FANDOM


Bakınız


Şablon:2011 Milletvekilleri - d


Şablon:Milletvekilleri Şablon:Milletvekilleri 2015 Seçim 61. Hükümet Başbakan Bakanlar
24.Dönem Milletvekilleri 2011 yılında seçilenler Milletvekili/2011 seçimleri Milletvekili/2011 seçimleri adayları 23. dönem milletvekilleri
MİA milletvekilleri Kaymakam milletvekilleri
Mersin Mersin milletvekilleri < Mehmet Zafer Çağlayan (AK Parti), Ahmet Tevfik Uzun (AK Parti), Nebi Bozkurt (AK Parti), Çiğdem Münevver Ökten (AK Parti); Aytuğ Atıcı (CHP), Vahap Seçer (CHP), İsa Gök (CHP), Ali Rıza Öztürk (CHP); Mehmet Şandır (MHP), Ali Öz (MHP); Ertuğrul Kürkçü (Bağımsız)
Adana Adana milletvekilleri Ömer Çelik (AK Parti), Mehmet Necati Çetinkaya (AK Parti), Necdet Ünüvar (AK Parti), Fatoş Gürkan (AK Parti), Ali Küçükaydın (AK Parti), Mehmet Şükrü Erdinç (AK Parti); Osman Faruk Loğoğlu (CHP), Ümit Özgümüş (CHP), Turgay Develi (CHP), Ali Demirçalı (CHP); Muharrem Varlı (MHP), Ali Halaman (MHP), Seyfettin Yılmaz (MHP), Murat Bozlak (Bağımsız).
Adıyaman
Adıyaman milletvekilleri
Ahmet Aydın (AK Parti), Mehmet Metiner (AK Parti), Muhammed Murtaza Yetiş (AK Parti), Mehmet Erdoğan (AK Parti); Salih Fırat (CHP).
Afyonkarahisar
Afyonkarahisar milletvekilleri
Veysel Eroğlu (AK Parti), Sait Açba (AK Parti), Halil Ürün (AK Parti); Ahmet Toptaş (CHP); Kemalettin Yılmaz (MHP).
Ağrı
Ağrı milletvekilleri
Mehmet Kerim Yıldız (AK Parti), Ekrem Çelebi (AK Parti), Fatma Salman Kotan (AK Parti); Halil Aksoy (Bağımsız).
Amasya
Amasya milletvekilleri
Naci Bostancı (AK Parti), Avni Erdemir (AK Parti); Ramis Topal (CHP).
Ankara / 1. Bölge
Ankara 1. Bölge milletvekilleri
Ali Babacan(AK Parti), Bülent Gedikli (AK Parti), Reha Denemeç (AK Parti), Tülay Selamoğlu (AK Parti), Nazmi Haluk Özdalga (AK Parti), Yalçın Akdoğan(AK Parti), Fatih Şahin (AK Parti), Ülker Güzel (AK Parti), Süleyman Sencer Ayata (CHP), Mehmet Emrehan Halıcı (CHP), Emine Ülker Tarhan (CHP), Aylin Nazlıaka (CHP), Bülent Kuşoğlu (CHP), Levent Gök (CHP), Yıldırım Tuğrul Türkeş (MHP), Zühal Topcu (MHP).
Ankara / 2. Bölge
Ankara 2. Bölge milletvekilleri
Cemil Çiçek (AK Parti), Haluk İpek (AK Parti), Salih Kapusuz (AK Parti), Nurdan Şanlı (AK Parti), Ahmet İyimaya (AK Parti), Cevdet Erdöl (AK Parti), Zelkif Kazdal (AK Parti), Emrullah İşler (AK Parti), Seyit Sertçelik (AK Parti), Gülsün Bilgehan (CHP), İzzet Çetin (CHP), Sinan Aydın Aygün (CHP), Gökhan Günaydın (CHP), Ahmet Deniz Bölükbaşı (MHP), Mustafa Cihan Paçacı (MHP).
Antalya
Antalya milletvekilleri
Vecdi Gönül (AK Parti), Mevlüt Çavuşoğlu (AK Parti), Menderes Türel (AK Parti), Sadık Badak (AK Parti), Hüseyin Samani (AK Parti), Gökçen Enç (AK Parti); Deniz Baykal (CHP), Osman Kaptan (CHP), Gürkut Acar (CHP), Yıldıray Sapan (CHP), Arif Bulut (CHP); Tunca Toskay (MHP), Mehmet Günal (MHP), Yusuf Ziya İrbeç (MHP).
Artvin
Artvin milletvekilleri
İsrafil Kışla (AK Parti); Uğur Bayraktutan (CHP).
Aydın
Aydın milletvekilleri
Mehmet Erdem (AK Parti), Semiha Öğüş (AK Parti), Gültekin Kılınç (AK Parti); Bülent Tezcan (CHP), Metin Lütfi Baydar (CHP), Osman Aydın (CHP); Ali Uzunırmak (MHP).
Balıkesir
Balıkesir milletvekilleri
Ahmet Edip Uğur (AK Parti), Mehmet Cemal Öztaylan (AK Parti), Tülay Babuşçu (AK Parti), Ali Aydınlıoğlu (AK Parti); Namık Havutça (CHP), Nedret Akova (CHP), Haluk Ahmet Gümüş (CHP); Ahmet Duran Bulut (MHP).
Bilecik
Bilecik milletvekilleri
Fahrettin Poyraz (AK Parti); Bahattin Şeker (MHP).
Bingöl
Bingöl milletvekilleri
Cevdet Yılmaz (AK Parti), Eşref Taş (AK Parti); İdris Baluken (Bağımsız).
Bitlis
Bitlis milletvekilleri
Vedat Demiröz (AK Parti), Vahit Kiler (AK Parti); Hüsamettin Zenderlioğlu (Bağımsız).
Bolu
Bolu milletvekilleri
Ali Ercoşkun (AK Parti), Fehmi Küpçü (AK Parti); Tanju Özcan (CHP).
Burdur
Burdur milletvekilleri
Bayram Özçelik (AK Parti), Hasan Hami Yıldırım (AK Parti); Ramazan Kerim Özkan (CHP).
Bursa
Bursa milletvekilleri
Bülent Arınç (AK Parti), Mustafa Öztürk (AK Parti), Hüseyin Şahin (AK Parti), Canan Candemir Çelik (AK Parti), İsmet Su (AK Parti), Mustafa Kemal Şerbetçioğlu (AK Parti), Hakan Çavuşoğlu (AK Parti), İsmail Aydın (AK Parti), Tülin Kara (AK Parti), Bedrettin Yıldırım (AK Parti), Önder Matlı (AK Parti); Sena Kaleli (CHP), Turhan Tayan (CHP), İlhan Demiröz (CHP), Aykan Erdemir (CHP), Kemal Ekinci (CHP); İsmet Büyükataman (MHP), Necati Özensoy (MHP).
Çanakkale
Çanakkale milletvekilleri
Mehmet Daniş (AK Parti), İsmail Kaşdemir (AK Parti); Ali Sarıbaş (CHP), Serdar Soydan (CHP).
Çankırı
Çankırı milletvekilleri
İdris Şahin (AK Parti), Hüseyin Filiz (AK Parti).
Çorum
Çorum milletvekilleri
Salim Uslu (AK Parti), Cahit Bağcı (AK Parti), Murat Yıldırım (AK Parti); Tufan Köse (CHP).
Denizli
Denizli milletvekilleri
Nihat Zeybekci (AK Parti), Mehmet Yüksel (AK Parti), Bilal Uçar (AK Parti), Nurcan Dalbudak (AK Parti); Adnan Keskin (CHP), İlhan Cihaner (CHP); Emin Haluk Ayhan (MHP).
Diyarbakır
Diyarbakır milletvekilleri
Mehmet Mehdi Eker (AK Parti), Mehmet Galip Ensarioğlu (AK Parti), Mine Lök Beyaz (AK Parti), Mehmet Süleyman Hamzaoğulları (AK Parti), Cuma İçten (AK Parti); Leyla Zana (Bağımsız), Emine Ayna (Bağımsız), Altan Tan (Bağımsız), Hatip Dicle (Bağımsız), Nursel Aydoğan (Bağımsız), Şerafettin Elçi (Bağımsız).
Edirne
Edirne milletvekilleri
Mehmet Müezzinoğlu (AK Parti); Recep Gürkan (CHP), Kemal Değirmendereli (CHP).
Elazığ
Elazığ milletvekilleri
Zülfü Demirbağ ( AK Parti), Şuay Alpay (AK Parti), Faruk Septioğlu (AK Parti), Sermin Balık (AK Parti); Enver Erdem (MHP).
Erzincan
Erzincan milletvekilleri
Sebahattin Karakelle (AK Parti); Muharrem Işık (CHP).
Erzurum
Erzurum milletvekilleri
Recep Akdağ (AK Parti), Adnan Yılmaz (AK Parti), Fazilet Dağcı Çığlık (AK Parti), Cengiz Yavilioğlu (AK Parti), Muhyettin Aksak (AK Parti); Oktay Öztürk (MHP).
Eskişehir
Eskişehir milletvekilleri
Nabi Avcı (AK Parti), Salih Koca (AK Parti), Ülker Can (AK Parti); Süheyl Batum (CHP), Kazım Kurt (CHP); Ruhsar Demirel (MHP).
Gaziantep
Gaziantep milletvekilleri
Hüseyin Çelik (AK Parti), Fatma Şahin (AK Parti), Şamil Tayyar (AK Parti), Abdullah Nejat Koçer (AK Parti), Mehmet Sarı (AK Parti), Mehmet Erdoğan (AK Parti), Derya Bakbak (AK Parti), İbrahim Halil Mazıcıoğlu (AK Parti), Ali Şahin (AK Parti); Mehmet Şeker (CHP), Ali Serindağ (CHP); Edip Semih Yalçın (MHP).
Giresun
Giresun milletvekilleri
Nurettin Canikli (AK Parti), Mehmet Geldi (AK Parti), Adem Tatlı (AK Parti); Selahattin Karaahmetoğlu (CHP).
Gümüşhane
Gümüşhane milletvekilleri
Kemalettin Aydın (AK Parti), Feramuz Üstün (AK Parti).
Hakkari
Hakkari milletvekilleri
Selahattin Demirtaş (Bağımsız), Adil Kurt (Bağımsız), Esat Canan (Bağımsız).
Hatay
Hatay milletvekilleri
Sadullah Ergin (AK Parti), Orhan Karasayar (AK Parti), Mehmet Öntürk (AK Parti), Adem Yeşildal (AK Parti), Hacı Bayram Türkoğlu (AK Parti); Mehmet Ali Ediboğlu (CHP), Mevlüt Dudu (CHP), Refik Eryılmaz (CHP), Hasan Akgöl(CHP); Adnan Şefik Çirkin (MHP).
Isparta
Isparta milletvekilleri
Süreyya Sadi Bilgiç (AK Parti), Recep Özel (AK Parti); Ali Haydar Öner (CHP); Süleyman Nevzat Korkmaz (MHP).
İstanbul 1. Bölge
İstanbul 1. Bölge milletvekilleri
Recep Tayyip Erdoğan (AK Parti), Egemen Bağış (AK Parti), İdris Güllüce (AK Parti), Erol Kaya (AK Parti), Belma Satır(AK Parti), Mustafa Ataş (AK Parti), Muhammed Çetih (AK Parti), İsmet Uçma (AK Parti), Gürsoy Erol (AK Parti), Alev Dedegil (AK Parti), Mehmet Domaç (AK Parti), Osman Boyraz (AK Parti), Oktay Saray (AK Parti), Metin Külünk (AK Parti), Ahmet Berat Çonkar (AK Parti), Bilal Macit (AK Parti), Gürsel Tekin (CHP), Osman Korutürk (CHP), Akif Hamzaçebi (CHP), Ayşe Eser Danışoğlu (CHP), Şafak Pavey (CHP), İhsan Özkes (CHP), Nur Serter (CHP), Mahmut Tanal (CHP), Müslim Sarı (CHP), Celal Dinçer (CHP), Kadir Gökmen Öğüt (CHP), Engin Alan (MHP), Bülent Didinmezç (MHP), Sebahat Tuncel (Bağımsız).
İstanbul 2. Bölge
İstanbul 2. Bölge milletvekilleri
Nimet Çubukçu(AK Parti), Ayşe Nur Bahçekapılı (AK Parti), Burhan Kuzu (AK Parti), Ekrem Erdem (AK Parti), Volkan Bozkır (AK Parti), İbrahim Yigit (AK Parti), Ahmet Kutalmış Türkeş (AK Parti), İsmail Safi (AK Parti), Türkan Dağaoğlu (AK Parti), Şirin Ünal (AK Parti), Sevim Savaş (AK Parti), Hüseyin Bürge (AK Parti), Osman Aşkın (AK Parti), Ahmet Haldun Ertürk, (AK Parti), Ahmet Baha Öğütken (AK Parti), Kemal Kılıçdaroğlu (CHP), Bihlun Tamaylıgil (CHP9,Sezgin Tanrıkulu (CHP), Aydın Ayaydın (CHP), Sedef Küçük (CHP), Ercan Cengiz (CHP), Haluk Eyidoğan (CHP), Aykut Erdoğdu (CHP), Melda Onur (CHP), Murat Başesgioğlu (MHP), Ümit Şafak (MHP), Sırrı Süreyya Önder (Bağımsız).
İstanbul 3. Bölge
İstanbul 3. Bölge milletvekilleri
Ömer Dinçer,(AK Parti), Abdülkadir Aksu (AK Parti), Ünal Kaçır (AK Parti), Hakan Şükür (AK Parti), Halide İncekara (AK Parti), Mustafa Şentopak (AK Parti), Feyzullah Kıyıklık (AK Parti), Tülay Kaynarca (AK Parti), Nureddin Nebati (AK Parti), Mehmet Doğan Kubat (AK Parti), Bülent Turan (AK Parti), Mehmet Muşak (AK Parti), Gülay Dalyan (AK Parti), Enver Yılmaz (AK Parti), Harun Karaca (AK Parti), Erdoğan Toprak (CHP), Umut Oran (CHP), Süleyman Çelebi (CHP), Oktay Ekşi (CHP), Binnaz Toprak (CHP), Sabahat Akkiraz (CHP), Faik Tunay (CHP), Ali Özgündüz (CHP), Mevlüt Aslanoğlu (CHP), Meral Akşener (MHP), Atila Kaya (MHP), Mehmet Taytak (MHP), Abdullah Levent Tüzel (Bağımsız).
İzmir 1. Bölge
İzmir 1. Bölge milletvekilleri
Ertuğrul Günay (AK Parti), Mehmet Tekelioğlu (AK Parti), İlhan İşbilen (AK Parti), İlknur Denizli (AK Parti), Ali Aşlık (AK Parti), Rıfat Sait (AK Parti); Güldal Mumcu (CHP), Rıza Türmen (CHP), Oğuz Oyan (CHP), Musa Çam (CHP), Hülya Güven (CHP), Erdal Aksünger (CHP); Oktay Vural (MHP).
İzmir 2. Bölge
İzmir 2. Bölge milletvekilleri
Binali Yıldırım (AK Parti), Aydın Şengül (AK Parti), Erdal Kalkan (AK Parti), Nesrin Ulema (AK Parti), Hamza Dağ (AK Parti); Alaattin Yüksel (CHP), Mustafa Balbay (CHP), Mehmet Ali Susam (CHP), Rahmi Aşkın Türeli (CHP), Aytun Çıray(CHP), Birgül Ayman Güler (CHP), Mustafa Moroğlu (CHP); Ahmet Kenan Tanrıkulu (MHP).

Bakınız

Seçim
MİA milletvekilleri
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş milletvekilleri
Mehmet Sağlam (AK Parti), Nevzat Pakdil (AK Parti), Mahir Ünal (AK Parti), Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu (AK Parti), Sevde Bayazıt Kaçar (AK Parti), Sıtkı Güvenç (AK Parti); Durdu Özbolat (CHP); Mesut Dedeoğlu (MHP).


Kars
Kars milletvekilleri
Ahmet Arslan (AK Parti), Yunus Kılıç (AK Parti); Mülkiye Birtane (Bağımsız).
Kastamonu
Kastamonu milletvekilleri
Hakkı Köylü (AK Parti), Mustafa Gökhan Gülşen (AK Parti); Emin Çınar (MHP).
Kayseri
Kayseri milletvekilleri
Taner Yıldız (AK Parti), Sadık Yakut (AK Parti), Mustafa Elitaş (AK Parti), Yaşar Karayel (AK Parti), Pelin Gündeş Bakır (AK Parti), Ahmet Öksüzkaya (AK Parti), İsmail Tamer (AK Parti); Mehmet Şevki Kulkuloğlu (CHP); Yusuf Halaçoğlu (MHP).
Kırklareli
Kırklareli milletvekilleri
Şenol Gürşan (AK Parti); Mehmet Kesimoğlu (CHP), Turgut Dibek (CHP).
Kırşehir
Kırşehir milletvekilleri
Abdullah Çalışkan (AK Parti), Muzaffer Aslan (AK Parti).
Kocaeli
Kocaeli milletvekilleri
Nihat Ergün (AK Parti), Fikri Işık (AK Parti), Sibel Gönül (AK Parti), Muzaffer Baştopçu (AK Parti), Zeki Aygün (AK Parti), İlyas Şeker (AK Parti), Mehmet Ali Okur (AK Parti); Hurşit Güneş (CHP), Mehmet Hilal Kaplan (CHP), Haydar Akar (CHP); Lütfü Türkan (MHP).
Konya
Konya milletvekilleri
Ahmet Davutoğlu (AK Parti), Kerim Özkul (AK Parti), İlhan Yerlikaya (AK Parti), Ayşe Türkmenoğlu (AK Parti), Cem Zorlu (AK Parti), Hüseyin Üzülmez (AK Parti), Mustafa Baloğlu (AK Parti), Mustafa Kabakcı (AK Parti), Gülay Samancı (AK Parti), Mustafa Akış (AK Parti), Harun Tüfekçi (AK Parti); Atilla Kart (CHP); Faruk Bal (MHP), Mustafa Kalaycı (MHP).
Kütahya
Kütahya milletvekilleri
Soner Aksoy (AK Parti), Hasan Fehmi Kinay (AK Parti), İdris Bal (AK Parti), Vural Kavuncu (AK Parti); Alim Işık (MHP).
Malatya
Malatya milletvekilleri
Mahmut Mücahit Fındıklı (AK Parti), Mustafa Şahin (AK Parti), Öznur Çalık (AK Parti), Hüseyin Cemal Akın (AK Parti), Ömer Faruk Öz (AK Parti); Veli Ağbaba (CHP).
Manisa
Manisa milletvekilleri
Hüseyin Tanrıverdi (AK Parti), Recai Berber (AK Parti), Uğur Aydemir (AK Parti), Muzaffer Yurttaş (AK Parti), Selçuk Özdağ (AK Parti); Hasan Ören (CHP), Özgür Özel (CHP), Sakine Öz (CHP); Sümer Oral (MHP), Erkan Akçay(MHP).
Mardin
Mardin milletvekilleri
Muammer Güler (AK Parti), Gönül Bekin Şahkulubey (AK Parti), Abdurrahim Akdağ (AK Parti); Ahmet Türk (Bağımsız), Gülser Yıldırım (Bağımsız), Erol Dora (Bağımsız).
Mersin
Mersin milletvekilleri
Mehmet Zafer Çağlayan (AK Parti), Ahmet Tevfik Uzun (AK Parti), Nebi Bozkurt (AK Parti), Çiğdem Münevver Ökten (AK Parti); Aytuğ Atıcı (CHP), Vahap Seçer(CHP), İsa Gök (CHP), Ali Rıza Öztürk(CHP); Mehmet Şandır (MHP), Ali Öz (MHP); Ertuğrul Kürkçü (Bağımsız).
Muğla
Muğla milletvekilleri
Ali Boğa (AK Parti), Yüksel Özden (AK Parti); Tolga Çandar (CHP), Nurettin Demir (CHP), Ömer Süha Aldan (CHP); Mehmet Erdoğan (MHP).
Muş
Muş milletvekilleri
Faruk Işık (AK Parti), Muzaffer Çakar (AK Parti); Sırrı Sakık (Bağımsız), Demir Çelik (Bağımsız).
Nevşehir
Nevşehir milletvekilleri
Ahmet Erdal Feralan (AK Parti), Murat Göktürk (AK Parti), Ebubekir Gizligider (AK Parti).
Niğde
Niğde milletvekilleri
Alpaslan Kavaklıoğlu (AK Parti), Ömer Selvi (AK Parti); Doğan Şafak (CHP).
Ordu
Ordu milletvekilleri
İdris Naim Şahin (AK Parti), Mustafa Hamarat (AK Parti), Fatihhan Ünal (AK Parti), İhsan Şener (AK Parti), Harun Çakır (AK Parti); İdris Yıldız (CHP).
Rize
Rize milletvekilleri
Hayati Yazıcı (AK Parti), Hasan Karal (AK Parti), Nusret Bayraktar(AK Parti).
Sakarya
Sakarya milletvekilleri
Hasan Ali Çelik (AK Parti), Ayhan Sefer Üstün (AK Parti), Şaban Dişli (AK Parti), Ayşenur İslam (AK Parti), Ali İhsan Yavuz (AK Parti); Engin Özkoç (CHP); Münir Kutluata (MHP).
Samsun
Samsun milletvekilleri
Mustafa Demir (AK Parti), Suat Kılıç (AK Parti), Cemal Yılmaz Demir (AK Parti), Tülay Bakır (AK Parti), Akif Çağatay Kılıç (AK Parti), Ahmet Yeni(AK Parti); Haluk Koç (CHP), İhsan Kalkavan (CHP); Cemalettin Şimşek (MHP).
Siirt
Siirt milletvekilleri
Afif Demirkıran (AK Parti), Osman Ören (AK Parti); Gültan Kışanak (Bağımsız).
Sinop
Sinop milletvekilleri
Mehmet Ersoy (AK Parti); Engin Altay (CHP).
Sivas
Sivas milletvekilleri
İsmet Yılmaz (AK Parti), Mesude Nursuna Memecan (AK Parti), Hilmi Bilgin (AK Parti), Ali Turan (AK Parti); Malik Ecder Özdemir (CHP).
Şanlıurfa
Şanlıurfa milletvekilleri
Faruk Çelik (AK Parti), Seyit Eyyüpoğlu (AK Parti), Mehmet Kasım Gülpınar (AK Parti), Mehmet Akyürek (AK Parti), Zeynep Karahan Uslu (AK Parti), Halil Özcan(AK Parti), Mahmut Kaçar (AK Parti), Abdulkadir Emin Önen (AK Parti), Yahya Akman (AK Parti), Abdulkerim Gök (AK Parti), Bekir Eren (AK Parti); İbrahim Ayhan (Bağımsız).
Tekirdağ
Tekirdağ milletvekilleri
Tevfik Ziyaeddin Akbulut (AK Parti), Özlem Yemişçi (AK Parti); Faik Öztrak (CHP), Candan Yüceer (CHP), Emre Köprülü (CHP); Bülent Belen (MHP)
Tokat
Tokat milletvekilleri
Zeyid Aslan (AK Parti), Şükrü Ayalan (AK Parti), Dilek Yüksel (AK Parti); Orhan Düzgün (CHP); Reşat Doğru (MHP).
Trabzon
Trabzon milletvekilleri
Faruk Nafiz Özak (AK Parti), Erdoğan Bayraktar(AK Parti), Aydın Bıyıklıoğlu (AK Parti), Safiye Seymanoğlu (AK Parti); Mehmet Volkan Canalioğlu (CHP); Koray Aydın (MHP)
Tunceli
Tunceli milletvekilleri
Kamer Genç (CHP), Hüseyin Aygün (CHP).
Uşak
Uşak milletvekilleri
İsmail Güneş (AK Parti), Mehmet Altay (AK Parti); Dilek Akagün Yılmaz (CHP).
Van
Van milletvekilleri
Burhan Kayatürk (AK Parti), Fatih Çiftci (AK Parti), Mustafa Bilici (AK Parti), Gülşen Orhan (AK Parti); Kemal Akdaş (Bağımsız), Aysel Tuğluk (Bağımsız), Özdal Üçer (Bağımsız), Nazmi Gür(Bağımsız).
Yozgat
Yozgat milletvekilleri
Bekir Bozdağ (AK Parti), Ertuğrul Soysal (AK Parti), Yusuf Başer (AK Parti); Sadir Durmaz (MHP).
Zonguldak
Zonguldak milletvekilleri
Köksal Toptan (AK Parti), Erdal Candan (AK Parti), Özcan Ulupınar (AK Parti); Mehmet Haberal (CHP), Ali İhsan Köktürk (CHP).
Aksaray
Aksaray milletvekilleri
Ali Rıza Alaboyun (AK Parti), Ruhi Açıkgöz (AK Parti), İlknur İnceöz (AK Parti).
Bayburt
Bayburt milletvekilleri
Bünyamin Özbek (AK Parti).
Karaman
Karaman milletvekilleri
Lütfi Elvan (AK Parti), Mevlüt Akgün (AK Parti).
Kırıkkale
Kırıkkale milletvekilleri
Beşir Atalay (AK Parti), Oğuz Kağan Köksal (AK Parti), Ramazan Can (AK Parti).
Batman
Batman milletvekilleri
Mehmet Şimşek (AK Parti), Ziver Özdemir (AK Parti), Ayla Akat Ata (Bağımsız), Bengi Yıldız (Bağımsız).
Şırnak
Şırnak milletvekilleri
Mehmet Emin Dindar (AK Parti); Hasip Kaplan (Bağımsız), Selma Irmak (Bağımsız), Faysal Sarıyıldız (Bağımsız).
Bartın
Bartın milletvekilleri
Yılmaz Tunç (AK Parti); Rıza Yalçınkaya (CHP).
Ardahan
Ardahan milletvekilleri
Orhan Atalay (AK Parti); Ensar Öğüt (CHP).
Iğdır
Iğdır milletvekilleri
Sinan Oğan (MHP); Pervin Buldan (Bağımsız).
Yalova
Yalova milletvekilleri
Temel Coşkun (AK Parti); Muharrem İnce (CHP).
Karabük
Karabük milletvekilleri
Mehmet Ali Şahin (AK Parti), Osman Kahveci (AK Parti).
Kilis
Kilis milletvekilleri
Fuat Karakuş (AK Parti), Ahmet Salih Dal (AK Parti).
Osmaniye
Osmaniye milletvekilleri
Suat Önal (AK Parti), Durdu Mehmet Kastal (AK Parti); Devlet Bahçeli (MHP), Hasan Hüseyin Türkoğlu (MHP).
Düzce
Düzce milletvekilleri
İbrahim Korkmaz (AK Parti), Fevai Aslan (AK Parti), Osman Çakır (AK Parti). Şablon:2011 milletvekilleri --d
MİA milletvekilleri
Mehmet Ersoy - İdris Naim Şahin - Mehmet Necati Çetinkaya - Ali Küçükaydın
Denizci milletvekilleri
Avukat milletvekileri
İşadamı milletvekilleri
Akademisyen milletvekilleri

NOT: Bir önceki dönemden 201 milletvekili, bu dönemde de yeniden Mecliste yer bulabildi. Aday gösterilen ancak bu milletvekilleri kadar şanslı olmayan milletvekilleri de oldu. Şevket Gürsoy (AK Parti), Ahmet Koca (AK Parti), Abdurrahman Arıcı (AK Parti), Fatih Metin (AK Parti), Abdulmuttalip Özbek (AK Parti), Fevzi Şanverdi (AK Parti), Akif Ekici (CHP), Yaşar Ağyüz (CHP),Ali Arslan (CHP), Yaşar Tüzün (CHP), Ahmet Küçük (CHP), Ayşe Jale Ağırbaş (DSP), Çetin Soysal (CHP), Mehmet Ali Özpolat (CHP), Cemaleddin Uslu (MHP), Zekai Özcan (MHP), Şenol Bal (MHP), Recep Taner (MHP), Erdal Sipahi (MHP), Hasan Çalış (MHP), Osman Durmuş (MHP), Kadir Ural (MHP), Murat Özkan (MHP), Behiç Çelik (MHP), Zülfükar İzol (Bağımsız) ve Akın Birdal (Bağımsız) aday gösterildi ancak seçilemedi. 23. Dönemden önce görev alan eski milletvekillerinden bazıları da yeni Mecliste yer buldu. Bağımsız Milletvekilleri Hatip Dicle ve Leyla Zana, 17 yıllık bir aradan sonra yeniden Meclise girdi. Ayrıca yine eski dönem milletvekillerinden Ramazan Can (AK Parti), Zeynep Karahan Uslu (AK Parti), Semiha Öğüş (AK Parti), Bahattin Şeker (MHP), Aydın Ayaydın (CHP), Esat Canan (Bağımsız), yeniden milletvekili oldu. Siyasi partiler ne yaptı? AK PARTİ: AK Parti 12 ilde tulum çıkardı; Aksaray, Bayburt, Çankırı, Düzce, Gümüşhane, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Nevşehir ve Rize milletvekilliklerinin tamamını kazandı. Hakkari, Iğdır ve Tunceli, AK Parti'nin hiç milletvekili çıkaramadığı iller oldu. CHP: CHP; Edirne, İzmir, Kırklareli, Muğla ve Tekirdağ'da AK Parti'ye karşı üstünlük sağladı. CHP'nin 33 ilden TBMM'de temsilcisi yer almadı. MHP: MHP ise Meclise 47 ilden milletvekili sokamadı. AK Parti ve CHP, bazı illerden eşit sayıda milletvekilini TBMM'ye gönderdi. AK Parti ve CHP, Aydın'da 3'er, Bartın'da 1'er, Çanakkale'de 2'şer, Erzincan'da 1'er, İzmir 1. Bölge'de 6'şar, Mersin'den 4'er, Sinop ve Yalova'dan 1'er milletvekilliği kazandı. AK Parti; Erdoğan'ın aday olduğu İstanbul 1. Bölge'de 30 milletvekilliğinin 16'sını, CHP; Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu İstanbul 2. Bölge'de 27 milletvekilliğinin 9'unu, MHP; Bahçeli'nin aday olduğu Osmaniye'de 4 milletvekilliğinden 2'sini kazandı. AK Parti, 2002'de 34.28, 2007'de 46.58 oranında oy almıştı.
Şablon:2011 Milletvekilleri d

İl il vekil adayları listesi

29 Nisan 2011 Cuma 23:05

Milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu'nun kararında, 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimine katılmaya hak kazanan siyasi partiler tarafından gösterilmiş olan adaylarla seçime bağımsız olarak katılmak üzere başvurmuş olan adaylara ilişkin kesin aday listelerine yer verildi. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Adıyaman ilinin milletvekili adayları şöyle:

ADIYAMAN Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Adıyaman ilinin milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Ahmet Aydın 2- Mehmet Metiner 3- Muhammed Murtaza Yetiş 4- Mehmet Erdoğan 5- Şevket Gürsoy DEMOKRAT PARTİ 1- Mehmet Kutlu 2- Rağibe Yağdı 3- Sadettin Kırskaç 4- Celal Ulu 5- Muharrem Yıldırım CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Salih Fırat 2- Ali Coşkun 3- Zeynal Bakır 4- Murat Erdem 5- Mehmet Karahan MİLLET PARTİSİ 1- Yusuf Coşkun 2- Mustafa Berkkaya 3- Öner Erdil 4- Mehmet Yaşar Yakıcı 5- Osman Biçer LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Sıraç Aslan 2- Abdulsetar Tuğ 3- İbrahim Arı 4- Enver Dost 5- Celal Gül SAADET PARTİSİ 1- Mehmet Fatih Çiçek 2- Celal Kılavuz 3- Mevlüt Mahir Dürüst 4- Ayşe Öteleş 5- Yunus Çakılkaya HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Mustafa Alkayış 2- Hamza Özer 3- Abdullah Turan 4- Sibel Aktaş 5- Hasari Yenice MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Sadık Burak Gelir 2- Çetin Öztürk 3- Emin Acar 4- Mehmet Vural 5- Ramazan Yılmaz DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Musa Bayrak 2- Mustafa Danış 3- Mahmut Kırmızı 4- Mehmet Gözükara 5- Mehmet Yıldız TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Ekim Nehir 2- Mehmet Unay 3- İbrahim Temel 4- Fatma Çiğdem Çakır 5- Ramazan Kocaboğa MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Yaşar Olgun 2- Osman Şahin 3- Selahattin Engin 4- Ramazan Demir 5- Mehmet Çitil BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Nihat Komşu 2- Mehmet Ali Tan 3- Yusuf Söylemez 4- Ziya Kayğusuz 5- Kadir Önel DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Memet Işık 2- İbrahim Durmaz 3- Ali Aslan 4- Recep Delice 5- Ayniye Altungül BAĞIMSIZ - Veli Büyükşahin - Mustafa Ertürk AFYONKARAHİSAR Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK)

12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Kesin aday listelerine göre Afyonkarahisar ilinin milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Veysel Eroğlu 2- Sait Açba 3- Halil Ürün 4- Ali Özkaya 5- Ahmet Koca DEMOKRAT PARTİ 1- Ahmet Hamdi Kepekçi 2- Murat Orhan 3- Yaşar Düzgün 4- Hacer Keskin 5- İbrahim Koç CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Ahmet Toptaş 2- Hatice Gök 3- Bekir Kasap 4- Şerif Ceylan 5- Mehmet Tuğrul Akkuş EMEK PARTİSİ 1- Sultan Ersöz 2- Ali Gürbüz 3- Mustafa Tunçay Doğar 4- İsmail Gencer 5- Çağrı Sarı MİLLET PARTİSİ 1- Selahattin Genç 2- Mehmet Emin Türk 3- Fatma Sarıkurt 4- Kamil Alp 5- Ömer Sarıgül SAADET PARTİSİ 1- İsmail Yalçınkaya 2- Ali Aygün 3- Ömer Demirsoy 4- Doğan Bulduk 5- Ahmet Öztürkavcı HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Özkan Bozkurt 2- Erkan Dinar 3- Selçuk Akkoç 4- Asım Avlamaz 5- Mustafa Karadoğu HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Abdurrahman Yalçın 2- Selda Demir 3- Hasan Çınar 4- Mehmet Şenses 5- Ahmet Kaplan MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Kemalettin Yılmaz 2- Öncül Kazancı 3- Kadir Çalışıcı 4- Sefa Çetin 5- Havvana Gencer DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Ümit Bilici 2- Sırma Türe 3- Ramanzan Sunar 4- Metin Akyol 5- Mustafa Türkmen TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Oktay Yolsever 2- Ceren Şahnacı 3- Sedat Tezel 4- Emine İncedere 5- Tuğba Süalp MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Erdoğan Eriş 2- Mehmet Altun 3- Musa Sevinç 4- Serdar Süleyman Karayaka 5- Ramazan Başak BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Cemil Çoker 2- Abdullah Karadağ 3- Kadir Canbay 4- Orhan Meral 5- Mustafa Çınar DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Hasan Kumdakcı 2- Akif Öztürk 3- İlyas Altuntaş 4- Yılmaz Aksoy 5- Cengiz Uğur BAĞIMSIZ - Suat Karaman - Süheyla Bayrak ADANA Yüksek Seçim Kurulu'nun 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. MHP'den yapılan yazılı açıklama ile adaylıktan istifa ettikleri bildirilen Adana birinci sıra adayı Recai Yıldırım ile Kırşehir birinci sıra adayı Metin Çobanoğlu da Resmi Gazete'nin kesin aday listesinde yer aldı. Kesin aday listelerine göre Adana'nın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1. Ömer Çelik 2. Mehmet Necati Çetinkaya 3. Necdet Ünüvar 4. Fatoş Gürkan 5. Ali Küçükaydın 6. Mehmet Şükrü Erdinç 7. Fatma Güldemet Sarı 8. Ali Çaldır 9. Talat Ulussever 10. Tamer Dağlı 11. Ali Yüzükcü 12. Neslihan Kobaner 13. Mustafa Özkozanoğlu 14. Ebubekir Akdeniz DEMOKRAT PARTİ 1.Yakup Bulut 2.Mehmet Emin Koç 3.Kemal Akar 4.Serhan Güngör 5.Mahsuni Çiçek 6.Çiğdem Akça 7.Jale Hiçyakmazer 8.Ahmet Oskar Haznadar 9.Nimet Şahin 10.Mirac Müge Direk 11.Zühal Ustok 12.Mehmet Akyürek 13.Arif Döker 14.İbrahim Aldemir CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1.Osman Faruk Loğoğlu 2.Ümit Özgümüş 3.Turgay Develi 4.Ali Demirçalı 5.Zeynep Canan Billor 6.Hüseyin Keser 7.Arif Sezer 8.Rıza Mete 9.Müzeyyen Şevkin 10.Mehmet Salıcı 11.Doğa Çiğdemoğlu 12.Orhan Toklu 13.Murat Öztanrıöver 14.Soner Anafarta MİLLET PARTİSİ 1.Hasan Demircioğlu 2.Ramazan Dönmez 3.Osman Arslan 4.Ali Örün 5.Ali Gül Efeoğlu 6.Noman Tufan 7.Arif Topallar 8.Zeki Yıldız 9.Ahmet Yaşayan 10.Ali Şirin 11.Zeynal Abidin İzci 12.Süleyman Göycıncık 13.Ahmet Örün 14.Zeki Kabcı AĞRI Yüksek Seçim Kurulu'nun 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Ağrı'nın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1. Mehmet Kerim Yıldız 2. Ekrem Çelebi 3. Fatma Salman Kotan 4. Mehmet Şerif Kösen DEMOKRAT PARTİ 1. Adil Göksel 2. Mahmut Mermertaş 3. Mustafa Çelik 4. Yusuf Öztürk CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1. Seyfeddin Çelik 2. Selahaddin Daşkaya 3. Şefika Öner 4. Kürşat Koç MİLLET PARTİSİ 1. Mirza Ballı 2. Ali Osman Yıldırım 3. Ebubekir Ballı 4. Gönül Gün SAADET PARTİSİ 1. Abdulaziz Yıldız 2. Turan Öğürtay 3. Taner Keskin 4. Mithat Yıldız HALKIN SESİ PARTİSİ 1. Aydın Kasar 2. Sernaz Polat 3. Nazım Bayram 4. Mehmet Cemil Güven MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1. Şahin Ege 2. Nazlı Yılmaz 3. Coşkun Aytekin 4. Bayram Erişmiş DOĞRU YOL PARTİSİ 1. Adem Çınar 2. Abdulbasit Akgeyik 3. Suat Uzunay 4. Sıracettin Bilirer TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1. Müjde Tozbey Erden 2. Hetem ayaz 3. Gülhanım Daşdemir 4. Yılmaz Karadağ MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1. Hakan Çitfçi 2. Ayhan Atmaca 3. Halil İbrahim Önder 4. Memiş Tunay Aslıyüksek BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1. Ali Fuat Çelik 2. Erhan Bayram 3. Ayhan Zariç 4. Hüseyin Akdemir DEMOKRATİK SOL PARTİ 1. Necmettin Aslan 2. Ömer Faruk Şahvelet 3. Adem Karakol 4. Cuma Ali İbrik BAĞIMSIZ - Halil Aksoy - Nidai Seven - Necef Aslan Coşkun AKSARAY Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Aksaray'ın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Ali Rıza Alaboyun 2- Ruhi Açıkgöz 3- İlknur İnceöz DEMOKRAT PARTİ 1- Halil Demir 2- Vahit Belge 3- Abdullah Çavdar CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Mahmut Öztürk 2- Özlem Güneş 3- Muammer Dilek EMEK PARTİSİ 1- Enis Tartan 2- Gültekin Surun 3- Musa Mehmet MİLLET PARTİSİ 1- Ali Ünal 2- İsmail Dinke 3- Nevzat Yolcu LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Ayşe Gül Orçin 2- Bican Uluç Alpsan 3- Hakan Artoksi SAADET PARTİSİ 1- Levent Serdar Şahin 2- Kazım Serkan Şimşek 3- İsmail Yılmaz HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Fatih Mehmet Gelişen 2- Osman Girgin 3- Bekir Gürcan Söyler HALKIN SESİ PARTİSİ 1- İbrahim Baykan 2- Hakan Oflaz 3- Sinan Güden MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Kılıçaslan Ekin 2- Mustafa Tuğrul Karacaer 3- Rahim Aydın DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Osman Tekin 2- Zeyni Yavuz 3- Hüsnü Erden TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Aslıhan Erdoğan Uçak 2- Esin Saraçoğlu 3- Süleyman Hamarat MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Özdemir Kale 2- Kadir Yılmaz 3- Meliha Köse BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Servet Karatay 2- Bekir Oruç 3- Seyhan Aral DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Ramazan Altınok 2- Aydın Çapacı 3- Mustafa Yılmaz BAĞIMSIZ - Abdullah İnaltekin AMASYA Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Amasya'nın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Mehmet Naci Bostancı 2- Avni Erdemir 3- Hasan Ali Cesur DEMOKRAT PARTİ 1- Miraç Demirbaş 2- Harun Uysal 3- Ömer Akın CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Ramis Topal 2- Ali Özdemiroğlu 3- Devrim Ersoy EMEK PARTİSİ 1- Hulusi Şimşek 2- Sadık Turan 3- Erhan Öztürk MİLLET PARTİSİ 1- Mehmet Küçüköner 2- Bilal Helvacı 3- Abdullah Köroğlu LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Emine Çetin 2- Mustafa Damlar 3- Beyza Muhtaroğlu SAADET PARTİSİ 1- Mahmut Yücel 2- Mustafa Üstün 3- Murat Danışkan HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Yakup Saruhan 2- Uğur Karaçuka 3- Mehmet Eker HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Oğuzhan Çetinkaya 2- Alaattin Yüce 3- Şükrü Erdoğan MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Kadir Ekercan 2- Kenan Erzurumlu 3- İsmet Saka DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Gani Danacı 2- Gülser Taşçı 3- Hasan Ünal TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Mehmet Bozkurt 2- Ebru Baltakıran 3- Galib Demirtaş MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Tarkan Güncel 2- Metin Pelit 3- Naci Türkgözü BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Ali Kurt 2- Nurhan Çolak 3- Salim Arifoğlu DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Alaattin Bayram 2- Hamdi Yıldırım 3- Dursun Duran ANKARA 1. BÖLGE Yüksek Seçim Kurulunun 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Ankara 1. Bölge'nin milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1.Ali Babacan 2.Bülent Gedikli 3.Reha Denemeç 4.Tülay Selamoğlu 5.Nazmi Haluk Özdalga 6.Yalçın Akdoğan 7.Fatih Şahin 8.Ülker Güzel 9.Ercan Kınacı 10.Alaaddin Varol 11.Nihan Turna Sakaltaş 12.Ahmet Sinan Poyraz 13.Rıza Gezer 14.Faik Güngör 15.Ümit Altuntaş 16.Yasin Bölükbaşı DEMOKRAT PARTİ 1.Mehmet Salih Uzun 2.Cahit Kale 3.Belkıs Meltem özen 4.Murat Özilhan 5.Harun Kara 6.Hasan Dağ 7.İsmail Bulut 8.Peyman Yüksel 9.Murat Köseoğlu 10.İnci Akıncı 11.Okan Yüksel 12.Alp Kağan Polatkan 13.Suzan Yüksel 14.Mert Altan 15.Perihan Özcan 16.Mustafa Doğan CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1.Süleyman Sencer Ayata 2.Mehmet Emrehan Halıcı 3.Emine Ülker Tarhan 4.Aylin Nazlıaka 5.Bülent Kuşoğlu 6.Levent Gök 7.Emre Doğan 8.İlyas Güven Eroğlu 9.Veli Özdemir 10.Bayraktar Bayraktar 11.Necati Yılmaz 12.Faruk Özdemir 13.Aysin Tektaş Keskin 14.Gamze Şengel 15.Engin Balım 16.Çetin Canbazoğlu MİLLET PARTİSİ 1.Hacı Ali Özdemir 2.Ali Osman Türkmen 3.Mahmut Aslan 4.Süleyman Sarı 5.Zafer İncekara 6.Ömer Lütfi Yaman 7.Hasan Özdemir 8.Halil Karasu 9.Bilal Şentürk 10.Mehmet Akkaya 11.Ayten Türkmen 12.Hasan Ural 13.Latife Açıkgöz 14.Murat Toptaş 15.Aynur Doğan 16.Sabire Tokyay LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1.Cem Toker 2.Yusuf Ziya Kıvanç 3.Hüseyin Tüzün 4.Erol Kömürcü 5.Gül Aysoy 6.Atilla Karaçil 7.Ali İhsan Kulup 8.Ömer Adıgüzel 9.Mehmet Karayel 10.Evreney Evrentan Satı 11.Asiye Baburhan 12.Yaşar Kalender 13.Songül Önen 14.Rıdvan Sarıaslan 15.Cemal Yaman 16.Yusuf Şimşek SAADET PARTİSİ 1.Oya Akgönenç Muğisuddin 2.Musa Okçu 3.Mehmet Emin Erol 4.Hamdi Konuk 5.Erhan Albayrak 6.Orhan Tatlı 7.İsrail Bayrakcı 8.Ali Gülhan 9.Şükrü Okur 10.Hüseyin Erdem 11.Mahmut Çolak 12.Sabri Bayraktar 13.Bülent Hüseyin Özçelik 14.Ahmet Gençyiğit 15.Mustafa Erkalan 16.Burhan Kırman HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1.Sevinç Paşaoğlu 2.Hakan Karadağ 3.Hamdi Van 4.Ali Ayaz 5.Feza Aydan Işıklar 6.Semiha Dikmen 7.Mehmet Ekrem Eren 8.Şilay Yiğitsoy 9.Yüksel Atak 10.Nesimi Diler 11.Halil Belbüken 12.Hakan Mesut Şahinoğlu 13.Ferudun Doğan 14.Sakine Ayaz 15.Yuzuf Avcı 16.Ali Telli HALKIN SESİ PARTİSİ 1.Çağrı Erhan 2.Aydın Yardımcı 3.Medeni Akay 4.Rıza Kuyrukcu 5.Saliha Sasa 6.Ahmet Münir Yaşar 7.İsmail Karaduman 8.Feryal Tanrıverdi 9.Suat Pamir Çelebi Anteplioğlu 10.Hikmet Uzun 11.Semra Ertekin 12.Tayyar Güneri 13.Aynur Kaplan 14.Hasan Atcı 15.Ümit Haluk Aydınoğlu 16.Yakup Helvalı MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1.Yıldırım Tuğrul Türkeş 2.Zühal Topcu 3.Mehmet Zekai Özcan 4.Doğan Cansızlar 5.Mevlüt Karakaya 6.Recep Dumanlı 7.Mehmet Sami Uzun 8.Selçuk Coşkun 9.Rıfkı Ünal 10.Çağrı Aci 11.Ayhan Çelik 12.Yıldırım Ak 13.Sema Doğan 14.Asım Açıkel 15.Sedat Yazırlı 16.Halil Güzel DOĞRU YOL PARTİSİ 1.Özkan Ertekin 2.Murat Civelek 3.Sadık Çiloğlu 4.Hasan Yıldırım 5.Bülent Güneş 6.İlknur Erbaş 7.Adem Şahin 8.Bedia Selen 9.Osman Baysan 10.Barboros Çalışkan 11.Necmi Karakoç 12.Nuray Fidan 13.Fatma Erol 14.Cem Seylan 15.İlhami Ergin 16.Tahsin Uysal TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1.Fundagül Çamalan 2.Özlem Şen Abay 3.Mustafa Ceydilek 4.Bekir Tuncay Çelen 5.Abdülkadir Sev 6.Bekir Sami Öztürk 7.Hasan Güney 8.Gülcan Altundaş 9.Turgay Ön 10.Arif Hikmet Basa 11.Başak İleri 12.Ömür Yazıcı 13.Selvi Korkmaz 14.Rukiye Kara 15.İmran Öztürk 16.Ali Rıza Elmas MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1.Uğur Akarçay 2.Gürhan Karabacak 3.Elvan Yılmaz 4.Tevit Pala 5.Koray Kalaycı 6.İbrahim Çağdan Ünlü 7.Ülker Halıcıgil 8.Nilüfer Bilge 9.Hatice Yılmaz 10.Hülya Pehlivan 11.Kıyafet Yılmaz 12.Yeter Yılmaz 13.Gürsay Bilgin 14.Hakan Yılmaz 15.Necati Kalkan 16.Esma Akkurt BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1.Yalçın Topçu 2.Üzeyir Tunç 3.Hakkı Öznur 4.Nizam Şahin 5.Şule Demirkale 6.Orhan Şahin 7.Gültekin Çoruk 8.İlker Kayalıoğlu 9.Murat Battal 10.Durmuş Ali Öz 11.Rana Ağırsoy 12.Çetin Sadık Aslan 13.Nuray Özmen 14.Hasan Altunbaş 15.İdris Katar DEMOKRATİK SOL PARTİ 1.Hikmet Sami Türk 2.Nilüfer İlbey 3.Nahit Söyler 4.Ruşen Süsler 5.Ayten Şahin 6.Ayşen Sibel İnözü 7.Mehmet Canbolat 8.Şaamettin Emektar 9.Hüsniye Erdoğan 10.Necdet Cabioğlu 11.Hikmet Kipriksiz 12.Yahya Karagöz 13.Yüksel Erdoğan 14.Belma Açar 15.Altan Canik 16.Ünsal Demiralp BAĞIMSIZ -Ceyhan Mumcu -Hasan Yurtoğlu -Mustafa Hulki Cevizoğlu -Hamza Dürgen -Cercis Utaş -Hasan Coşar ANKARA 2. BÖLGE Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Ankara 2. bölgenin milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Cemil Çiçek 2- Haluk İpek 3- Salih Kapusuz 4- Nurhan Şanlı 5- Ahmet İyimaya 6- Cevdet Erdöl 7- Zelkif Kazdal 8- Emrullah İşler 9- Seyit Sertçelik 10- Orhan Yegin 11- Nazlı Ergül 12- Cihan Ankara 13- Hüseyin Aydın 14- Çiğdem Orhan Sarıkaya 15- Murat Araç DEMOKRAT PARTİ 1- Ahmet Uyanık 2- Abdullah Terzi 3- Yusuf Fidantek 4- İzzet Yaşar 5- Hilmi Bilasa 6- İbrahim Yükselbaba 7- Ayşe Canyurt 8- Faruk Küçük 9- Selim Buğdaycı 10- Sebahat Demirci 11- Ali Osman Hacıhüseyinoğlu 12- Serdar Alp 13- Handan Akkocaoğlu 14- Çiğdem Küçükyılmaz 15- Halil Akçapınar CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Ayşe Gülsün Bilgehan 2- İzzet Çetin 3- Sinan Aydın Aygün 4- Gökhan Günaydın 5- Seyhan Erdoğdu 6- Ekrem Kerem Oktay 7- Alper Taşdelen 8- Alirıza Erbay 9- Ali Arif Özzeybek 10- Onur Bayar 11- Hüseyin Çelebi Ercan 12- Turhan İçli 13- Aykut Fındıkçı 14- Faruk Yıldırım 15- Cenk Küpeli MİLLET PARTİSİ 1- Zehra Erdem 2- Mehmet Can 3- Fatma Özdemir 4- Yusuf Elmalı 5- Metin Doğan 6- Ali Özdemir 7- Emine Erdem 8- Azmi Tat 9- Salih Ereğiz 10- Ali İsot 11- Hilmi Uçar 12- Sahir Güzel 13- Abdullah Bilim 14- Mustafa Demir 15- Mehmet Toptaş LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Yavuz Kitapcı 2- Refik Sarıkaya 3- Orhan Gürel 4- Münir Albayrak 5- Kenan Özkiraz 6- Kadir Atalay 7- Ertan Tunca 8- Adem Özkara 9- Belkıs Çerkez 10- Umut Bogoçlu 11- Murat Şahingöz 12- Asım Sağlam 13- Murat Tari 14- Dilek Turhal 15- Melek İlham Beyaz SAADET PARTİSİ 1- İsmail İlhan Sungur 2- İlyas Tongüç 3- Ömer Günaydın 4- Nagihan Çıtak 5- Mustafa Güngör 6- Erol Öztürk 7- Reviyye Şahide Aygül 8- Mustafa Erkut Aşar 9- Ayhan Çelik 10- Burhan Gümrükçü 11- İbrahim Karayılan 12- Veysel Üzmez 13- Nureddin Kaya 14- Ömer İrez 15- Mehmet Sürer HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Kıral Ali Kılıç 2- Hilal Şahinoğlu 3- Cengiz Ayaz 4- Tuğba Sarıkaya 5- İlhan Ersay 6- Filiz Korkunç 7- Yücel Böke 8- Emin Türker 9- Müge Sirkecioğlu 10- Ceyhun Çanlı 11- Mehmet Tuğrul 12- Ali Ayaz 13- Sertkan Hakkı Kaşak 14- Gülsüm Göney 15- Adem Duran HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Hüsamettin Korkutata 2- Cafer Güneş 3- Erdinç Yazıcı 4- Nazım Maviş 5- Mehmet Rafi Kürüm 6- Havva Karademir 7- Süleyman Danacı 8- Elvan Altınbay 9- Banu Atabay 10- Yılmaz Çıtak 11- Özlem Uludağ Gülcan 12- Mehmet Bilal Bezci 13- Özgür Özdemir 14- Aydın Deniz Akdemir 15- Cenan Oran MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Ahmet Deniz Bölükbaşı 2- Mustafa Cihan Paçacı 3- Mustafa Erdem 4- Özcan Yeniçeri 5- Hamit Ayanoğlu 6- Ömer Demirel 7- Muharrem Beşir 8- Cemil Aydın 9- Figen Tosunor 10- Ali Zor 11- Hulusi Hakan Eren 12- Rahmi Yılmaz 13- Özgür Salman 14- Kerim İnal 15- İbrahim Köksal DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Hasan Fikret Türkel 2- Necati Aymayan 3- Yavuz Gülecek 4- Muhammet Adil Büyüksoy 5- Abdulselam Efe 6- Mecit Aslanlı 7- İsa Seylan 8- Mehmet Akman 9- Hüseyin Tolu 10- Abbas Karaağaç 11- İlker Demirciçeşmesi 12- Abdusselam Taştimur 13- Demet Çalışkan 14- Ayhan Deniz 15- Anıl Kıbriz TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Özcan Kaya Güvenç 2- Halim Apaydın 3- İlknur Sayın 4- Hüseyin Aslan 5- Sevim Sevgi Atar 6- Seher Yaşar 7- Volkan Coşkunyürek 8- Yusuf Şaylan 9- Ebru Ayaz 10- Nuray Özdoğan 11- Yunus Emre Durmuş 12- Hilmi Aydıner 13- Esma Çiçek 14- Suna Şimşek 15- Gamze Yılmaz MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Ahmet Reyiz Yılmaz 2- Gülay Karabacak 3- Muhammet Altun 4- Hasan Mert 5- Özgür Ersan 6- Fikri Yılmaz 7- Osman Erdoğan 8- Yücel Çelik 9- Kemal İpek 10- Sebahattin Tolun 11- Seyhan Sungur 12- Esengül Akay 13- Nazire Evirgen 14- Nesrin Yıldırım 15- Murat Yıldırım BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Mustafa Destici 2- Hasan Hüseyin Bozok 3- Serdar Akbaş 4- Yusuf Ayan 5- Ekrem Can 6- Muhittin Savaş Tunçyüz 7- Ferhat Günindi 8- Hayrettin Çal 9- İsa Kaplan 10- İmdat Dinçarslan 11- Ayşe Temiz 12- Mustafa Arslan 13- Mehmet Tekçe 14- İsmail Köksal 15- Seyfi Alpay DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Tufan Bural 2- Veli Arif Şimşek 3- Dilek Dengizek Ersanal 4- Dursun Tuncer Ertürk 5- Deniz Özgen 6- Hakan Koç 7- Cabar Sarıçam 8- Osman Çalışkan 9- Nursel Kızılırmak 10- Nüsret Adıbelli 11- Şerife Çitiloğlu 12- Melih Şengölge 13- Celal Saltaş 14- Ramazan Şanlı 15- İsmet Sarıkaya BAĞIMSIZ - Sait Çömlekçi - Sadrettin Güvener - Aynur Bayram - Erdoğan Karakuş sek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Ardahan'ın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Orhan Atalay 2- Orhan Gökdemir DEMOKRAT PARTİ 1- Emin Üstün 2- Mehmet Baş CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Ensar Öğüt 2- Metin Demir MİLLET PARTİSİ 1- Ayhan Uğurer 2- Rahim Aktaş LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Döndü İnaldır 2- Nihat Müştü SAADET PARTİSİ 1- Mevlüt Çalışkan 2- Fatih Yılmaz HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Ayhan Akay 2- Berkant Ezer MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Sebahattin Sarıçam 2- Övün Çabak DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Ekrem Şahin 2- Ferhat Bindik TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Ulaş Erdoğan 2- Ayfer Aktemür MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Zeyni Ejder 2- Zühal Kalkan BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Abdullah Topcu 2- Sinan Yıldırım DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Fehim Gündüz 2- İbrahim Sayan BAĞIMSIZ - Yüksel Avşar - Süleyman Koç ARTVİN Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Artvin'in milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- İsrafil Kışla 2- Mehmet Kocatepe DEMOKRAT PARTİ 1- Turhan Demir 2- Öner Gençtürk CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Uğur Bayraktutan 2- Yüksel Çorbacıoğlu EMEK PARTİSİ 1- İskender Bayhan 2- Hasan Azaklı MİLLET PARTİSİ 1- Mehmet Bayrak 2- Leyla Topal LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Muhibbi Öztürk 2- Suat Şener SAADET PARTİSİ 1- Gültekin Soydan 2- Fatma Şentürk HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Akay Tekin 2- Haluk Fahri Zaim MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Yusuf Sağlam 2- Yusuf Turan DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Yusuf Öztürk 2- Selçuk Çulha TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Necla Çelik 2- Ekrem Taştan MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Şenasi Yıldız 2- Hakan Önçırak BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Hüseyin Bağdatlı 2- Öner Aydın DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Enis Güneri 2- Mehmet Genç BAĞIMSIZ - Birsen Kaya AYDIN Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Aydın'ın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Mehmet Erdem 2- Semiha Öyüş 3- Ali Gültekin Kılınç 4- Mustafa Savaş 5- Sebahattin Akkın 6- Abdurrahman Öz 7- Ufuk Keçeçi DEMOKRAT PARTİ 1- Bekir Ongun 2- Seda Kanat 3- Mehmet Dönmez 4- Salih Muslu 5- İsmail Çoban 6- Mehmet Özçakır 7- Adem Sarcan CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Bülent Tezcan 2- Metin Lütfi Baydar 3- Osman Aydın 4- Ferda Çağlar Erkut 5- Hüseyin Yıldız 6- Mehmet Fatih Atay 7- Özlem Burcu Uğan Sevim MİLLET PARTİSİ 1- Mehmet Karaçay 2- Safiye Çatal 3- Sevgül Tekin 4- Şennur Şimşek 5- Mehmet Baykara 6- Berrin Orhan 7- Hanife A&ccedi BARTIN Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Bartın'ın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Yılmaz Tunç 2- Seyfettin Kalay DEMOKRAT PARTİ 1- Siyami Saraç 2- Hasan Ergin CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Muhammet Rıza Yalçınkaya 2- Meliha Okutay EMEK PARTİSİ 1- Selvi Kılınçaslan 2- Zeynep Özkan MİLLET PARTİSİ 1- Mehmet Gümüşkaynak 2- Tülin Emrullah LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Hüseyin Yelki 2- Remzi Kanbur SAADET PARTİSİ 1- Mucahit Abdullah Mekeç 2- Ömer Keleş HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Ertan Çolakoğlu 2- Yılmaz Öztürk HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Harun Gündoğan 2- Haydar Kenan Parlatır MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Sezai Bilgin 2- Avni Kabasakal DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Ceyhun Aydın 2- Onur An TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Hande Polat 2- Leyla Ezel Demirci MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Cevdet Aldağ 2- Murat Karataş BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Ahmet Yalçın 2- Murat Gülmez DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Fahri Güler 2- Yılmaz Gemici BALIKESİR Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Balıkesir'in milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1.Ahmet Edip Uğur 2.Mehmet Cemal Öztaylan 3.Tülay Babuşçu 4.Ali Aydınlıoğlu 5.Mehmet Akif Okur 6.Emin Mehmet Karatan 7.Ekrem Yavaş 8.Hilal Demirözer DEMOKRAT PARTİ 1.İlhan Erdinç 2.Ata Selçuk 3.Elif Zeynep Eken 4.Mehmet Efe 5.Ali Rıza Deniz 6.Mehmet Bakir Arslan 7.Sabir Arslan 8.Halil İbrahim Akkoca CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1.Namık Havutça 2.Ayşe Nedret Akova 3.Haluk Ahmet Gümüş 4.Ahmet Akın 5.Hasan İşgüzar 6.Hüsnü Erol 7.İrfan Barış 8.Ömür Mustafa Boyuer EMEK PARTİSİ 1.Zeynep Henza Çalışkan 2.Ayten Çetin 3.Rıfat Ada 4.Cemil Tosunoğlu 5.Ferhat Gürkan 6.Zeynel Altan 7.Yetiş Yılmaz Şentürk 8.Elif Özer MİLLET PARTİSİ 1.Ahmet Yakaner 2.Meral Atlıakın 3.Eyüp Baş 4.Ergün Yıldırım 5.Mehmet Bircan 6.İsmail Şen 7.Serdar Matışlı 8.Bekir Sezer LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1.Ahmet Doğru 2.Gökhan Takım 3.Aydın Ulaşan 4.Ahmet Denizeri 5.Onur Öz 6.Murad Tayoğlu 7.Halil İhsan Çakır 8.İbrahim Derli SAADET PARTİSİ 1.Bayram Ali Ayyıldız 2.Murat Sali 3.Ömer Taşkın 4.Abdullah Özlen 5.Lütfi Çelik 6.Mehmet Filiz 7.Zülfer Erol 8.Ahmet Pınar HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1.Aysel Kökener 2.Çağlayan Yaşar 3.Esra Öztürkler 4.Hüseyin Uçar 5.Emrah Eruysal 6.Kazım Aka 7.Mehmet Gökhan Erten 8.Mehmet İlem HALKIN SESİ PARTİSİ 1.Cengiz Yücel Özek 2.Nevzat Kulaoğlu 3.Necdet Debre 4.Tanju Akçe 5.Şükran Karaboğa 6.Hakan Demirtaş 7.Nejla Caner 8.Faruk Kulaksızoğlu MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1.Ahmet Duran Bulut 2.Rafet Çetinel 3.Ahmet Keskin 4.Ruşen Aşkın Akçay 5.Kemal Girgin 6.Zakir Yılmaz 7.Yılmaz Uçak 8.Uğur Söğüt DOĞRU YOL PARTİSİ 1.Eser Özaçıkgöz 2.Cem Erdeveciler 3.Mustafa Yalazı 4.Adem Dimici 5.Murat Aksakal 6.Burçak Çolak 7.Şahin Erbay 8.Murat Deringöl TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1.Selami Kıymaç 2.Mustafa Yalazı 3.Yılmaz Altıntaş 4.Hasan Atilla 5.Selim Sarıcan 6.Bülent Acar 7.Münür Çalışkan 8.Nurten Kuşatan MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1.Samet Ömer Oyal 2.Volkan Orhan Kutun 3.Sibel Türkoğlu 4.Ziya Önçırak 5.Serkan Tavşan 6.Hatice Gürsal 7.Naciye Çelik 8.Mahigül Yılmaz BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1.Zekai Çakır 2.Barış Aybaşlı 3.Hüseyin Karagöz 4.Zeki Akın 5.Şeref Kafa 6.İsmail Şılmaz 7.Cemalettin Ateş 8.Ahmet Duman DEMOKRATİK SOL PARTİ 1.Ahmet Aydoğdu 2.Ümit Ayhan 3.Metin Özyurt 4.Muharrem Yavuz 5.Süleyman Palalı 6.Ali Bozdak 7.İsmail Çalışkan 8.Hüseyin Kadıoğlu BAĞIMSIZ -Turan Cengiz -Kartal Cemil Demir -Serap Yeşiltuna BATMAN Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Batman'ın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Mehmet Şimşek 2- Ziver Özdemir 3- Ayhan İsen 4- Mustafa Demir Kesin aday listelerine göre, Bursa'nın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Bülent Arınç 2- Mustafa Öztürk 3- Hüseyin Şahin 4- Canan Candemir Çelik 5- İsmet Su 6- Mustafa Kemal Şerbetçioğlu 7- Hakan Çavuşoğlu 8- İsmail Aydın 9- Tülin Erkal Kara 10- Bedrettin Yıldırım 11- Önder Matlı 12- Cafer Yıldız 13- Cemile Yiğit 14- Sadettin Cangül 15- Ali Ömeroğlu 16- Fahrettin Keskin 17- Ayşe Hacıoğlu 18- Mahmut Turunç DEMOKRAT PARTİ 1- Haydar Baş 2- Füsun Yaşar 3- Yusuf Öz 4- Ali Garaçoğlu 5- İbrahim Pekbay 6- Bilal Karamus 7- Azmi Kaya 8- Asuman Sevda Halaçlar 9- Gürcan Özsöz 10- Arslan Arslan 11- Ercan Ateş 12- Rüstem Önder 13- Yunus Demiray 14- Aysun Durak 15- Hidayet Sevinç 16- Nazlı Sargın 17- Metin Cerev 18- Nebahat Karadeniz CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Sena Kaleli 2- Turhan Tayan 3- İlhan Demiröz 4- Aykan Erdemir 5- Kemal Ekinci 6- Lale Karabıyık 7- Ali Semih Özsaraç 8- Salih Top 9- Yaşar Karagöz 10- Ulun Havva Kayı 11- Fatma Altay 12- Ahmet Aydın Akyol 13- Oğuz Altınok 14- Sevil Pamirol 15- Orhan Karabaş 16- Nurhayat Altaca 17- İnan Keser 18- Nuray Çohan MİLLET PARTİSİ 1- Abdurrahman Önder 2- Mahmut Çil 3- Hüsamettin Akyıldız 4- Mehmet Kısa 5- Tevfik Teoman 6- Mehmet Ekiz 7- Ahmet Avcı 8- Mahmut Berkan Karakoç 9- Ayşe Demir 10- Faruk Tunalı 11- Nazmi Amiz 12- Münüre Cesur 13- Temel Kaya 14- Türkcan Sarıkaya 15- İbrahim Üstün 16- Kadir Kurt 17- Nilgül Baş 18- Ahmet Arık LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Mehmet Nizam Kağıtçıbaşı 2- Orhan Kılıç 3- Zafer Nas 4- Filiz Nas 5- Oktay Buzcu 6- Remziye Demiroğlu 7- Neslihan Koçak 8- Mesut Albayrak 9- Gülsün Sözmen 10- Erkan Gelenoğlu 11- Hasan Öztürk 12- Hasan Öztorun 13- Mehmet Sinan Tuğrul 14- Emine Küçükelliiki 15- Hakkı Kanbo 16- Mehmet Alkan 17- İsmail Güner 18- Serkan Lafcıoğlu SAADET PARTİSİ 1- Şevket Kazan 2- Gökhan Gerçek 3- Salih Berber 4- Recep Aygün 5- Handan Demirtaş 6- Burak Çelik 7- Nebi Yurtsever 8- İbrahim Akbıyık 9- Mevlüde Kurtuluş 10- Ertan Sütçü 11- Kadriye Sayın 12- Necmettin Çamlıdere 13- Erdoğan Aydın 14- Neşe Yıldırım 15- Erhan Şeşen 16- Ebru Yeter 17- Ramazan Tekin 18- Serkan Demir HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Ergün Taşdemir 2- Tayyar Çelik 3- Ömürlü Cebe 4- Erkan Karamehmetoğlu 5- Selda Yılmaz 6- Nesrin Yıldızeli 7- Ali Bayrak 8- Gönül Turan 9- Sibel Torun 10- Hakan Tanrıkut 11- Belgin Acemoğlu 12- İlker Yasin Torun 13- İbrahim İçin 14- Uğurgül Karamehmetoğlu 15- Aylin Çelik 16- Cengiz Şen 17- İsmail Yavaş 18- Sezgin Çalışkan HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Ahmet Sünnetçioğlu 2- Ramazan Albay 3- Hayrunnisa Kökbıyık 4- Mehmet Karakoyun 5- İbadet Deniz 6- Fahrettin Uludağ 7- Mustafa Süngü 8- Soner Aksoy 9- Hasan Uçar 10- Fikret Serkan 11- Adnan Türkyılmaz 12- Suat Boz 13- Şaban Çelek 14- Muhammet Kocaman 15- Samet Doğan 16- Ali Yıldırım 17- Fatma Koca 18- Şaban Yıldırım MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- İsmet Büyükataman 2- Necati Özensoy 3- Cüneyt Karlık 4- Fevzi Zırhlıoğlu 5- Hasan Toktaş 6- Arif Demirören 7- Mehmet Ali Adak 8- Gülten Sürücü 9- Levent Burmalı 10- Yavuz Koca 11- İbrahim Yetim 12- Zafer Milli 13- Engin Er 14- Şenay Uslu Doğan 15- Levent Çelik 16- Yalçın Gürel 17- Orhan Babacan 18- Murtaza Kılıç DOĞRU YOL PARTİSİ 1- İbrahim Erol 2- Nazim Bektaş 3- Evren Uzgören 4- Burak Şunda 5- Adem Çelik 6- Yusuf Baştürk 7- Erhan Sönmez 8- Osman Filiz 9- Ahmet Üstün 10-Yılmaz Yorgun 11-Süleyman Desovalı 12-Necati Ayaş 13-Saliha Akdemir 14-Kıymet Kaya 15-Sevinç Akbunar 16-Kadriye Erol 17-Ahmet Günaydın 18-Gürkan Mustafa Sedef TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Salih Çam 2- Mehmet Yavuzkan 3- Eylem Yentürk 4- Ulvi Yavuz 5- Esen Ensari 6- Önder Dirik 7- Barış Erakkuş 8- Zafer Kırdar 9- Gonca Turgutoğlu Demir 10-Harun Yıldırım 11-Hüseyin Kargı 12-Sinem Yıldırım 13-Nevriye Çimenli 14-Murat Başaran 15-Murat İnan 16-Türker Civelek 17-Umhan Deniz 18-Günce Güneytepe MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Bilal Delibaş 2- İbrahim Çırak 3- Erol Odabaş 4- İlyas Öztürk 5- Nazmi Eğilmez 6- Yücel Aktaş 7- Osman Çırak 8- Zafer Yılmaz 9- İsmail Onar 10-Meryem Şahin 11-Saadet Tuncay 12-Ayhan Arslan 13-Metin Yalçın 14-Mikail Özaydın 15-Güngör Bayram 16-Burcu Gümüş 17-Mustafa Özturna 18-Leman Karabacak BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1-Ekrem Alfatlı 2-Salih Uçak 3-Ülkü Sonki Armutçu 4-Yakup Ayışık 5-Mualla Kaymak 6-Ömer Ünsal 7-Ayşenur Sevim 8-Müzeyyen Toprak 9-Ramazan Çakır 10-Orhan Özden 11-Zekiye Bilen 12-Selahattin Bayram 13-Fırat Gümüş 14-Adil Özek 15-İsmail Aslan 16-İlknur Çimen 17-Mehmet Selçuk Erginay 18-Mehmet Gebeş DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Hüseyin Kul 2- Ahmet Murat Özbilge 3- Kadir Evren 4- Hilmi Küçük 5- Türkan Demirörs 6- Nesrin Kalelioğlu 7- Metin Güneş 8- Fatih Dündar Gürel 9- Ziya Doğanay 10-Nuran Karabulut 11-İlhan Soysal 12-Türkan Kayacıkbaşı 13-Çağdaş Yıldız 14-Murat Sağduyu 15-Selçuk Orkan Süğlünoğlu 16-Mustafa Saraç 17-Cevat Erkul 18-Mesut Sevimli BAĞIMSIZ -Burcu Üzümcüler -Mehmet Alanbel -Mehmet Deniz Büyük -Semi Kopuz ÇORUM Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Çorum'un milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Salim Uslu 2- Cahit Bağcı 3- Murat Yıldırım 4- Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt DEMOKRAT PARTİ 1- Önder Çolak 2- Mustafa Pak 3- İbrahim Yıldırım 4- Cavit Pak CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Tufan Köse 2- Sait Börekci 3- Muharrem Bozdoğan 4- Cengiz Atlas EMEK PARTİSİ 1- Hasibe Beyaz 2- Ali Ekber Üşüdür 3- Dilek Cengiz 4- Erdoğan Gültekin MİLLET PARTİSİ 1- Mehmet Damar 2- Adnan Faruk Şahin 3- Ali Matışlı 4- Nurşan Pekşen SAADET PARTİSİ 1- Arif Ersoy 2- Adnan Cıdık 3- Ali Yazıcı 4- İsmail Sarıoğlu HALKIN SESİ PARTİSİ Kesin aday listelerine göre Erzurum'un milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Recep Akdağ 2- Adnan Yılmaz 3- Fazilet Dağcı Çığlık 4- Cengiz Yavilioğlu 5- Muhyettin Aksak 6- İbrahim Aydemir DEMOKRAT PARTİ 1- Halil Alpaslan Kaya 2- Nilgün Kolsarıcı 3- Aziz Karaca 4- Yetkin Gültekin 5- Ayşe Aygül Başgelen Atsak 6- Orhan Turgut CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Ahmet Hamdi Palandöken 2- Yaşettin Kışlak 3- Mehmet Sait Şimşek 4- Nurhan Banu Üner 5- İsmail Nardemir 6- Dursun Murat Çelikoğlu MİLLET PARTİSİ 1- Mustafa Ayhan 2- Mehmet Şeref Ramazanoğlu 3- Emine Güler 4- Mürsel Kurt 5- Sait Ermiş 6- Zeliha Ekinci SAADET PARTİSİ 1- Atik Ağdaş 2- Hasan Karataş 3- Faik Çalık 4- Mehmet Akbulut 5- İbrahim Sirkecioğlu 6- Yusuf Doğan HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Zerrin Kütrü 2- Salih Kıcırgan 3- Yakup Akar 4- Nezih Kütrü 5- Sedakat Başbuğ 6- Ali Bahadır Zencir HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Teoman Kümbet 2- Kahraman Şimşek 3- Yusuf Türkmen 4- Muhammet Yavuz Selçuk 5- Selahi Çınarlıoğlu 6- Muhammet Recai Demirci MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Oktay Öztürk 2- Kamil Aydın 3- Ertürk Çimen 4- Jale Hülya Alcan 5- Fevzi Budak 6- Muhsin Yılmaz DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Efrullah Hızarcı 2- Engin Özbey 3- Dursun Yiğit 4- Eyup Olğar 5- Selami Aral 6- Reşit Örs TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Bulut Çiftçi 2- Behram Aktemur 3- Zeynep Pekel 4- Birgül Zöngür 5- Sultan Zor 6- Sibel Topaloğlu MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Burhanettin Baysal 2- Mahmut Gürler 3- Muazzez Fide 4- Nejmi Kurt 5- İsa Baysal 6- Ömer Tekin BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Hüseyin Faruk Şahin 2- İsmet Yiğit 3- Hakan Akgün 4- Ali Kürşat Bilgin 5- Abamüslim Kalkan 6- Yener Gözütok DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Cemal Koçak 2- Dilek Yılmaz 3- Yüksel Tür 4- Ali Alagöz 5- Osman Günay 6- Ali Işıklı BAĞIMSIZ 1- Sebahattin Yılmaz ESKİŞEHİR Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Eskişehir'in milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ: 1-Nabi Avcı 2-Salih Koca 3-Ülker Can 4-Cemal Çavdarlı 5-Ethem Kalın 6-Ayten Kızılsu DEMOKRAT PARTİ 1-Mecit Hazır 2-Yavuz Yıldız 3-Fahri Gürgenburan 4-Metin Eker 5-Nevin Çelebi 6-Ömer Gül CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1-Bedii Süheyl Batum 2-Kazım Kurt 3-Gaye Usluer 4-Azmi Kerman 5-Muharrem Şenel 6-Muharrem Varlık EMEK PARTİSİ 1-Hüseyin Öge 2-Gürsel Şenşafak 3-Arif Kilitçioğlu 4-Gülnur Keser 5-Yasemin Özçay 6-Ülker Alkın MİLLET PARTİSİ 1-Celalettin Başer 2-Mehmet Güngör 3-Metin Erdoğan 4-Bayram Ali Bekmez 5-Ertuğrul Şakar 6-Mehmet Ateş LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1-Muhterem Siviş 2-Beril Eski 3-İbrahim Murad Ilgıcıoğlu 4-Fahri Demir 5-Haydar Muharrem Uz 6-Ferhat Yanar SAADET PARTİSİ 1-Fesih Bingöl 2-Hamdi Özayvaz 3-Fehime Saran 4-Muhammet Güney 5-Halit Öz 6-Ensar Tuna HAK VE EŞİKLİK PARTİSİ 1-Hasan Hüseyin Kısaoğlu 2-Olcay Yılmaz Damar 3-İsmet Demir 4-Faruk Uğur 5-Yusuf Yazgıç 6-Serdar Aydın HALKIN SESİ PARTİSİ 1-Hasan Tahsin Bayraker 2-Ramazan Güngören 3-Muharrem Akaydın 4-Ümit Aslaner 5-Süleyman Kuzu 6-Mahmut Özkeçeci MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1-Ruhsar Demirel 2-Mehmet Emin Yeşil 3-Fatımatüzzehra Kıraç 4-Lütfiye Öztetik 5-Mustafa Doyuk 6-Cemal Dedebağı TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1-Mustafa Kenan Aybastı 2-Özgür Özlem Öngel 3-Gülüstan Kalik 4-Uğur Demir 5-Aylin Aslan 6-Merve Uzuner MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1-Vural Köseoğlu 2-Emin Çınar 3-Şengül Kocabıyık 4-Metin Tüysüz 5-Nuri Yüksel 6-Ömer Toktaş BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1-Yusuf Ziya Akdoğan 2-Kadir Kılınçal 3-Muhsin Başaran 4-Leman Başol 5-Hasan Akyıldız 6-Tuğba Arıcı DEMOKRATİK SOL PARTİ 1-Osman Çoban 2-Hüdaver Bekler 3-Ali Turna 4-Burhan Mermer 5-Esra Özmen 6-Seçkin Yörükçü BAĞIMSIZ -Ahmet Uluçelebi -Ahmet Yıldız -Hasan Yalçınkaya -Nermin Yıldız GAZİANTEP Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Gaziantep'in milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Hüseyin Çelik 2- Fatma Şahin 3- Şamil Tayyar 4- Abdullah Nejat Koçer 5- Mehmet Sarı 6- Mehmet Erdoğan 7- Derya Bakbak 8- İbrahim Halil Mazıcıoğlu 9- Ali Şahin 10- Fikret Murat Tural 11- Abdullah Tombul 12- Adem Yücel DEMOKRAT PARTİ 1- Ömer Eyercioğlu 2- Yaşar Sağlam 3- Ömer Faruk Boztepe 4- Davut Akdoğan 5- Özden Fatma Müftüoğlu 6- Mehmet Özden 7- Bedrettin Özdemir 8- Ümit Demez 9- Ali Konukseven 10- Mustafa Hasan Elmas 11- Mahmut Özdemir 12- İsmail Zateroğulları CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Mehmet Şeker 2- Ali Serindağ 3- İrfan Kaplan 4- Cennet Süzer 5- Mehmet Gökdağ 6- Bayram Yılmazkaya 7- Akif Ekici 8- Mahmut Kozbaş 9- Lütfü Demir 10- Yaşar Ağyüz 11- Naci Kılıç 12- Fehime Çifçi MİLLET PARTİSİ 1- Mehmet Emrullah 2- Ali Bakım 3- Mehmet Çetiner 4- Mehmet Karakaya 5- Hasan Ertürk 6- Mehmet Sait İncearık 7- Cuma Nacar 8- Mehmet Ali Sivaslıoğlu 9- Mehmet Ekinci 10- Ali Yalvaç 11- Nulifer İnceer 12- Esma Özdöver SAADET PARTESİ 1- Mehmet Karalar 2- Şükrü Koçak 3- Ahmet Necati Sarı 4- Serap Erkal 5- Ömer Balcı 6- Ali Mullaoğlu 7- Enver Polat 8- Mustafa Akar 9- Yavuz Batmaz 10- Abdullah Öztürk 11- Ömer Karabacak 12- İsrafil Kılınç HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Mesut Ceyran 2- Davut Savcı 3- İsa Kök 4- Ahmet Levent Kılıç 5- Metin Yanardağ 6- Zafer Kılıçparlar 7- Yurda Gül Savcı 8- Mehmet Fatih Yıldırım 9- Pınar Ekinler 10- Nuran Demir 11- Oğuzhan Borahan 12- Mehmet Yıldız HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Muhammed Vahit Abuşoğlu 2- Suat Bozkurt 3- Latif Can 4- Bekir Şen 5- Müzeyyen Köse 6- Fetullah Genç 7- Mehmet Dinç 8- Erkan Karakaş 9- Ramazan Diril 10- İsmail Kök 11- Fadime Özbey 12- Sinan Karakaş MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Edip Semih Yalçın 2- Emine Aybüken Yıldırım 3- Ali Özdemir 4- Behiç Şahin 5- Mustafa Kızıklı 6- Cuma Kaymakçı 7- Hüseyin Söğütcü 8- Mehmet Yavuz 9- Bekir İnci 10- Davut Karabacak 11- Dündar Yahnici 12- Ülkü Kanbur TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Levent İncedere 2- Sibel Altıntaş 3- Abdurrahim Kahraman 4- Habip Sülü 5- Emrah Uzunca 6- Mustafa Hoşaf 7- Ali Bakır 8- Yaşar Tosun 9- Hülya Kahraman 10- Mehmet Fatih Aslanpay 11- Mehmet Duran 12- Fulya Zengin MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Halaf Serin 2- Mehmet Kurt 3- Osman Kılıç 4- Müslüm Aslan 5- Mehmet Polat 6- Kürşat Yetişgen 7- Öztürk Yılmaz 8- Nokta Civaoğlu 9- Ali Şeremet 10- Orhan Memoğlu 11- Hakkı Yaroğlu 12- Ali Civaoğlu BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- İhsan Kaya 2- Ahmet Çavuş 3- Adil Turnalar 4- İsmail Kaya 5- Yunus Seyhan 6- Yılmaz Özkan 7- Vakıf Orhan 8- Hayali Küçük 9- Adem Karakurt 10- Ercan Sarıkaya 11- Mehmet Demir 12- Hakan Kaya DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Erdal Çerkezoğlu 2- Filiz Çıtacı 3- Remzi Büyüknacar 4- Ramazan Demircan 5- Şükrü Ayhan 6- Ercan Şahan 7- Serap Tiryaki 8- Hacı Şenoğlu 9- Mehmet Kalman 10- Fatma Barna 11- Cennet Çoban 12- Cevdet Oğuz GİRESUN Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Giresun'un milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Nurettin Canikli 2- Mehmet Geldi 3- Adem Tatlı 4- Şengül Şahin DEMOKRAT PARTİ 1- Erdoğan Türkoğlu 2- Cem Turan 3- Mustafa Şahin 4- Abdulkadir Bayram CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Selahattin Karaahmetoğlu 2- Aykut Gezmiş 3- Bülent Yener Bektaşoğlu 4- Nılay Pınar EMEK PARTİSİ 1- Halit Keskin 2- Orhan Kara 3- Coşkun Özbucak 4- Yusuf Ziya Batuk MİLLET PARTİSİ 1- Aydoğan Dede 2- Yaşar Çakır 3- İbrahim Yalçınkaya 4- Özcan Şentürk LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Ali Sami Gonca 2- Mert Mustafa Yücel 3- Cenk Meşeli 4- Pınar Gülay Kalender SAADET PARTİSİ 1- Süleyman Tekbaş 2- Ömer Öztürk 3- Davut Tepeyurt 4- Musa Çakı HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Sezai Cengiz 2- Orhan Patan 3- Sabire Toraman 4- Hüseyin Yılmaz HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Mehmet Başer 2- Mustafa Kahyaoğlu 3- Sami Kadığolu 4- Kaya Erdemir MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Murat Özkan 2- Ali Akgün 3- Nihat Yirmibeş 4- Savaş Yaman DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Yusuf Altınbaş 2- Tolga Ümit Aytekin 3- Rıfat Arslan 4- Selami Çiftçi TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Hasan Ali Güngör 2- Eriş Karanlık 3- Recep Gül 4- Evrim Çelik MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Ülfet Özdemir 2- Fatma Genç 3- Bahadır Aydın 4- Orhan Mumcu BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Ömer Anaç 2- Haydar Uzun 3- Erkan Ersan 4- Murat Öksüz DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Mehmet Turan 2- Hüseyin Olgun 3- Yılmaz Varol 4- Ferhat Haliloğlu GÜMÜŞHANE Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Gümüşhane'nin milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Kemalettin Aydın 2- Feramuz Üstün DEMOKRAT PARTİ 1- Coşkun Gündüz 2- Hulusi Aydın CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Mutlu Güler 2- Ercan Özdemir EMEK PARTİSİ 1- Hasan Hacaloğlu 2- Sadık Görpeoğlu MİLLET PARTİSİ 1- Şerife Fatma Demir 2- Abdullah Sarı LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Gediz Tetik 2- Zefure Kömleksiz SAADET PARTİSİ 1- Akın Demir 2- Yalçın Sevinç HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Mustafa Atay 2- İlhami Karagül MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Bedri Yaşar 2- Çetin Işık DOĞRUYOL PARTİSİ 1- Nazlı Erol 2- Enes Nalbant TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Ulaş Kara 2- Bahadır Yavuz MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Uğur Tanrıverdi 2- İbrahim Solmaz BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Hamdi Daltaban 2- Tayyar Parlak DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Güngör Çelik 2- Ali Akyüz BAĞIMSIZ 1- Vecdet Ertek Gürpınar DÜZCE Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Düzce'nin milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- İbrahim Korkmaz 2- Fevai Arslan 3- Osman Çakır DEMOKRAT PARTİ 1- Yüksel Binici 2- Gül Ali Keleşoğlu 3- İsmail Baklacı CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Selçuk Yanmaz 2- Basri Karslıoğlu 3- İlknur Başak Tütüncü EMEK PARTİSİ 1- Sebahattin Dursun 2- Sultan Açık 3- Sibel Aysever MİLLET PARTİSİ 1- Hasan Alçelik 2- Osman Söğüt 3- Abdulkadir Çakıroğlu LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- İsmail Çelebi 2- Şinasi Dikmen 3- Yakup Keleş SAADET PARTİSİ 1- Abtullah Yalman 2- Selim Gökdemir 3- Murat Aşık HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Şenol Efe 2- Nurhan Doğan 3- Davut Maden HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Selahattin Aydın 2- Atilla Sağlam 3- Dilek Yılmaz Kocabıyık MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Ömer Küçük 2- İsa Yıldırım 3- Aydın Koç DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Sinan Çakmakçı 2- Sabahattin Duman 3- Mustafa İmam TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Kemal Kaan Arslanoğlu 2- Barbaros Reis 3- Belgin İnam MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Mehmet Albayrak 2- Cihat Hartlı 3- Ömer Özel BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Bayram Bilgin 2- Kürşad Kalay 3- Hakan Oktay DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Zeyneti Bayri Ünal 2- Çelik Mustafa Durdu 3- Mehmet Han HAKKARİ Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre Hakkari'nin milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Mehmet Necip Zeydan 2- Kasım Demir 3- Abdulmuttalip Özbek DEMOKRAT PARTİ 1- Haydar Yıldız 2- Abdulgani Akdağ 3- Veysel Kazel CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Necmettin Yardımcı 2- Nurettin Çallı 3- Gürgin Tomris MİLLET PARTİSİ 1- Tayyip Ural 2- Hüsamettin Akcan 3- Hasan Günay LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Mehmet Emin Akaslan 2- Hakan Salamış 3- İsmail Turan SAADET PARTİSİ 1- Habip Çiftçi 2- Ahmet Emiroğlu 3- Murat Çiftçi HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Rıfat Geylan 2- Fehim Aslan 3- Murat Sevinç MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Bedrettin Sayılgan 2- Abdulaziz Gülbay 3- Doğan Varol DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Güler Kuş 2- Papatya Kılıç 3- Sabiha Kuru TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Nedim Serkan Durak 2- Veysi Atlı 3- Günay Akbayır MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Ali Çon 2- Şadiye Dönersu 3- İrfan Dönersu BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Fehim Taştan 2- Hüseyin Salık 3- Mehmet Yücel DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Ali Baygüneş 2- Abidin Geylan 3- Barış Baran Çur BAĞIMSIZ - Esat Canan - Selahattin Demirtaş - Adil Kurt IĞDIR Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Iğdır'ın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Yaşar Akkuş 2- Nurettin Aras DEMOKRAT PARTİ 1- Abdullah Güngör 2- İhsan Çetin CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Ekber Taner 2- Behman Gögce MİLLET PARTİSİ 1- Yasin Yılmaz 2- Seher Karaardıç LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Nurdan Alpsan 2- Sinan Dereci SAADET PARTİSİ 1- Nadir Akar 2- Sabri Doğru HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Zehra Polat 2- Çağdaş Özerez HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Ayhan Kara 2- Edip Emre Şeriati MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Sinan Oğan 2- Gündüz Güneş DOĞRU YOL PARTİSİ 1- İsmail Parlak 2- Erkan Deniz TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Serkan Parıltı 2- Ödül Eda Çakıcıoğlu MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Sadettin Koç 2- Cuma Uzun BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Halide Demirel 2- Filiz Akın DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Erkan Tutka 2- Tahir Kavri BAĞIMSIZ -Pervin Buldan HATAY Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Hatay'ın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Sadullah Ergin 2- Orhan Karasayar 3- Mehmet Öntürk 4- Adem Yeşildal 5- Hacı Bayram Türkoğlu 6- Filiz Özçörekçi 7- Fevzi Şanverdi 8- Mehmet Saruhan 9- Abdülkerim Güven 10- Hür Emre Önal DEMOKRAT PARTİ 1- Saadet Özmen 2- Fehmi Uçar 3- Ömer Aytekin 4- Recep Tekin 5- Ali Usta 6- Zerrin Yalçın 7- Şaban Erol Atılğanlar 8- İhsan Süs 9- Orhan Polat 10- Mehmet Küçük CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Mehmet Ali Ediboğlu 2- Mevlüt Dudu 3- Refik Eryılmaz 4- Hasan Akgöl 5- Nihad Matkap 6- Suzan Alhasoğlu 7- Uğur Bilkay 8- Ali Oğuz 9- Ali Aslan 10- Yılmaz Şahutoğlu EMEK PARTİSİ 1- Mevlüt Bulgur 2- Şükran Ertaş 3- Mehmet Sarıkaş 4- Diren Zorlucan 5- Erdoğan Buyur 6- Servet Solmaz 7- Cavidan Nizamoğlu 8- Bahriye Kelleci 9- Cabir Güzel 10- Cemile Topaloğlu MİLLET PARTİSİ 1- Mustafa Kundakçı 2- Harun Özeren 3- Ali İçin 4- Horik Yalçın 5- İsmail Bağdatlı 6- Medine Eraslan 7- Mehmet Nuri Aktar 8- Hülya Sıdan 9- Menekşe Nural Adıgüzel 10- Aysel Akarçay SAADET PARTİSİ 1- Necmettin Çalışkan 2- Mehmet Ayaz 3- Halil Geçer 4- Atila Erol 5- Ramazan Öksüz 6- Ahmet Nebih Yöney 7- Nihat Yazıcı 8- Necati Börklü 9- Selami Çekiç 10- Fahri Serdar Özal HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Atila Duran 2- Beşir Çağan 3- İbrahim Hıdıroğlu 4- Mehmet Arslan 5- Fatma Eser 6- İzzet Melih Erozan 7- Medine Pınar Yörenç 8- Ebru Aydoğan 9- Bilal Arıcan 10- Orhan Korkut HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Nizam Gövce 2- Hüsamettin Aydın 3- Ayla Ayan 4- Songül Dağ 5- Veysal Karani Zortukoğlu 6- Cahit Ot 7- Muhammet Mücahit Filiz 8- Ahmet Yüksel 9- Uğur Ağırman 10- Mehmet Orhan MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Adnan Şefik Çirkin 2- Bilal Karaca 3- İsmail Hakkı Yücel 4- Selahaddin Gençer 5- Bülent Bahadırlı 6- Hüseyin Akgöl 7- Canan Gencer 8- Yaşar Gürakan 9- İrfan Oktay 10- Ömer Girgeç DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Maruf Kaymaz 2- Uğur Çalım 3- Yılmaz Geçer 4- Erdal Korkmaz 5- Bedrettin Tunç 6- Nurettin Yenen 7- Tekgül Aslıpek 8- Suna Hezer 9- İzzettin Tunçer 10- Ülger Göztepe TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Atıf Özbay 2- Nergiz Örs 3- Engin Kıra 4- Emsel Dede 5- Levent Paltacı 6- Sibel Çapar 7- Mehmet Ali Bağdatlı 8- İbrahim Doğan 9- Mustafa Toy 10- Necati Çapar MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Aysel Koç 2- Müslüm Gülistan 3- Hasan Elmas 4- Yahyahan Urfalıoğlu 5- Ayşe Şahin 6- Hasan Bayraktaroğlu 7- Şevket Solmaz 8- Mehmet Açıkgöz 9- Zeynep Boydaş 10- Gürbüz Ek BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Halil Akkaya 2- Ahmet Gündüzalp 3- Hüseyin Yunus 4- Metin Yeşilkaya 5- Nazmi Kalkar 6- Mevlüt Atabek 7- Halil Yazgeç 8- Yusuf Ziya Şanverdi 9- Fatih Özer 10- Ahmet Yıldızoğlu DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Adnan Günal 2- Ali Bıkmaz 3- Cuma Yurttakul 4- Durmuş Arslan 5- Varol Gürbüz 6- Özer İşçi 7- Maşallah Erdoğan 8- Hüseyin Yenigün 9- Şerife Akkurt 10- Mehmet Gündüz BAĞIMSIZ - Melih Sürmeli - Mevlüt Uslu - Nihat Taşkın - Ali Başkar - Hayrettin Arslan - Mahmut Aksoy - Mahmut Yardımcı ISPARTA Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Isparta'nın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1-Süreyya Sadi Bilgiç 2-Recep Özel 3-Suat Kolukırık 4-Pınar Taner Topsakal DEMOKRAT PARTİ 1-Nuri Kaplan 2-Hasan Kaleli 3-Fikret Sevinç 4-Mehmet Ateş CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1-Ali Haydar Öner 2-İrfan Bakır 3-Tanseli Çakmak 4-Naci Yoldaş EMEK PARTİSİ 1-Şükrü Taş 2-Sıla Söğütlü 3-Mehmet Hamdi Balcı 4-Gönül Karagenç MİLLET PARTİSİ 1-Mehmet Zeki Özen 2-Ali İhsan Başat 3-Osman Ertuğrul 4-Mevlüt Yavuz LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1-Seyit Çakmakçı 2-Enver Gülgen 3-Evrim Mintaz 4-Serhat Akkoyun SAADET PARTİSİ 1-Abdulbaki Özyurt 2-Dinçer Demirezen 3-Hüseyin Yıldızhan 4-Adem Oflaz HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1-Ali Meydan 2-Ramazan Aydınlı 3-Nuri Selam Çetin 4-Emine Akgün HALKIN SESİ PARTİSİ 1-Faruk Algınkılınç 2-Zehra Kütükçü 3-Ali Uysal 4-Nermin Marulcu MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1-Süleyman Nevzat Korkmaz 2-Hüseyin Avni Bıçaklı 3-Ahmet Ziya Nuhoğlu 4-Ahmet Ayyıldız DOĞRU YOL PARTİSİ 1-İzzet Bilgin 2-Hüseyin Ali Durmuş 3-Doğan Hamza Koyu 4-Ahmet Savcı TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1-İskender Aycan Doğer 2-Zehra Adıgüzel 3-Fatma Özbek Şancı 4-Erol Altıntaş MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1-Emrah Uslu 2-Ali Altuğ 3-Nuray Ordu 4-Alev Gökdağ BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1-Erdoğan Yeşilyayla 2-Ayşegül Acar 3-İsmail Yusuf Atasagun 4-Yusuf Işık DEMOKRATİK SOL PARTİ 1-Erdinç Caner Erarslan 2-Bircan Aslan 3-Nihat Doğanay 4-Hasan İsa Güneşsever BAĞIMSIZ -Mehmet Deniz Yıldırım -Mehmet Şevket Savlu -Adem Öcal İSTANBUL 2. BÖLGE Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, İstanbul 2. bölge milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Nimet Çubukçu 2- Ayşe Nur Bahçekapılı 3- Burhan Kuzu 4- Ekrem Erdem 5- Volkan Bozkır 6- İbrahim Yiğit 7- Ahmet Kutalmış Türkeş 8- İsmail Safi 9- Türkan Dağoğlu 10- Şirin Ünal 11- Sevim Savaşer 12- Hüseyin Bürge 13- Osman Aşkın Bak 14- Ahmet Haldun Ertürk 15- Ahmet Baha Öğütken 16- Ahmet Hamdi Çamlı 17- Osman Köksal 18- Adem Ali Yılmaz 19- Üzeyir İlbak 20- Emin Haberdar 21- Ahmet Özel 22- Hüseyin Eroğlu 23- Ahmet Yıldız 24- Seçil Sayın Elmas 25- Nadir Uzun 26- Erol Günay 27- Ali Rıza Abdik DEMOKRAT PARTİ 1- Namık Kemal Zeybek 2- Haluk Bozovalı 3- İbrahim Berk 4- Bahtiyar Muhammet Erdoğan 5- Hakkı Çakır 6- Ahmet Lacin 7- Ayhan Aşan 8- Özcan Çoban 9- Diğdem Akyazı 10- Osman Yılmaz 11- Mehmet Özdemir 12- Yaşar Gökdaş 13- Murat Dönmez 14- Mehmet Ergöl 15- Müge Boncukçu 16- Abdülhalim Semerkandi 17- Ayten Yılmaz 18- Hüseyin Aksoy 19- Mehmet Kurhan 20- Ali Rıza Tunay 21- Safinaz Taşkıran 22- İsmail Altun 23- Emine Yerli 24- Halit Paşalı 25- Sevgi Aka 26- Bekir Türkeş 27- Ramazan Aktaş CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Kemal Kılıçdaroğlu 2- Bihlun Tamaylıgil 3- Mustafa Sezgin Tanrıkulu 4- Aydın Ağan Ayaydın 5- Sedef Küçük 6- Ercan Cengiz 7- Haluk Eyidoğan 8- Aykut Erdoğdu 9- Melda Onur 10- Bahri Sipahi 11- Çetin Soysal 12- İrfan Hüseyin Yıldız 13- Bülent Seyhan 14- Hüseyin Yaşar 15- Gülseren Onanç 16- Bayram Güven 17- Yasemin Öney Cankurtaran 18- Raif Balkaroğlu 19- Hakan Atalay 20- Seyfullah Beysülen 21- Özge Çağrı Toraman 22- Mari Gormezano 23- Cem Seymen 24- Müşerref Aksak 25- Bilge Koçkaya 26- Cem Cengiz Yılmaz 27- Kenan Malkoç MİLLET PARTİSİ 1- Aykut Edibali 2- Filiz Edibali 3- Mustafa Koçak 4- Özcan Yay 5- Salim Yılmaz 6- Celil Aydın 7- Süleyman Ersen 8- Nefise Demirezen 9- Osman Kılıç 10- Nedim Aksoy 11- Serdal Batmaz 12- Nebiha Doğan 13- Hüseyin Abdullahoğlu 14- Dursun Erdem 15- Murat İstanbullu 16- Aziz Çevik 17- Abdullah Cankal 18- Oya Veyis 19- Mustafa Karataş 20- Cemal Özcan 21- Necmiye Ünal 22- Emine Özdemir 23- Hava Çelik 24- Gürcan Dündar 25- Kenan Kars 26- Şükrü Cebeci 27- Nilgün Üyüklüer LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Özcan Arslan 2- Vedat Kohen 3- Yusuf Köse 4- Murat Daldaban 5- Olcayto Satı 6- Sonay Kale 7- Zeki Karaoğlu 8- Mustafa Mert Dolgun 9- Birsen Süslü 10- Abdullah Şengül 11- Vural Köse 12- Murat Özmen 13- Sibel Ersöz 14- İbrahim Aksu 15- Filiz Daştan 16- Dudu Erol 17- Bircan Alkan 18- Fatma Çileci 19- Mehmet Hayri Cüneydi 20- İbrahim Köseoğlu 21- Ferudun Aydoğan 22- Murat Orhan 23- Faik Mustafa Çelikdemir 24- Çağın Külhan 25- Müge İlgen 26- Veysel Dağ 27- Ali Işık SAADET PARTİSİ 1- Mustafa Kamalak 2- Temel Karamollaoğlu 3- Lütfi Kibiroğlu 4- Dursun Ali Düzenli 5- Mustafa Kaya 6- Yaşar Kangel 7- Pakize Yüzbaşıoğlu 8- Hasan Akpınar 9- Abdullah Deniz 10- Erol Urhan 11- Hüseyin Bundar 12- Cengiz Ertekin 13- Necati Ermiş 14- Mustafa Yaman 15- Zeynep Şule Rıdvanoğlu 16- Emre Ustaosmanoğlu 17- Mahmut Celal Terzi 18- Muzaffer Ercanlı 19- Muhammet Hanefi Çolak 20- Nihat Şadoğlu 21- Burhan Satır 22- Bilal Ay 23- Burhan Akar 24- Özbay Yağmurkaya 25- Ahmet Balcı 26- Ali Candır 27- İslam İnce HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Ali Atilla Arsan 2- Kut Emre Ertan 3- Selahattin Yavuz 4- Ömür Atahan 5- Murat Akbaş 6- Murat Can 7- Turgay Özbek 8- Hande Coşkun 9- Selim Serhatlı 10- Volkan Emre Türk 11- Aslıhan Yurdalan 12- Kevser Sarıkök 13- Hilal Arslan 14- Yeliz Vayni 15- Semra İrgin 16- Şerife Handan Ozman 17- Şebnem Pehlivan 18- Alper Bahar 19- Burak Baltacı 20- Deniz Ilgaz Arıtan 21- Cihan Berk 22- Ömer Efe 23- Ertuğrul Birses 24- Arzu Kahya 25- İdris Çeşmeci 26- Tolga Derindere 27- Akif Ormancı HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Numan Kurtulmuş 2- Hasan Basri Aktan 3- Musa Demirci 4- Emel Topcu 5- Türker Saltabaş 6- Cemal Avci 7- Cahit Başaran 8- Arif Calban 9- Kerime Tunçbilek 10- Recep Doğan 11- Halit Atmaca 12- Mehmet Akif Seylan 13- Hamit Hatipoğlu 14- Abdulkadir Akyol 15- Nazmiye Kabakcı 16- İdris Kara 17- Suphi Yerli 18- Elif Gürgöl 19- Ahmet Kabanlı 20- Hanna Yılmaz 21- Esra Hiçdurmaz 22- Mustafa Arslan 23- Erdoğan Tüysüz 24- Hakan Zini 25- Yaşar Demirci 26- Ali Başaran 27- İlker Aydın MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Murat Başesgioğlu 2- Ümit Şafak 3- Celal Adan 4- Ümit Özdağ 5- Saffet Sancaklı 6- Ahmet Çolak 7- Esra Selimoğlu 8- Yusuf Günay 9- Özcan Pehlivanoğlu 10- İsrafil Çelik 11- Yurdanur Çebi 12- Sabahattin Yıldız 13- Rüstem Fırat 14- Pınar Çapar 15- Hikmet Karaçay 16- Arif Köroğlu 17- Yasemin Yıldırım 18- Ahmet Özyürek 19- Rıza Erol 20- Selahattin Önder 21- Kamil Balyer 22- Zekeriya Kökrek 23- Hamit Gürhan 24- Aydın Deliktaşlı 25- Muhammed Emin Özkurt 26- Mehmet Edip Tekkol 27- Gülseren Güçlüer TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Erkan Baş 2- Metin Kurt 3- Selen Kartay 4- Çetin Yüksel 5- Sunay Gedik 6- İrfan Ertel 7- Ahmet Kamil Tekerek 8- Raci Bostancı 9- Gülten Çakıcıoğlu 10- Sermin Önal 11- Şahin Arlı 12- Tarkan Konar 13- Koray Türkay 14- Tahsin Erbaş 15- Cemal Gül 16- İsa Daşdemir 17- Engin Arslan 18- Bilge Han Acılıoğlu 19- Emine Erdoğan 20- Yelda Koçak Urfa 21- Nazife Altuner 22- Metin Ceylan 23- İdil Zeynep Öztürk 24- Burçin Duan 25- Muhammet Zafer Urfa 26- Ünzüle Çelik 27- Özlem Özdemir MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Burhanettin Aktürk 2- Binali Arslan 3- Bekir Resuloğlu 4- Ali Demir 5- Türkan Karabacak 6- Beyhan Aktürk 7- Mesut Şahin 8- Nuri Soy 9- Nejat Karadayı 10- Menekşe Öztürk 11- Aydan Horat 12- Mikail Göktaş 13- Sevda Benli 14- Şahin Göktaş 15- Cengiz Açıkgöz 16- Totoç Bektaş 17- Münevver Ordu 18- Murat Budak 19- Erdal Şentürk 20- Aysun Yıldırım 21- Hamza Tabay 22- Nuray Parlak 23- Gülay Tatar 24- Hatice Polat 25- Sema Uslu 26- Hatice Demirata 27- Kenan Açıkgöz BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Bayram Karacan 2- Ekrem Dörtbudak 3- Cafer Sadık Doğan 4- Muharrem Çelik 5- Asim Deniz 6- Sabri Temtek 7- Salim Ethem Mican 8- Cihan Şerbet 9- Mesut Yegengil 10- Mustafa Almalı 11- Mustafa Karabulut 12- Satılmış Yücel 13- Alaattin Köse 14- Mürvet Doğan 15- Selahattin Keleş 16- Meral Venedik 17- Esengül Bakan 18- Sinan Çayır 19- Songül Ayaz 20- Tülay Kızılarmut 21- Gürsel Yılmaz 22- Ayşe Peskütancı 23- Kenan Helvalı 24- Halil Yıldırım 25- Birol Uçar 26- Mehmet Tali 27- Süleyman Şen DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Mahmut Yılbaş 2- Hadimi Soydal Sılay 3- Mustafa Aslan 4- Mahmut Aslan 5- Nesrin Altın 6- Hikmet Kabuk 7- Bayram İğdeli 8- Mustafa Taşpulat 9- Ali Kama 10- Selami Büyükturgay 11- İbrahim Bayraktar 12- Uğur Seten 13- Mustafa Yavuz Dizdar 14- Semiha Sevimsoy 15- Mustafa Ketenci 16- Lebibe Yurdakul 17- Nalan Ergin 18- Hayri Ethem Yüksel 19- Erdoğan Demircan 20- Ahmet Aşıcı 21- Mustafa Bodur 22- Mehmet Sinan Keçeli 23- İsa Şahin 24- Tuğçe Güryol 25- Uğur Şener 26- Cem Karadağ 27- İsmail Acer BAĞIMSIZ - Sırrı Süreyya Önder - Refik Özmen - Çetin Doğan - Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu - Cemal Şenol - Ekrem Şit - Abdürrahim Göze - Sedat Çetintaş İSTANBUL 1. BÖLGE Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre İstanbul 1. Bölge'nin milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Recep Tayyip Erdoğan 2- Egemen Bağış 3- İdris Güllüce 4- Erol Kaya 5- Mihrimah Belma Satır 6- Mustafa Ataş 7- Muhammed Çetin 8- İsmet Uçma 9- Gürsoy Erol 10- Alev Dedegil 11- Mehmet Domaç 12- Osman Boyraz 13- Oktay Saral 14- Metin Külünk 15- Ahmet Berat Çonkar 16- Muhammet Bilal Macit 17- Meltem Gürler 18- Özlem Öztekin Vural 19- Alican Taşçı 20- Serkan Bayram 21- Fahri Yasin Şener 22- Bilal Topçu 23- Hakkı Şanlı 24- Derviş Yücel 25- Ayşegül Esra Atik 26- Faruk Bilal Şener 27- Mehmet Fatih Bulaç 28- Erkan Hacısalihoğlu 30- Hayri Köse DEMOKRAT PARTİ 1- Bünyamin Ramazan Altunelli 2- Ali Ünal Emiroğlu 3- Vedat Erten 4- Ali Öz 5- Tuncay Karahancı 6- Mustafa Tunç 7- Mustafa Velioğlu 8- Yalçın Cihangiroğlu 9- Neşe Şairoğlu Torunoğlu 10- Muzaffer Karakoç 11- Salim Gelen 12- Hasan Selimoğlu 13- Ümit Yalım 14- Nesrin Çotert 15- Hakan Hüseyin Küçükali 16- Sevtap Uzakgiden 17- Gülşen Musluoğlu 18- Hidayet Demir 19- Mehmet Şerafettin Ünver 20- Meral Çevik 21- Mustafa Salih Peker 22- Mustafa Akoğlu 23- İlyas Turgay 24- Hülya Karalı 25- Arif Melih Çimir 26- Levent Yılmaz 27- Abdulkadir Kacemer 28- Naciye Avşar 29- Nimet Bulut 30- Selma Arıklar CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Gürsel Tekin 2- Osman Taney Korutürk 3- Mehmet Akif Hamzaçebi 4- Ayşe Eser Danişoğlu 5- Şafak Pavey 6- İhsan Özkes 7- Fatma Nur Serter 8- Mahmut Tanal 9- Müslim Sarı 10- Celal Dinçer 11- Kadir Gökmen Öğüt 12- Yakup Akkaya 13- Ayten Kayalıoğlu 14- Hasan Basri Özbek 15- Hüsnü Süslü 16- Hasan Uzunyayla 17- Osman Yazıcı 18- Hilal Dokuzcan 19- İhsan Güliz Kaptan 20- Hakan Erdemir 21- Mehtap Düzova 22- Ali Koç 23- Aras Arslan 24- Bahar Özay 25- Derya Şentürk 26- Emrah Köksal 27- Ali Yıldız 28- Murat Günel 29- Reşat Şahin Öztürk 30- Merih Türe MİLLET PARTİSİ 1- Mevlüt Koçoğlu 2- Abdullatif Metin 3- Bahri Gödek 4- Salim Demirezen 5- Navruz Ceylan 6- Kadir Duru 7- Aynur Karataş 8- Esad Batal 9- Hasan Ayhan 10- İbrahim Ayan 11- İbrahim Abdullahoğlu 12- Turan Er 13- Orhan Yay 14- Ahmet Korkut Çiçekli 15- Osman Gökmen 16- Mehmet Zeki Alagöz 17- Ahmet Şirin 18- Akif Akgün 19- Hasan Bucak 20- Asiye Karaoğlu 21- Nalan Savaş 22- Emişe Söğüt 23- Mustafa Yıldız 24- Hidayet Uslu 25- Ahmet Yarılkaya 26- Süheyla Şahin 27- Fatma Nacar 28- Birsen Gökçe 29- Melehat Özeren 30- Gülten Erdoğan LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Hande Tibuk 2- Ali Külhan 3- Süleyman Sedat Satal 4- Alp Pamir 5- Şenay Akyol 6- Metin Mintaz 7- Ali Tıraş 8- Fikri Çakır 9- Melek Banu Aktaç Memik 10- Çağdaş Bayındır 11- Emine Rana Belin 12- Hasan Erol 13- Hasan Tekin 14- Beyzat Berraksu 15- Kiyas Alhan 16- Mehmet Çağnat 17- Harun Koçin 18- Abdülkadir Alçep 19- Mehmet Ali Demirci 20- Ayça Dolgun 21- Meltem Emre 22- Ali Fahri Altuneli 23- Bora Yüce 24- Fisun Runa 25- Nadide Aydın 26- Murat Aydın 27- Mustafa Aypolat 28- Ziya Çelebi Sinça 29- Mümin Kuru 30- Recep Türkgeldi SAADET PARTİSİ 1- İsmail Müftüoğlu 2- Selman Esmerer 3- Abdullah Sevim 4- Yılmaz Bayat 5- Fatma Necin Gökçe 6- Halil İbrahim Arıkan 7- Zekayi Doğan 8- Erdal Uçar 9- Yusuf Yüksel 10- Ali Haydar Haksal 11- Abdülkadir Arslan 12- Hami Aydoğan 13- Ahmet Kökler 14- Kadir İbrahim Saraçbaşı 15- Mehmet Belen 16- Efrail Ozan 17- Tufan Emirçupani 18- Recai Demiryürek 19- Hasan Kahveci 20- Fatma Alkan 21- Zafer Özbek 22- Mustafa Önügören 23- Murat Kutlu Sezen 24- Mehmet Ali Özgür 25- Neşe Saraçbaşı 26- Mahmut Kılıç 27- Ahmet Kadıoğlu 28- Hayri Ayyıldız 29- Dicle Şit 30- Fahrettin Coşkun HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Sinan İşler 2- İhsan Erkin Özkan 3- Mehmet Aziz Göksel 4- Serkan Yılmaz 5- Kubulay Tekin 6- Sertaç Çelik 7- Ali Ayhan Yılmaz 8- Mesut Karasıl 9- Çağlayan Canbulut 10- Naci Memişoğlu 11- Seyhan Ertosun 12- Ertan Duman 13- Berkin Nişel 14- Volkan Kurt 15- Alaattin Özcan 16- Serkan Duman 17- Lütfiye Tuhan 18- Nevil Arapoğlu 19- Savaş Dakak 20- Mehmet Süha Cincin 21- Uğraş Boraka 22- Aydan Geniş 23- Ramiz Çolak 24- Fevzi Yılmaz 25- Necmi Karademir 26- Volkan Acar 27- Hakan Yel 28- Deniz Karasıl 29- Davut Bora 30- Zafer Şimşek HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Mehmet Bekaroğlu 2- Şefik Dursun 3- Bilgehan Doğru 4- Sıtkı Abdullahoğlu 5- Ahmet Kuru 6- Mustafa Murat Sözüer 7- Halil Mert 8- Nebahat Çakar 9- Ali Geylani 10- Atıf Özbey 11- Zerrin Budak 12- Yaşar Şahin 13- Orhan Şanver 14- Antoni Vilkoşevski 15- Recep Zeki İskender 16- Memet Arslan 17- Gülşen Yiğit 18- Gürol Mançi 19- Ahmet Mutlu 20- Ömer Faruk Gerçek 21- Aydın Şanlıbayrak 22- Kubilay Nasuhi Akan 23- Sinan Kerim Akoğlu 24- Metin Kutlubay 25- Fikri Kotan 26- Reşit Kızılay 27- Ayşe Ebru Koçak 28- Erbay Yağışan 29- Hayrettin Akbaba 30- Turgut Aslan MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Engin Alan 2- Bülent Didinmez 3- Durmuşali Torlak 4- Hayrettin Nuhoğlu 5- Kadir Boy 6- Fuat Fettahoğlu 7- Bahar Argın 8- Mehmet Korutürk 9- Baybora Cihan Kahveci 10- Vedat Bayram 11- Alper Kaan Boran 12- Zekeriye Gündoğdu 13- Bahattin Furuncuoğlu 14- Bülent Buz 15- Adil Erkoç 16- Hasan Ali Karasar 17- Namık Kemal Kurt 18- Umur Arıkan 19- Emine Saadet Karlıbel 20- Cavit Gül 21- Cengiz Gökçe 22- Levent Akçay 23- Zeycan Güzelsoy 24- Senol Yöndemir 25- Sabri Şenel 26- Arif Tevetoelu 27- Turgay Özcan 28- Sedat Rıfat Doyum 29- Faruk Ülker 30- İbrahim Halil Atlıoglu DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Çetin Özaçıkgöz 2- Erol Tutal 3- Muharrem Ayrancı 4- Şaban Saltık 5- Yakup Ekşi 6- Erol Özbek 7- Mehmet Nebih Ber 8- Güler Arda 9- Tayfur Yıldırım 10- Mehmet Sait Şimşek 11- Oğuzhan Altınsoy 12- Ali Çetinkaya 13- Abdurrahman Aydın 14- Ahmet Zekayi Altınsoy 15- Bilge Coşgun 16- Fatma Kıbrıs 17- Zeynep Akkaya 18- Murat Yağlı 19- Osman Taşçı 20- Kasım Parlak 21- Serpil Çalım 22- Ülya Keskin 23- Murat Ulağ 24- Bilal Ek 25- Songül Çalı 26- Adem Tunç 27- Arif Demir 28- Andaç Dülgeroglu 29- Mehmet Üzüm 30- Metin Yaycı TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Kurtuluş Kılçer 2- Ali Önder Öndeş 3- Mustafa Oğuz Kavala 4- Kemal Parlak 5- Mehmet Barış 6- Memet Adıgüzel 7- Refet Özkan 8- Hasan Şükrü Aykutlu 9- Şaduman Özyürek 10- Gül Feride Puhaloglu 11- Şehriban Sipahi 12- Tonguç Koç 13- Hüseyin Harmancı 14- Emine Suna 15- Yusuf Yılmaz 16- Recep Selçuk Özel 17- Yusuf Kesin aday listelerine göre İzmir 1. bölge milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1-Ertuğrul Günay 2-Mehmet Sayım Tekelioğlu 3-İlhan İşbilen 4-İlknur Denizli 5-Ali Aşlık 6-Rıfat Sait 7-Bilal Doğan 8-Cemal Bekle 9-Tülin Bozkurt Hazar 10-Harun Özdemir 11-Osman Sakman 12-Maksut Karaosman 13-Doğan Bayram DEMOKRAT PARTİ 1-Fatma Nuran Talu 2-Harun Kayacı 3-Erhan Kuzu 4-Gülgün Beşerler 5-Ali Şenol 6-Mine Tilki 7-Özlem Başkaya 8-Sevda Erkan 9-Ezgi Yaman 10-Selim Amato 11-Şenol Alpat 12-Mehmet Yurtseven 13-Filiz Kösedağ CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1-Şükran Güldal Mumcu 2-Rıza Mahmut Türmen 3-Oğuz Oyan 4-Musa Çam 5-Hülya Güven 6-Erdal Aksünger 7-Aydın Özcan 8-Turgay Bozoğlu 9-Adnan Erdil 10-Kazım Umdular 11-Seniye Nazik Işık 12-Ebru Okay 13-Şener Akdemir MİLLET PARTİSİ 1-Nejat Cebeci 2-Fatma Şentürk 3-Rayhan Keleş 4-Haluk Üyüklüer 5-İsmail Yardımcı 6-Nuri Kaya 7-Ayşe Tekbaş 8-Yasemin Emrullah 9-Mehmet Çetintaş 10-Medine Yalvaç 11-Hatice Can 12-Hülya Yaka 13-Emine Şahin LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1-Orkun Köksoy 2-Özlem Erdem 3-Metin Ferit Türkeli 4-Erkal Altay 5-Baki Baklan 6-Mustafa Mermerci 7-Sadrettin Turan 8-Havva Kocaman 9-Şevki Bakırbaş 10-Saide Dırdır 11-Şebnem Gümüş 12-Nurcan Soydan 13-Sevtap Pazarcı SAADET PARTİSİ 1-Şerafettin Kılıç 2-Turhan Tutumlu 3-Bayram Akgün 4-Cemal Arıkan 5-Mustafa Erduran 6-Selçuk Kavuşan 7-Zekeriye Hazırbulan 8-Rumeysa Meryem Aslan 9-Mümin Baştürk 10-Mehmet İntaş 11-Atilla Korkmaz 12-Mukadder Temur 13-Mumin Güzel HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1-Osman Pamukoğlu 2-Celal Çalış 3-Pınar Türkoğlu 4-Oktay Ceylan 5-İsmail Yazan 6-Osman Ergin 7-İnanç Akkaplan 8-Yılmaz Şimşek 9-Ayşe Nur Tümer 10-Hatice Bedir 11-Esma Balta 12-Burcu Metin 13-Gürsel Koçelli HALKIN SESİ PARTİSİ 1-İbrahim Bengi 2-Sadık Süleyman Şamlı 3-Lina Gahun 4-Hüseyin Aşıcı 5-Bülent Köroğlu 6-Mehmet Topçuoğlu 7-Hayrettin Ertaş 8-Yılmaz Şahin 9-Bilgi Tokel 10-Gülziye Şahin 11-Nihat Demirhan 12-Eyüp Baran 13-Bülent Güçlü MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1-Oktay Vural 2-Şenol Bal 3-Dursun Müsavat Dervişoğlu 4-Salahattin Şahin 5-Ümit Akkuş 6-Hasan Zerek 7-Turan Gündoğan 8-Hatice Bölük 9-Hasan Yıldız 10-Serap Özöktem 11-Mustafa Sepin 12-Mehmet Üste 13-Mevlüt Taga DOĞRU YOL PARTİSİ 1-Ekrem Önalan 2-Remezan Satan 3-Nuray Özdilek 4-Tamer Taşdemir 5-Mehmet Ali Özpınar 6-Asuman Çulha 7-Nurhayat Ant 8-Özdemir Keskin 9-Bedrettin Akay 10-Tarık Pehlivan 11-Burhan Bakır 12-Şerife Baytok 13-Mustafa Oğuz Zenginoğlu TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1-Kemal İbrahim Okuyan 2-İbrahim Bulut 3-Burhan Aksakal 4-Rağıp Ruhi Sayır 5-Tahsin Yılmaz 6-Birol Danabaş 7-Fatma Yanar 8-Ali Ekber Yurtsever 9-Şerife Şengül Mert 10-Serkan Başar 11-Dilek Yüksel 12-İbrahim Genç 13-Canan Aköz MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1-Hasan Işık 2-Şükrü Yılmaz 3-Yılmaz Onarıcıoğlu 4-Gülsüm Koçak 5-İlker Yağcıoğlu 6-Naciye Şeremet 7-Ekrem Doğan 8-Osman Arzıman 9-Serkan Gökdağ 10-Halit Uslu 11-Fadime Çetin 12-Ali Haydar Önder 13-Mesut Torun BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1-İbrahim Uzun 2-Vahap Usman 3-İsmail Gider 4-Mehmet Özcan 5-Ziynet Aydın 6-Hüseyni Erenli 7-Talip Tekyıldırım 8-Ali Demiröz 9-Ahmet Kuzucu 10-Mustafa Çakmak 11-İsmail Mergen 12-Hayrettin Durur 13-Ali Aydın DEMOKRATİK SOL PARTİ 1-Rıfat Mutlu 2-Niyazi Emli 3-Behaettin Karaca 4-Süheyla Ceyhan 5-Mesut Özsabuncu 6-Haydar Durgeç 7-Ümit Rahmi Tuncel 8-İnanç Balcı 9-Turabi Turan Yılmaz 10-Baki Tanışık 11-Hüseyin Oğuz 12-Süheyla Erbaşol 13-Asiye Gülbin Sel BAĞIMSIZ -İsmail Altıkulaç -Mehmet Tanhan -Yaşar Müjdeci -Tuncer Sümer İSTANBUL 3. BÖLGE Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, İstanbul 3. bölgenin milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Ömer Dinçer 2- Abdülkadir Aksu 3- Ünal Kacır 4- Hakan Şükür 5- Halide İncekara 6- Mustafa Şentop 7- Feyzullah Kıyıklık 8- Tülay Kaynarca 9- Nureddin Nebati 10- Mehmet Doğan Kubat 11- Bülent Turan 12- Mehmet Muş 13- Gülay Dalyan 14- Enver Yılmaz 15- Harun Karaca 16- Cemal Özdemir 17- Alpay Tarhan 18- Behiye Eker Albayrak 19- Sadık Danışman 20- Emrah Kulaklı 21- Esra Deniz 22- Mezemmil Hevadpal 23- Abdullah Başçı 24- Hayati Güllük 25- Necati Karagöz 26- İsa Gümüş 27- Yusuf İşler 28- Salih Çağdaş DEMOKRAT PARTİ 1- Muharrem Bayraktar 2- Selim Kotil 3- Fuzuli Bektaş 4- Faruk Korça 5- Yasin Elmaslı 6- Mehmet Solmaz 7- Sıddıka Semahat Demir 8- Gürkan Akbaba 9- Necmettin Dönmez 10- Sabiha Karamustafa 11- Poyraz Uşkay 12- Ulviye Cansu Hondor 13- Hürriyet Ercan 14- Neslihan Barkın Tümay 15- Semra Atasoy 16- Meltem Önder 17- İlker Hakan Terzioğlu 18- Vildan Gencoğlu Çeçen 19- Aygün Mahmutoğlu 20- Özcan Cirit 21- Gökhan Tapan 22- Seven Yılmaztürk 23- Dilşat Sevgi Sayın 24- Kenan Cengiz 25- Seval Süzgün 26- Ali Kılıç 27- Cumhur Akgün 28- Şakir Aynacı CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Erdoğan Toprak 2- Umut Oran 3- Süleyman Çelebi 4- Osman Oktay Ekşi 5- Binnaz Toprak 6- Sabahat Akkiraz 7- Faik Tunay 8- Ali Özgündüz 9- Ferit Mevlüt Aslanoğlu 10- Muhammet Çakmak 11- Kenan Şimşek 12- Mehmet Ali Özpolat 13- Kamil Uğurlu 14- Bülent Kerimoğlu 15- Kutsiye Benan Baykal 16- Orhan Duran 17- Selami Özdemir 18- Bayramali Çeşmeci 19- Hüseyin Aydoğdu 20- Berrin Balcı 21- Derya Ekşi 22- Yeğane Güley 23- Emir Hüseyin Akın 24- Özge Utan 25- Turan Aydoğan 26- Taşkın Kılıç 27- Cevahir Kılıç 28- Tacettin Devran Çakmakçı MİLLET PARTİSİ 1- Ahmet Aktaş 2- Derviş Doğan 3- Zehra Edibe Atli 4- Tülay Yılmaz 5- İhsan Turgut 6- Metin Bucak 7- Süleyman Karaoğlu 8- Sebahattin Gülmez 9- Ayten Görüşük 10- Etem Kuri 11- Fuat Çiçekli 12- Emine Özsoy 13- Hasibe Korkmaz 14- Muhittin Elmalı 15- Elif Baykara 16- Ayşe Ev 17- Abdullah Özsoy 18- Fatma Yılmaz 19- Erhan Sofu 20- Ayşe Özçelik 21- Emin Özsoy 22- Ahmet Şahap 23- İsmail Dedeoğlu 24- Hatice Ertuğrul 25- Özgen Başat 26- Halil Yalçınkaya 27- Ebubekir Yıldız 28- Ayşe Üyüklüer LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Ayşe Pervin Sutaş Bozkurt 2- Tuna Yıldız 3- Mahmut Karamehmetoğlu 4- İbrahim Aydın 5- Hüseyin İstafiloğlu 6- Özden Ruşen Çairli 7- İlker Özdel 8- Necdet Kuyumcu 9- Elçin Gürses 10- Muhammet Karaoğlu 11- Kemal Aydın 12- Sevin Özen 13- Mehmet Dolgun 14- Hakan Güneysu 15- Noyan Demirtaş 16- Ahmet Saygıner 17- Cumhur Güneş 18- Hikmet Peten 19- Kaya Yalçınoğlu 20- Hasan Ünlü 21- Şaban Yücel 22- Mustafa Can Duman 23- Mustafa Dilek 24- Yusuf Mercan 25- Tulin Fulya Mutlutürk 26- Hüseyin Erdoğan 27- Meryem Türesel 28- Akif Bulut Batman Kesin aday listelerine göre, Kilis'in milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Fuat Karakuş 2- Ahmet Salih Dal DEMOKRAT PARTİ 1- Mehmet Galip Akdağ 2- Ahmet Hayrettin Özuymaz CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Ertuğrul Kekeç 2- Cuma Dağlı EMEK PARTİSİ 1- Haydar Çiğdemal 2- Mustafa Cansız MİLLET PARTİSİ 1- Mehmet Seyit Tekbaş 2- Ali Galip Emrullah LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Gülnaz Cenger 2- İrfan Cenger SAADET PARTİSİ 1- Fatih Karakurt 2- Mehmet Yaşar Canbal HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Akif Oğuz 2- Mehmet Dalyanoğlu MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Mehmet Nacar 2- Okan Utku Erdem DOĞRUYOL PARTİSİ 1- Ejder Savtur 2- Fehime Bezirgan TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Arzu Kır 2- Hakan Bulut MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Zekeriye Ulukışla 2- İsmet Şahin BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Seydo Yıldırım 2- Mehmet Korkmaz DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Canan Doğan 2- Hasan Kahraman BAĞIMSIZ -Barış Mülhim KOCAELİ Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Kocaeli milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1-Nihat Ergün 2-Fikri Işık 3-Azize Sibel Gönül 4-Muzaffer Baştopçu 5-Zeki Aygün 6-İlyas Şeker 7-Mehmet Ali Okur 8-Sami Çakır 9-Ayşe Müge Olşen 10-Serkan Seyhan 11-Yalçın Coştur DEMOKRAT PARTİ 1-Muhiddin Fuat Şengül 2-Fevzi Canbaz 3-Şükrü Gül 4-Selma Aydın 5-Cahit Barutçu 6-Erdoğan Uzun 7-Arzu Aykanat 8-Neriman Şerifoğlu 9-Nazmiye Köprülü 10-Coşkun Köseoğlu 11-Şenol Kalafat CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1-Hurşit Güneş 2-Mehmet Hilal Kaplan 3-Haydar Akar 4-Ömer Kurtaş 5-Tuba Aydın 6-Sadettin Yazıcıoğlu 7-Tahsin Tarhan 8-Mahmut Akyol 9-Ehlinaz Torun 10-Hamiyet Göksu 11-Ayhan Halavurta MİLLET PARTİSİ 1-Ali Araba 2-Mesut Elmasulu 3-Arif Gökdemir 4-Kemali Taşkın Şen 5-Enver Göktepeli 6-Mustafa Soytürk 7-Ertuğrul Nabi Dağüstü 8-Ramazan Binbir 9-Hasan Topdemir 10-Musa Demiröz 11-Yusuf Ayverdi SAADET PARTİSİ 1-Birol Aydın 2-Ahmet Kul 3-Sinan Ejderoğlu 4-Ruziye Tan 5-Ahmet Özen 6-Mehmet Kaymak 7-Zafer Mutlu 8-Mustafa Sezgin 9-Orhan Gökmen 10-İbrahim Altay 11-Fatih Yıldız HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1-Haci Cazim Gürbüz 2-Gürbüz Aslan 3-Ali Al 4-Özlem Özer 5-Muzaffer Nafiz Burdurlu 6-Orhan Yavuz 7-Zerrin Kılıçaslan 8-Turan Gündüz 9-Ali Atasoy 10-Sezai Ayaz 11-Ümit Özdemir HALKIN SESİ PARTİSİ 1-Hüseyin Emre Bağce 2-Mehmet Batuk 3-Tülay Çırak 4-Mustafa Süreyya Susam 5-Arif Aküzüm 6-Sami Çakar 7-Mustafa Yaylak 8-Murat Köse 9-Atilla Ertuğrul 10-Yaşar Erdem 11-Çağlar Marangoz MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1-Lütfü Türkkan 2-Ruhi Çavdar 3-İsmail Kurt 4-Hilal Elmas 5-Çağdaş Duyar 6-Rıza Ağdağ 7-Mehmet Veysel Besnili 8-İsmail Okumuş 9-Filiz Kıymaz 10-Veysel Çelik 11-Hamit Kuş DOĞRU YOL PARTİSİ 1-Musa Koç 2-İsa Gülsoy 3-Hüseyin Çimen 4-Murat Kurt 5-Mutlu Hoş 6-Özcan Sağlam 7-Ahmet Dünen 8-Bülent Ulusu 9-Veysel Emanet 10-Besim Çakır 11-Osman Demirbaş TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1-Mine Gültepe 2-Alpaslan Savaş 3-Barbaros Tantan 4-Yusuf Ziya Tom 5-Perihan Ok 6-Atila Işık 7-Mehmet Kılıç 8-Öner Ada 9-Emel Şahin 10-Mehmet Vahit Yılmaz 11-Cihat Özkal MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1-Mustafa Yıldırım 2-Hayri Öztürk 3-Ayhan Korkmaz 4-Hüseyin Baş 5-Recep Koçak 6-Ezo Topal 7-Adnan Menderes 8-Murat Er 9-Sadül Cebeci 10-Sedat Kara 11-Sertaç Fidan BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1-Elvan Şahin 2-Bayram Kurtaran 3-Şemistan Subaşı 4-Feramuz Çakmak 5-Ali Rıza Ayman 6-Ziya Polat 7-Vedat Yıldırım 8-Hasan Cebeci 9-Turhan Yılmaz 10-Hasan Hüseyin Dede 11-Bilge Artik DEMOKRATİK SOL PARTİ 1-Yakup Kalmuk 2-Tülin Keçeci Güngör 3-Celal Yıldırım 4-Selman Gürpınar 5-Rıdvan Subaşı 6-Güldane Abay 7-Hasan Yıldız 8-Şeraza Nüvehan Sertoğlu Gedik 9-Gülbanu Erçetin 10-Tuncay Sayılgan 11-Yusuf Ünel BAĞIMSIZ -Mustafa Hekimoğlu -Emrullah Bingöl -Recai Alkan -Selim Burak -Aynur Akkemik -Ahmet Odabaş KONYA Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Konya'nın milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Ahmet Davutoğlu 2- Kerim Özkul 3- İlhan Yerlikaya 4- Ayşe Türkmenoğlu 5- Cem Zorlu 6- Hüseyin Üzülmez 7- Mustafa Baloğlu 8- Mustafa Kabakcı 9- Gülay Samancı 10- Mustafa Akış 11- Harun Tüfekci 12- Abdullah Ağralı 13- Halil Etyemez 14- Rahim Türk DEMOKRAT PARTİ 1- Hüseyin Akbal 2- Atif Güzel 3- İbrahim Yılmaz Bahçeci 4- Hasan Öztürk Kesin aday listelerine göre Niğde'nin milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Alpaslan Kavaklıoğlu 2- Ömer Selvi 3- Erdoğan Özegen DEMOKRAT PARTİ 1- Cengiz Sefer 2- Nihat Özbek 3- Yusuf Tıkır CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Doğan Şafak 2- Ahmet Oğuz Özmen 3- Ömer Fethi Gürer EMEK PARTİSİ 1- Ayşen Güven 2- Ercan Karakaya 3- Nezihe Seyhan MİLLET PARTİSİ 1- Hidayet Özkan 2- Mehmet Alp 3- Naci Yılmaz LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Bayram Zırh 2- Cüneyt Çabuk 3- Veysel Yarayan SAADET PARTİSİ 1- Nihat Altıparmak 2- Mahmut Karaca 3- Abdülnafi Yılmaz HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Yusuf Adıyaman 2- Hasan Türkeş 3- Bülent İnce MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Hikmet Bekil 2- Hasan Hüseyin Alınak 3- Mahide Yaramış DOĞRUYOL PARTİSİ 1- Hüsniye Onay 2- Abdulgani Öztürk 3- Mehmet Kenanoğlu TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Ergül Sakarya 2- Hülya Tekin 3- Ayşe Vural MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Ömer Yıldırım 2- Fatih Aksel 3- Mahmut Çam BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Bünyamin Karataş 2- Hasan Hüseyin Gezer 3- Hacı Ahmet Kılınç DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Dilek Tavukçuoğlu 2- Rasim Koç 3- Enver Yücel BAĞIMSIZ -Mehmetemin Akyüz ORDU Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Ordu'nun milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- İdris Naim Şahin 2- Mustafa Hamarat 3- Fatih Han Ünal 4- İhsan Şener 5- Harun Çakır 6- Mustafa Çaya DEMOKRAT PARTİ 1- Sebahattin Öztürk 2- Yakup Halıcı 3- Özer Yücel 4- Bahtiyar Yamaner 5- İbrahim Ayhan Mağden 6- Mehmet Şahin CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- İdris Yıldız 2- İdris Sami Tandoğdu 3- Şanser Eren 4- Gökhan Karayel 5- Emine Yücetürk 6- Süleyman Çelenk EMEK PARTİSİ 1- Yasemin Anıl Poyraz 2- Nazım Yüksel 3- Elvan Korkmaz 4- Gülten Üzüm 5- Ayşe Bulut 6- Nizam Kaya MILLET PARTİSİ 1- Kadir Çalışkan 2- Mehmet Beğendi 3- Metin Şahap 4- Mehmet Doğan 5- Mehmet Fatih Algül 6- Necdet Zorlutuna LİBERAL DEMOKRAT PARTİ 1- Cem Yılmaz 2- Mustafa Sakarya 3- Büşra Tunca 4- Birsen Limoncu Birbilen 5- Emre Kıtlık 6- Mustafa Kayaurun SAADET PARTİSİ 1- Adem Sevgi 2- Veysel İlhan 3- Adem Akbulut 4- Belgin Tok 5- Birol Ocak 6- Ahmet Fidan HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ 1- Fahri Apaydın 2- Nazlı Ceylan 3- Zekeriya Özkan 4- Erol Türker 5- Müjgen Yıldız 6- Zeki Satı HALKIN SESİ PARTİSİ 1- Mustafa Kemal Şahin 2- Hasan Kartal 3- Kadir Aydın 4- Güzide Baş Korkmaz 5- İzzet Nuhoğlu 6- Tuğba Kılıç MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1- Yener Yıldırım 2- İsmail Faruk Aksu 3- Mehmet Onur Sarıhan 4- Ahmet Erkan Birben 5- Muammer Demir 6- Cihan Çevirme DOĞRU YOL PARTİSİ 1- Gökhan Çakmak 2- Taner Yılmaz 3- Erdem Nalbant 4- Sedat Temir 5- Ferhat Gökce 6- Gürsel Yıldız TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ 1- Zikri Demiröz 2- Atanur Güneysu 3- Diler Güneytepe 4- Gülseren Baykara 5- Derya Kündür 6- Gülnur Anlar MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ 1- Engin Yılmaz 2- Atilla Birsen 3- Emre Şafak 4- Ali Kemal Ocak 5- Süleyman Oral 6- Yılmaz Yılmaz BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 1- Metin Gündoğdu 2- Erol Özkan 3- Perihan Ersoy 4- Tuncer Usta 5- Yasin Gökhan 6- Selim Önal DEMOKRATİK SOL PARTİ 1- Turgay Altunışık 2- Adil Yalın 3- Gürkan Gözükan 4- Işın Ertürk 5- Gülşen Kırca 6- Sunay Kaşdan BAĞIMSIZ - Murat Hazinedar RİZE Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kesin aday listelerine göre, Rize'nin milletvekili adayları şöyle: ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 1- Hayati Yazıcı 2- Hasan Karal 3- Nusret Bayraktar DEMOKRAT PARTİ 1- Hasan Peçe 2- Yusuf Reşit Beyazal 3- İbrahim Kuvel CUMHURİYET HALK PARTİSİ 1- Kenan Bıyık 2- Başar Cumbur 3- Hatice Nesrin Sarı

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.