneği Mersin Şubesi Başkanı Kenan Hazar Atatürkçü Düşünce Derneği Mersin Şubesi Başkanı Mehmet Doğan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Mersin Şubesi Başkanı Hülya İnce Türk Jinekoloji Derneği Mersin Şubesi Başkanı Dr.İsmet Erat İlim Yayma Cemiyeti Mersin Şubesi Başkanı Muharrem Köse Sakatlar Derneği Güldane Canitez Tema Vakfı M.Şükrü Altınova Türk Kadınlar Birliği Mersin Şubesi Hülya Yücel İçel Sanat Kulübü Kaplan Teoman Sungur