FANDOM


NABİ AVCI TRT 1 ENİNE BOYUNA PROGRAMI

NABİ AVCI TRT 1 ENİNE BOYUNA PROGRAMI

NABİ AVCI TRT 1 ENİNE BOYUNA PROGRAMI

Milli Eğitim Bakanı değişti! Ömer Dinçer Nabi Avcı Devir Teslim Törenini İzleyin!

Milli Eğitim Bakanı değişti! Ömer Dinçer Nabi Avcı Devir Teslim Törenini İzleyin!

Milli Eğitim Bakanı değişti! Ömer Dinçer Nabi Avcı Devir Teslim Törenini İzleyin! - Hasan Ali Yücel - beraber çalıştığım Hasan Celal Güzel'e - Erkan Mumcu'ya teşekkürler

Nabi Avcı - NTV (Bana Söz Ver) - 07 11 2012

Nabi Avcı - NTV (Bana Söz Ver) - 07 11 2012

Nabi Avcı - NTV (Bana Söz Ver) - 07/11/2012 Özgeçmişi. Abi.. 10 yıl danışman BB danışmanı Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Ehl-i Keyf erbabı oğlunun youtube kanalı

Bakınız


Şablon:2011 Milletvekilleri - d


Şablon:Milletvekilleri Şablon:Milletvekilleri 2015 Seçim 61. Hükümet Başbakan Bakanlar
24.Dönem Milletvekilleri 2011 yılında seçilenler Milletvekili/2011 seçimleri Milletvekili/2011 seçimleri adayları 23. dönem milletvekilleri
MİA milletvekilleri Kaymakam milletvekilleri
Mersin Mersin milletvekilleri < Mehmet Zafer Çağlayan (AK Parti), Ahmet Tevfik Uzun (AK Parti), Nebi Bozkurt (AK Parti), Çiğdem Münevver Ökten (AK Parti); Aytuğ Atıcı (CHP), Vahap Seçer (CHP), İsa Gök (CHP), Ali Rıza Öztürk (CHP); Mehmet Şandır (MHP), Ali Öz (MHP); Ertuğrul Kürkçü (Bağımsız)
Adana Adana milletvekilleri Ömer Çelik (AK Parti), Mehmet Necati Çetinkaya (AK Parti), Necdet Ünüvar (AK Parti), Fatoş Gürkan (AK Parti), Ali Küçükaydın (AK Parti), Mehmet Şükrü Erdinç (AK Parti); Osman Faruk Loğoğlu (CHP), Ümit Özgümüş (CHP), Turgay Develi (CHP), Ali Demirçalı (CHP); Muharrem Varlı (MHP), Ali Halaman (MHP), Seyfettin Yılmaz (MHP), Murat Bozlak (Bağımsız).
Adıyaman
Adıyaman milletvekilleri
Ahmet Aydın (AK Parti), Mehmet Metiner (AK Parti), Muhammed Murtaza Yetiş (AK Parti), Mehmet Erdoğan (AK Parti); Salih Fırat (CHP).
Afyonkarahisar
Afyonkarahisar milletvekilleri
Veysel Eroğlu (AK Parti), Sait Açba (AK Parti), Halil Ürün (AK Parti); Ahmet Toptaş (CHP); Kemalettin Yılmaz (MHP).
Ağrı
Ağrı milletvekilleri
Mehmet Kerim Yıldız (AK Parti), Ekrem Çelebi (AK Parti), Fatma Salman Kotan (AK Parti); Halil Aksoy (Bağımsız).
Amasya
Amasya milletvekilleri
Naci Bostancı (AK Parti), Avni Erdemir (AK Parti); Ramis Topal (CHP).
Ankara / 1. Bölge
Ankara 1. Bölge milletvekilleri
Ali Babacan(AK Parti), Bülent Gedikli (AK Parti), Reha Denemeç (AK Parti), Tülay Selamoğlu (AK Parti), Nazmi Haluk Özdalga (AK Parti), Yalçın Akdoğan(AK Parti), Fatih Şahin (AK Parti), Ülker Güzel (AK Parti), Süleyman Sencer Ayata (CHP), Mehmet Emrehan Halıcı (CHP), Emine Ülker Tarhan (CHP), Aylin Nazlıaka (CHP), Bülent Kuşoğlu (CHP), Levent Gök (CHP), Yıldırım Tuğrul Türkeş (MHP), Zühal Topcu (MHP).
Ankara / 2. Bölge
Ankara 2. Bölge milletvekilleri
Cemil Çiçek (AK Parti), Haluk İpek (AK Parti), Salih Kapusuz (AK Parti), Nurdan Şanlı (AK Parti), Ahmet İyimaya (AK Parti), Cevdet Erdöl (AK Parti), Zelkif Kazdal (AK Parti), Emrullah İşler (AK Parti), Seyit Sertçelik (AK Parti), Gülsün Bilgehan (CHP), İzzet Çetin (CHP), Sinan Aydın Aygün (CHP), Gökhan Günaydın (CHP), Ahmet Deniz Bölükbaşı (MHP), Mustafa Cihan Paçacı (MHP).
Antalya
Antalya milletvekilleri
Vecdi Gönül (AK Parti), Mevlüt Çavuşoğlu (AK Parti), Menderes Türel (AK Parti), Sadık Badak (AK Parti), Hüseyin Samani (AK Parti), Gökçen Enç (AK Parti); Deniz Baykal (CHP), Osman Kaptan (CHP), Gürkut Acar (CHP), Yıldıray Sapan (CHP), Arif Bulut (CHP); Tunca Toskay (MHP), Mehmet Günal (MHP), Yusuf Ziya İrbeç (MHP).
Artvin
Artvin milletvekilleri
İsrafil Kışla (AK Parti); Uğur Bayraktutan (CHP).
Aydın
Aydın milletvekilleri
Mehmet Erdem (AK Parti), Semiha Öğüş (AK Parti), Gültekin Kılınç (AK Parti); Bülent Tezcan (CHP), Metin Lütfi Baydar (CHP), Osman Aydın (CHP); Ali Uzunırmak (MHP).
Balıkesir
Balıkesir milletvekilleri
Ahmet Edip Uğur (AK Parti), Mehmet Cemal Öztaylan (AK Parti), Tülay Babuşçu (AK Parti), Ali Aydınlıoğlu (AK Parti); Namık Havutça (CHP), Nedret Akova (CHP), Haluk Ahmet Gümüş (CHP); Ahmet Duran Bulut (MHP).
Bilecik
Bilecik milletvekilleri
Fahrettin Poyraz (AK Parti); Bahattin Şeker (MHP).
Bingöl
Bingöl milletvekilleri
Cevdet Yılmaz (AK Parti), Eşref Taş (AK Parti); İdris Baluken (Bağımsız).
Bitlis
Bitlis milletvekilleri
Vedat Demiröz (AK Parti), Vahit Kiler (AK Parti); Hüsamettin Zenderlioğlu (Bağımsız).
Bolu
Bolu milletvekilleri
Ali Ercoşkun (AK Parti), Fehmi Küpçü (AK Parti); Tanju Özcan (CHP).
Burdur
Burdur milletvekilleri
Bayram Özçelik (AK Parti), Hasan Hami Yıldırım (AK Parti); Ramazan Kerim Özkan (CHP).
Bursa
Bursa milletvekilleri
Bülent Arınç (AK Parti), Mustafa Öztürk (AK Parti), Hüseyin Şahin (AK Parti), Canan Candemir Çelik (AK Parti), İsmet Su (AK Parti), Mustafa Kemal Şerbetçioğlu (AK Parti), Hakan Çavuşoğlu (AK Parti), İsmail Aydın (AK Parti), Tülin Kara (AK Parti), Bedrettin Yıldırım (AK Parti), Önder Matlı (AK Parti); Sena Kaleli (CHP), Turhan Tayan (CHP), İlhan Demiröz (CHP), Aykan Erdemir (CHP), Kemal Ekinci (CHP); İsmet Büyükataman (MHP), Necati Özensoy (MHP).
Çanakkale
Çanakkale milletvekilleri
Mehmet Daniş (AK Parti), İsmail Kaşdemir (AK Parti); Ali Sarıbaş (CHP), Serdar Soydan (CHP).
Çankırı
Çankırı milletvekilleri
İdris Şahin (AK Parti), Hüseyin Filiz (AK Parti).
Çorum
Çorum milletvekilleri
Salim Uslu (AK Parti), Cahit Bağcı (AK Parti), Murat Yıldırım (AK Parti); Tufan Köse (CHP).
Denizli
Denizli milletvekilleri
Nihat Zeybekci (AK Parti), Mehmet Yüksel (AK Parti), Bilal Uçar (AK Parti), Nurcan Dalbudak (AK Parti); Adnan Keskin (CHP), İlhan Cihaner (CHP); Emin Haluk Ayhan (MHP).
Diyarbakır
Diyarbakır milletvekilleri
Mehmet Mehdi Eker (AK Parti), Mehmet Galip Ensarioğlu (AK Parti), Mine Lök Beyaz (AK Parti), Mehmet Süleyman Hamzaoğulları (AK Parti), Cuma İçten (AK Parti); Leyla Zana (Bağımsız), Emine Ayna (Bağımsız), Altan Tan (Bağımsız), Hatip Dicle (Bağımsız), Nursel Aydoğan (Bağımsız), Şerafettin Elçi (Bağımsız).
Edirne
Edirne milletvekilleri
Mehmet Müezzinoğlu (AK Parti); Recep Gürkan (CHP), Kemal Değirmendereli (CHP).
Elazığ
Elazığ milletvekilleri
Zülfü Demirbağ ( AK Parti), Şuay Alpay (AK Parti), Faruk Septioğlu (AK Parti), Sermin Balık (AK Parti); Enver Erdem (MHP).
Erzincan
Erzincan milletvekilleri
Sebahattin Karakelle (AK Parti); Muharrem Işık (CHP).
Erzurum
Erzurum milletvekilleri
Recep Akdağ (AK Parti), Adnan Yılmaz (AK Parti), Fazilet Dağcı Çığlık (AK Parti), Cengiz Yavilioğlu (AK Parti), Muhyettin Aksak (AK Parti); Oktay Öztürk (MHP).
Eskişehir
Eskişehir milletvekilleri
Nabi Avcı (AK Parti), Salih Koca (AK Parti), Ülker Can (AK Parti); Süheyl Batum (CHP), Kazım Kurt (CHP); Ruhsar Demirel (MHP).
Gaziantep
Gaziantep milletvekilleri
Hüseyin Çelik (AK Parti), Fatma Şahin (AK Parti), Şamil Tayyar (AK Parti), Abdullah Nejat Koçer (AK Parti), Mehmet Sarı (AK Parti), Mehmet Erdoğan (AK Parti), Derya Bakbak (AK Parti), İbrahim Halil Mazıcıoğlu (AK Parti), Ali Şahin (AK Parti); Mehmet Şeker (CHP), Ali Serindağ (CHP); Edip Semih Yalçın (MHP).
Giresun
Giresun milletvekilleri
Nurettin Canikli (AK Parti), Mehmet Geldi (AK Parti), Adem Tatlı (AK Parti); Selahattin Karaahmetoğlu (CHP).
Gümüşhane
Gümüşhane milletvekilleri
Kemalettin Aydın (AK Parti), Feramuz Üstün (AK Parti).
Hakkari
Hakkari milletvekilleri
Selahattin Demirtaş (Bağımsız), Adil Kurt (Bağımsız), Esat Canan (Bağımsız).
Hatay
Hatay milletvekilleri
Sadullah Ergin (AK Parti), Orhan Karasayar (AK Parti), Mehmet Öntürk (AK Parti), Adem Yeşildal (AK Parti), Hacı Bayram Türkoğlu (AK Parti); Mehmet Ali Ediboğlu (CHP), Mevlüt Dudu (CHP), Refik Eryılmaz (CHP), Hasan Akgöl(CHP); Adnan Şefik Çirkin (MHP).
Isparta
Isparta milletvekilleri
Süreyya Sadi Bilgiç (AK Parti), Recep Özel (AK Parti); Ali Haydar Öner (CHP); Süleyman Nevzat Korkmaz (MHP).
İstanbul 1. Bölge
İstanbul 1. Bölge milletvekilleri
Recep Tayyip Erdoğan (AK Parti), Egemen Bağış (AK Parti), İdris Güllüce (AK Parti), Erol Kaya (AK Parti), Belma Satır(AK Parti), Mustafa Ataş (AK Parti), Muhammed Çetih (AK Parti), İsmet Uçma (AK Parti), Gürsoy Erol (AK Parti), Alev Dedegil (AK Parti), Mehmet Domaç (AK Parti), Osman Boyraz (AK Parti), Oktay Saray (AK Parti), Metin Külünk (AK Parti), Ahmet Berat Çonkar (AK Parti), Bilal Macit (AK Parti), Gürsel Tekin (CHP), Osman Korutürk (CHP), Akif Hamzaçebi (CHP), Ayşe Eser Danışoğlu (CHP), Şafak Pavey (CHP), İhsan Özkes (CHP), Nur Serter (CHP), Mahmut Tanal (CHP), Müslim Sarı (CHP), Celal Dinçer (CHP), Kadir Gökmen Öğüt (CHP), Engin Alan (MHP), Bülent Didinmezç (MHP), Sebahat Tuncel (Bağımsız).
İstanbul 2. Bölge
İstanbul 2. Bölge milletvekilleri
Nimet Çubukçu(AK Parti), Ayşe Nur Bahçekapılı (AK Parti), Burhan Kuzu (AK Parti), Ekrem Erdem (AK Parti), Volkan Bozkır (AK Parti), İbrahim Yigit (AK Parti), Ahmet Kutalmış Türkeş (AK Parti), İsmail Safi (AK Parti), Türkan Dağaoğlu (AK Parti), Şirin Ünal (AK Parti), Sevim Savaş (AK Parti), Hüseyin Bürge (AK Parti), Osman Aşkın (AK Parti), Ahmet Haldun Ertürk, (AK Parti), Ahmet Baha Öğütken (AK Parti), Kemal Kılıçdaroğlu (CHP), Bihlun Tamaylıgil (CHP9,Sezgin Tanrıkulu (CHP), Aydın Ayaydın (CHP), Sedef Küçük (CHP), Ercan Cengiz (CHP), Haluk Eyidoğan (CHP), Aykut Erdoğdu (CHP), Melda Onur (CHP), Murat Başesgioğlu (MHP), Ümit Şafak (MHP), Sırrı Süreyya Önder (Bağımsız).
İstanbul 3. Bölge
İstanbul 3. Bölge milletvekilleri
Ömer Dinçer,(AK Parti), Abdülkadir Aksu (AK Parti), Ünal Kaçır (AK Parti), Hakan Şükür (AK Parti), Halide İncekara (AK Parti), Mustafa Şentopak (AK Parti), Feyzullah Kıyıklık (AK Parti), Tülay Kaynarca (AK Parti), Nureddin Nebati (AK Parti), Mehmet Doğan Kubat (AK Parti), Bülent Turan (AK Parti), Mehmet Muşak (AK Parti), Gülay Dalyan (AK Parti), Enver Yılmaz (AK Parti), Harun Karaca (AK Parti), Erdoğan Toprak (CHP), Umut Oran (CHP), Süleyman Çelebi (CHP), Oktay Ekşi (CHP), Binnaz Toprak (CHP), Sabahat Akkiraz (CHP), Faik Tunay (CHP), Ali Özgündüz (CHP), Mevlüt Aslanoğlu (CHP), Meral Akşener (MHP), Atila Kaya (MHP), Mehmet Taytak (MHP), Abdullah Levent Tüzel (Bağımsız).
İzmir 1. Bölge
İzmir 1. Bölge milletvekilleri
Ertuğrul Günay (AK Parti), Mehmet Tekelioğlu (AK Parti), İlhan İşbilen (AK Parti), İlknur Denizli (AK Parti), Ali Aşlık (AK Parti), Rıfat Sait (AK Parti); Güldal Mumcu (CHP), Rıza Türmen (CHP), Oğuz Oyan (CHP), Musa Çam (CHP), Hülya Güven (CHP), Erdal Aksünger (CHP); Oktay Vural (MHP).
İzmir 2. Bölge
İzmir 2. Bölge milletvekilleri
Binali Yıldırım (AK Parti), Aydın Şengül (AK Parti), Erdal Kalkan (AK Parti), Nesrin Ulema (AK Parti), Hamza Dağ (AK Parti); Alaattin Yüksel (CHP), Mustafa Balbay (CHP), Mehmet Ali Susam (CHP), Rahmi Aşkın Türeli (CHP), Aytun Çıray(CHP), Birgül Ayman Güler (CHP), Mustafa Moroğlu (CHP); Ahmet Kenan Tanrıkulu (MHP).

Bakınız

Seçim
MİA milletvekilleri
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş milletvekilleri
Mehmet Sağlam (AK Parti), Nevzat Pakdil (AK Parti), Mahir Ünal (AK Parti), Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu (AK Parti), Sevde Bayazıt Kaçar (AK Parti), Sıtkı Güvenç (AK Parti); Durdu Özbolat (CHP); Mesut Dedeoğlu (MHP).


Kars
Kars milletvekilleri
Ahmet Arslan (AK Parti), Yunus Kılıç (AK Parti); Mülkiye Birtane (Bağımsız).
Kastamonu
Kastamonu milletvekilleri
Hakkı Köylü (AK Parti), Mustafa Gökhan Gülşen (AK Parti); Emin Çınar (MHP).
Kayseri
Kayseri milletvekilleri
Taner Yıldız (AK Parti), Sadık Yakut (AK Parti), Mustafa Elitaş (AK Parti), Yaşar Karayel (AK Parti), Pelin Gündeş Bakır (AK Parti), Ahmet Öksüzkaya (AK Parti), İsmail Tamer (AK Parti); Mehmet Şevki Kulkuloğlu (CHP); Yusuf Halaçoğlu (MHP).
Kırklareli
Kırklareli milletvekilleri
Şenol Gürşan (AK Parti); Mehmet Kesimoğlu (CHP), Turgut Dibek (CHP).
Kırşehir
Kırşehir milletvekilleri
Abdullah Çalışkan (AK Parti), Muzaffer Aslan (AK Parti).
Kocaeli
Kocaeli milletvekilleri
Nihat Ergün (AK Parti), Fikri Işık (AK Parti), Sibel Gönül (AK Parti), Muzaffer Baştopçu (AK Parti), Zeki Aygün (AK Parti), İlyas Şeker (AK Parti), Mehmet Ali Okur (AK Parti); Hurşit Güneş (CHP), Mehmet Hilal Kaplan (CHP), Haydar Akar (CHP); Lütfü Türkan (MHP).
Konya
Konya milletvekilleri
Ahmet Davutoğlu (AK Parti), Kerim Özkul (AK Parti), İlhan Yerlikaya (AK Parti), Ayşe Türkmenoğlu (AK Parti), Cem Zorlu (AK Parti), Hüseyin Üzülmez (AK Parti), Mustafa Baloğlu (AK Parti), Mustafa Kabakcı (AK Parti), Gülay Samancı (AK Parti), Mustafa Akış (AK Parti), Harun Tüfekçi (AK Parti); Atilla Kart (CHP); Faruk Bal (MHP), Mustafa Kalaycı (MHP).
Kütahya
Kütahya milletvekilleri
Soner Aksoy (AK Parti), Hasan Fehmi Kinay (AK Parti), İdris Bal (AK Parti), Vural Kavuncu (AK Parti); Alim Işık (MHP).
Malatya
Malatya milletvekilleri
Mahmut Mücahit Fındıklı (AK Parti), Mustafa Şahin (AK Parti), Öznur Çalık (AK Parti), Hüseyin Cemal Akın (AK Parti), Ömer Faruk Öz (AK Parti); Veli Ağbaba (CHP).
Manisa
Manisa milletvekilleri
Hüseyin Tanrıverdi (AK Parti), Recai Berber (AK Parti), Uğur Aydemir (AK Parti), Muzaffer Yurttaş (AK Parti), Selçuk Özdağ (AK Parti); Hasan Ören (CHP), Özgür Özel (CHP), Sakine Öz (CHP); Sümer Oral (MHP), Erkan Akçay(MHP).
Mardin
Mardin milletvekilleri
Muammer Güler (AK Parti), Gönül Bekin Şahkulubey (AK Parti), Abdurrahim Akdağ (AK Parti); Ahmet Türk (Bağımsız), Gülser Yıldırım (Bağımsız), Erol Dora (Bağımsız).
Mersin
Mersin milletvekilleri
Mehmet Zafer Çağlayan (AK Parti), Ahmet Tevfik Uzun (AK Parti), Nebi Bozkurt (AK Parti), Çiğdem Münevver Ökten (AK Parti); Aytuğ Atıcı (CHP), Vahap Seçer(CHP), İsa Gök (CHP), Ali Rıza Öztürk(CHP); Mehmet Şandır (MHP), Ali Öz (MHP); Ertuğrul Kürkçü (Bağımsız).
Muğla
Muğla milletvekilleri
Ali Boğa (AK Parti), Yüksel Özden (AK Parti); Tolga Çandar (CHP), Nurettin Demir (CHP), Ömer Süha Aldan (CHP); Mehmet Erdoğan (MHP).
Muş
Muş milletvekilleri
Faruk Işık (AK Parti), Muzaffer Çakar (AK Parti); Sırrı Sakık (Bağımsız), Demir Çelik (Bağımsız).
Nevşehir
Nevşehir milletvekilleri
Ahmet Erdal Feralan (AK Parti), Murat Göktürk (AK Parti), Ebubekir Gizligider (AK Parti).
Niğde
Niğde milletvekilleri
Alpaslan Kavaklıoğlu (AK Parti), Ömer Selvi (AK Parti); Doğan Şafak (CHP).
Ordu
Ordu milletvekilleri
İdris Naim Şahin (AK Parti), Mustafa Hamarat (AK Parti), Fatihhan Ünal (AK Parti), İhsan Şener (AK Parti), Harun Çakır (AK Parti); İdris Yıldız (CHP).
Rize
Rize milletvekilleri
Hayati Yazıcı (AK Parti), Hasan Karal (AK Parti), Nusret Bayraktar(AK Parti).
Sakarya
Sakarya milletvekilleri
Hasan Ali Çelik (AK Parti), Ayhan Sefer Üstün (AK Parti), Şaban Dişli (AK Parti), Ayşenur İslam (AK Parti), Ali İhsan Yavuz (AK Parti); Engin Özkoç (CHP); Münir Kutluata (MHP).
Samsun
Samsun milletvekilleri
Mustafa Demir (AK Parti), Suat Kılıç (AK Parti), Cemal Yılmaz Demir (AK Parti), Tülay Bakır (AK Parti), Akif Çağatay Kılıç (AK Parti), Ahmet Yeni(AK Parti); Haluk Koç (CHP), İhsan Kalkavan (CHP); Cemalettin Şimşek (MHP).
Siirt
Siirt milletvekilleri
Afif Demirkıran (AK Parti), Osman Ören (AK Parti); Gültan Kışanak (Bağımsız).
Sinop
Sinop milletvekilleri
Mehmet Ersoy (AK Parti); Engin Altay (CHP).
Sivas
Sivas milletvekilleri
İsmet Yılmaz (AK Parti), Mesude Nursuna Memecan (AK Parti), Hilmi Bilgin (AK Parti), Ali Turan (AK Parti); Malik Ecder Özdemir (CHP).
Şanlıurfa
Şanlıurfa milletvekilleri
Faruk Çelik (AK Parti), Seyit Eyyüpoğlu (AK Parti), Mehmet Kasım Gülpınar (AK Parti), Mehmet Akyürek (AK Parti), Zeynep Karahan Uslu (AK Parti), Halil Özcan(AK Parti), Mahmut Kaçar (AK Parti), Abdulkadir Emin Önen (AK Parti), Yahya Akman (AK Parti), Abdulkerim Gök (AK Parti), Bekir Eren (AK Parti); İbrahim Ayhan (Bağımsız).
Tekirdağ
Tekirdağ milletvekilleri
Tevfik Ziyaeddin Akbulut (AK Parti), Özlem Yemişçi (AK Parti); Faik Öztrak (CHP), Candan Yüceer (CHP), Emre Köprülü (CHP); Bülent Belen (MHP)
Tokat
Tokat milletvekilleri
Zeyid Aslan (AK Parti), Şükrü Ayalan (AK Parti), Dilek Yüksel (AK Parti); Orhan Düzgün (CHP); Reşat Doğru (MHP).
Trabzon
Trabzon milletvekilleri
Faruk Nafiz Özak (AK Parti), Erdoğan Bayraktar(AK Parti), Aydın Bıyıklıoğlu (AK Parti), Safiye Seymanoğlu (AK Parti); Mehmet Volkan Canalioğlu (CHP); Koray Aydın (MHP)
Tunceli
Tunceli milletvekilleri
Kamer Genç (CHP), Hüseyin Aygün (CHP).
Uşak
Uşak milletvekilleri
İsmail Güneş (AK Parti), Mehmet Altay (AK Parti); Dilek Akagün Yılmaz (CHP).
Van
Van milletvekilleri
Burhan Kayatürk (AK Parti), Fatih Çiftci (AK Parti), Mustafa Bilici (AK Parti), Gülşen Orhan (AK Parti); Kemal Akdaş (Bağımsız), Aysel Tuğluk (Bağımsız), Özdal Üçer (Bağımsız), Nazmi Gür(Bağımsız).
Yozgat
Yozgat milletvekilleri
Bekir Bozdağ (AK Parti), Ertuğrul Soysal (AK Parti), Yusuf Başer (AK Parti); Sadir Durmaz (MHP).
Zonguldak
Zonguldak milletvekilleri
Köksal Toptan (AK Parti), Erdal Candan (AK Parti), Özcan Ulupınar (AK Parti); Mehmet Haberal (CHP), Ali İhsan Köktürk (CHP).
Aksaray
Aksaray milletvekilleri
Ali Rıza Alaboyun (AK Parti), Ruhi Açıkgöz (AK Parti), İlknur İnceöz (AK Parti).
Bayburt
Bayburt milletvekilleri
Bünyamin Özbek (AK Parti).
Karaman
Karaman milletvekilleri
Lütfi Elvan (AK Parti), Mevlüt Akgün (AK Parti).
Kırıkkale
Kırıkkale milletvekilleri
Beşir Atalay (AK Parti), Oğuz Kağan Köksal (AK Parti), Ramazan Can (AK Parti).
Batman
Batman milletvekilleri
Mehmet Şimşek (AK Parti), Ziver Özdemir (AK Parti), Ayla Akat Ata (Bağımsız), Bengi Yıldız (Bağımsız).
Şırnak
Şırnak milletvekilleri
Mehmet Emin Dindar (AK Parti); Hasip Kaplan (Bağımsız), Selma Irmak (Bağımsız), Faysal Sarıyıldız (Bağımsız).
Bartın
Bartın milletvekilleri
Yılmaz Tunç (AK Parti); Rıza Yalçınkaya (CHP).
Ardahan
Ardahan milletvekilleri
Orhan Atalay (AK Parti); Ensar Öğüt (CHP).
Iğdır
Iğdır milletvekilleri
Sinan Oğan (MHP); Pervin Buldan (Bağımsız).
Yalova
Yalova milletvekilleri
Temel Coşkun (AK Parti); Muharrem İnce (CHP).
Karabük
Karabük milletvekilleri
Mehmet Ali Şahin (AK Parti), Osman Kahveci (AK Parti).
Kilis
Kilis milletvekilleri
Fuat Karakuş (AK Parti), Ahmet Salih Dal (AK Parti).
Osmaniye
Osmaniye milletvekilleri
Suat Önal (AK Parti), Durdu Mehmet Kastal (AK Parti); Devlet Bahçeli (MHP), Hasan Hüseyin Türkoğlu (MHP).
Düzce
Düzce milletvekilleri
İbrahim Korkmaz (AK Parti), Fevai Aslan (AK Parti), Osman Çakır (AK Parti). Şablon:2011 milletvekilleri --d
MİA milletvekilleri
Mehmet Ersoy - İdris Naim Şahin - Mehmet Necati Çetinkaya - Ali Küçükaydın
Denizci milletvekilleri
Avukat milletvekileri
İşadamı milletvekilleri
Akademisyen milletvekilleri

NOT: Bir önceki dönemden 201 milletvekili, bu dönemde de yeniden Mecliste yer bulabildi. Aday gösterilen ancak bu milletvekilleri kadar şanslı olmayan milletvekilleri de oldu. Şevket Gürsoy (AK Parti), Ahmet Koca (AK Parti), Abdurrahman Arıcı (AK Parti), Fatih Metin (AK Parti), Abdulmuttalip Özbek (AK Parti), Fevzi Şanverdi (AK Parti), Akif Ekici (CHP), Yaşar Ağyüz (CHP),Ali Arslan (CHP), Yaşar Tüzün (CHP), Ahmet Küçük (CHP), Ayşe Jale Ağırbaş (DSP), Çetin Soysal (CHP), Mehmet Ali Özpolat (CHP), Cemaleddin Uslu (MHP), Zekai Özcan (MHP), Şenol Bal (MHP), Recep Taner (MHP), Erdal Sipahi (MHP), Hasan Çalış (MHP), Osman Durmuş (MHP), Kadir Ural (MHP), Murat Özkan (MHP), Behiç Çelik (MHP), Zülfükar İzol (Bağımsız) ve Akın Birdal (Bağımsız) aday gösterildi ancak seçilemedi. 23. Dönemden önce görev alan eski milletvekillerinden bazıları da yeni Mecliste yer buldu. Bağımsız Milletvekilleri Hatip Dicle ve Leyla Zana, 17 yıllık bir aradan sonra yeniden Meclise girdi. Ayrıca yine eski dönem milletvekillerinden Ramazan Can (AK Parti), Zeynep Karahan Uslu (AK Parti), Semiha Öğüş (AK Parti), Bahattin Şeker (MHP), Aydın Ayaydın (CHP), Esat Canan (Bağımsız), yeniden milletvekili oldu. Siyasi partiler ne yaptı? AK PARTİ: AK Parti 12 ilde tulum çıkardı; Aksaray, Bayburt, Çankırı, Düzce, Gümüşhane, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Nevşehir ve Rize milletvekilliklerinin tamamını kazandı. Hakkari, Iğdır ve Tunceli, AK Parti'nin hiç milletvekili çıkaramadığı iller oldu. CHP: CHP; Edirne, İzmir, Kırklareli, Muğla ve Tekirdağ'da AK Parti'ye karşı üstünlük sağladı. CHP'nin 33 ilden TBMM'de temsilcisi yer almadı. MHP: MHP ise Meclise 47 ilden milletvekili sokamadı. AK Parti ve CHP, bazı illerden eşit sayıda milletvekilini TBMM'ye gönderdi. AK Parti ve CHP, Aydın'da 3'er, Bartın'da 1'er, Çanakkale'de 2'şer, Erzincan'da 1'er, İzmir 1. Bölge'de 6'şar, Mersin'den 4'er, Sinop ve Yalova'dan 1'er milletvekilliği kazandı. AK Parti; Erdoğan'ın aday olduğu İstanbul 1. Bölge'de 30 milletvekilliğinin 16'sını, CHP; Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu İstanbul 2. Bölge'de 27 milletvekilliğinin 9'unu, MHP; Bahçeli'nin aday olduğu Osmaniye'de 4 milletvekilliğinden 2'sini kazandı. AK Parti, 2002'de 34.28, 2007'de 46.58 oranında oy almıştı.
Şablon:2011 Milletvekilleri d

İTÜ 2012-2013 Akademik Açılış Töreni Nabi Avcı Konuşması

İTÜ 2012-2013 Akademik Açılış Töreni Nabi Avcı Konuşması

İTÜ 2012-2013 Akademik Açılış Töreni Nabi Avcı Konuşması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehir BŞB ziyareti

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehir BŞB ziyareti

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehir BŞB Yılmaz Büyükerşeni ziyareti

Nabi Avcı (d. 1953, Bilecik), Türk akademisyen ve yazar.

ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. İletişim profesörüdür. Anadolu Üniversitesi'nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde iletişim felsefesi ve iletişim sosyolojisi üzerine dersler verdi.

1995 ve 1996 yıllarında Kanal7 Televizyonunda 360 derece isimli program yaptı. Aynı dönemde Yeni Şafak gazetesinde yazarlık ve yöneticilik yaptı.

[1]

[Milli Eğitim Bakanlığı]]'nda ve Başbakanlık'ta danışman olarak çalıştı.

Başbakanlık Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütürken 2011 yılında AKP'den milletvekili aday adaylığı için bu görevlerinden istifa etmiştir. XXIV. dönem TBMM Eskişehir milletvekilidir.

Görevleri


Eserleri

S.H.Nasr gibi tradisyonalistlerin kitaplarını Türkçe'ye çevirmiştir.

Eşi sözlük entrileri

  • Bilgi ünivesitesi'nin en karizmatik ve babacan öğretim üyelerindendir. iletişim fakültesi, sinema-televizyon bölümünde at koşturur. kendisinden ders dinlemek, al pacino'nun scarface'ini ya da robert deniro'nun heat'ini seyretmek gibi sürükleyici ve o nisbette de bilgilendiricidir. boş konuştuğu görülmemiştir. muazzam bir kitap bilgisi ve kuvvetli bir hafızası vardır. kendisi "binding audiences" sözcüğünü telaffuz ederken ayrı bir zevk duyarım. eğer dersine sabah girecekseniz, akşama kadar devam edecek olan bir moralizasyon moduna dahil olacaksınız demektir. şayet derse akşam üstü girecekseniz, mutlu geçecek bir akşamüstüne merhaba deme olasılığınız oldukça yüksek olacaktır.

örnek aldığım hoca tipi... an ideal type of a university lecturer...

  • eskişehir'in güzide fakültesi anadolu iletişim'de de uzun yıllar ders vermiş bir hocadır. şimdi bilgi üniversitesi'nde. bildiğim kadarıyla bilecik doğumlu. eskişehir maarif koleji çıkışlı ve odtülü.

enformatik cehalet kitabı başucumda durur. ayrıca parmenidesin bombası adlı bir kitabı daha vardır bildiğim. gerçek hayat dergisinde okuduğum röportajda hayatıyla ilgili harika ayrıntılar vermiştir. yüzünü hiç görmediğim için merak etmekteyim. eskişehir'deki reşadiye camiinin mimarı cevat ülger mesela hocasıymış.

ferruh uztuğ hoca da lisansüstü derslerde tanıştığı avcı'dan övgüyle bahsederdi. zaman gazetesi'nin ilk yıllarındaki o kurucu ekipte yer almıştır. uygarlık tarihi, iletişim tarihini iyi bilir ve yazar. beni marshall mc luhan ismiyle tanıştırmıştır.

bombacı edit: parmenidesin bombacı diye bildiğim kitap bombacı parmenides imiş. peki bu edit kimden geldi? elbette ayrıntının ve ayrıntıcının dostu greyps of baçır'dan.

  • bir kez dersine konuk öğrenci olarak katılmıştım.adam ders anlatırken küçük çapta stand-up yapıyor.

Basbakanlik bas danismani.

  • ... anlatma yetisi fazlaca gelişmiş... diline, bilgine sağlık hocam dedirten adam... şuan itibariyle dolapdere kampüsünde medya dersi veren kişi...
  • hediye alacaksanız kurşun kalem almanızı şiddetle tavsiye ettiğim, şu aralar haftanın 4 gününü ankara'da geçiren kurşun kalem sempatizanı...
  • vakti zamanında www.medyakronik.com'da yazılar yazardı hala arsivden bulunabilir yazıları zira site kapandı.

derslerinde genellikle 5 cümlede özetlenebilecek seyleri 3 saate muhtesem ara bilgilerle uzatan sahsiyet. inanılmaz bir genel kültür, inanılmaz kelime hazinesi, inanılmaz bilgi yumağı

daha cok lazım öylesi..

  • psikanaliz ve televizyon konusunu kurşun kalemin ne kadar basit bir icat oldugundan girip jet uretiminden cıkarak bir sekilde toparlayarak anlatmis ve cok da iyi yapmis bilgi universitesi hocasi.

sabah derslerine mutemadiyen gec gelmesi, derslerinin saatini surekli degistirme egiliminde olmasi can sıkıcı kucuk bir ayrintidir.

  • televizyonun sosyolojik acilimlarini anlatirken derin parantezler acip konuyu jesus christ superstar'dan tutup insan derinliginin icindeki mandala'lara kadar getiren, dersin son 15 dakikasi saatinize baktiginizda, siz tam "su ana kadar yaptiklarimizla televizyonun ne alakasi var, sinavda ne cikicak ulan?" diye dusunurken son 15 dakikada tum bu alakasizliklari bir anlam butunlugune kavusturan, konusurken durmayi, eeeee sounduna tercih eden, kafka'yi daha lisede yemis bitirmis hoca otesi kisilik.. bilgi abidesi.. ayrica asil adinin nebi oldugu, edebiyati cok sevdiginden, adini lisedeyken sair nabi'ye itafen degistirdigi soylentileri vardir..


(bkz: Nabi Yağcı)


(bkz: recep tayyip erdoğan'ın konuşma metinleri)


akp'nin seçmeni olunası akil * adamlarından. zaten onlar da olmasa hep çiçeğe, gönül'e karacak ki ortalık biliyosun anca sikorsky alımı, sünnetli/sünnetsiz çük mevzuu filan sözlük. çetin mücadele diliyorum mecliste kendisine.

http://www.stargazete.com/...anayasa-haber-346778.htm http://www.stargazete.com/...-gordum-haber-346973.htm


türkiye büyük millet meclisi 24. dönem milletvekili. akp'li ve 5 çocuk sahibi.


nabi avcı

nabi avcı (d. 1953, bilecik), türk akademisyen ve yazar.

odtü siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü'nü bitirdi. iletişim profesörüdür. anadolu üniversitesi'nde ve istanbul bilgi üniversitesi'nde iletişim felsefesi ve iletişim sosyolojisi üzerine dersler verdi. 1995 ve 1996 yıllarında kanal7 televizyonunda 360 derece isimli program yaptı. aynı dönemde yeni şafak gazetesinde yazarlık ve yöneticilik yaptı. milli eğitim bakanlığı'nda ve başbakanlık'ta danışman olarak çalıştı. başbakanlık başdanışmanı ve unesco türkiye milli komisyonu başkanlığı görevlerini yürütürken 2011 yılında akp'den milletvekili aday adaylığı için bu görevlerinden istifa etmiştir. xxiv. dönem tbmm eskişehir milletvekilidir.

eserleri

bombacı parmenides ve enformatik cehalet gibi kitapları var. ayrıca "molla kasım" takma adıyla mizah yazıları yazdı. bunlardan bir bölümü, karikatürist necdet konak tarafından resimlenmiş olarak evvel zaman içinde (nehir yayınları) adlı kitapta yayınlandı. ayrıca çok sayıda çevirisi de vardır. rene guenon, martin lings ve s.h.nasr gibi tradisyonalistlerin kitaplarını türkçe'ye çevirmiştir.

kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/nabi_avc%c4%b1

  • bana kırtasiye malzemesi attılar diyerek, canlı yayında ağlayan milli eğitim komisyonu başkanı. demokrasiye sürülen kara lekenin bu izola bant aracı olduğunu söylüyor ve kapılara barikat kurup kendilerinden başka kimseyi içeriye almadan 25 dakikada geçirdikleri 20 maddelerin büyük bir demokratik olgunluk içerisinde görüşüldüğünü belirtiyor.

kendisi bir de akademiysen imiş, kenisine tavsiyem olur da yolda bir öğrencisine denk gelirse bir gün başını eğip yolunu değiştirmesidir. (deitel deitel, 11.03.2012 19:11)

şimdi küçük olanların gelecekte yargılayacağı kişidir.

4+4+4 yasa tasarısı süreci

'4+4+4' kanun teklifinin görüşüldüğü ve büyük bir kavganın yaşandığı Milli Eğitim Komisyonu’nun başkanı AK Partili Nabi Avcı, komisyonda yaşananları değerlendirdi.

Avcı, komisyonun bugüne kadarki toplantılarına ilişkin rakamlar verdiği konuşmasında, CHP’li vekillerin amacının komisyonu çalışamaz hale getirerek teklifin geri çekilmesini sağlamak olduğunu söyledi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bugünkü olaylı toplantıya katılmaları için milletvekillerine tek tek mesaj yolladığını iddia eden Avcı, kargaşa sırasında kendisine doğru atılan büyükçe bir cismi göstererek, bunun CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin elinden çıktığını iddia etti.

Haberin devamı ↓---- reklam----


Eğitime '4+4+4' kademeli sistemi öngören kanun teklifinin görüşüldüğü komisyonun bugüne kadar yaptığı toplantılarda 342 konuşma yapıldı. AK Partili üyeler 22, CHP’li üyeler 30, MHP’liler 15 ve komisyon üyesi olmayan vekiller 104 kez söz aldı. 104 konuşmanın 4’ü AK Partililerden, 94’ü CHP’lilerden, 2’si MHP’lilerden, 4’ü de BDP’lilerden geldi. Alt komisyon çalışmalarıyla birlikte komisyon toplam 91 saat 41 dakika görüştü.

Komisoyonun AK Partili başkanı Nabi Avcı, olaylı geçen son toplantı sonrası basının karşısına geçerek yukarıdaki rakamları verdi ve CHP’yi suçladı.

'KILIÇDAROĞLU MESAJ YOLLADI' 
Kanun teklifinin komisyondan geçtiğini hatırlatan Avcı, çalışmaların iyi başladığını ancak kötü bittiğini söyledi.

CHP’li vekillerin bütün süreç boyunca komisyonu engellemek hatta çalıştırmamak için gayret gösterdiğini belirten Avcı, ilk kez görünen bir şey yaşandığını ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partililere tek tek mesaj yollayarak toplantıya katılmalarını söylediğini belirtti.

CHP’lilerin bindirilmiş kıtalar halinde komisyona sevk edildiğini belirten, güce dayalı engellemelere rağmen teklifin görüşmelerinin tamamlandığını dile getiren Avcı, başkan olarak kendisinin de zor şartlarda görev yaptığını kaydetti ve bir cisim gösterdi.

'KAFAMI SIYIRDI YOKSA HASTANEDE OLURDUM'  300-400 gram ağırlığında olduğunu belirttiği cismi atanı kendisinin görmediğini ancak görenlerin oluğunu belirten Avcı, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin adını verdi.

"Kafamı sadece 5-6 cm sıyırarak geçti aksi halde bu açıklamaları hastanede yapıyor olabilirdim" diyen Avcı, "CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu bugünkü toplantıya ilişkin 'demokrasiye sürülen kara leke' diyor ama ben kara lekeyi kamuoyunun bilgisine sunuyorum" diyerek elindeki cismi gösterdi.


Sözleri

Dış linkler

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.